תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

גורמים לאוסטאופורוזיס ואוסטאופניה

אוסטאופניה היא המצב המקדים לאוסטאופטרוזיס והרבה פעמים די בשינויים קטנים בסגנון החיים כדי שהבעיה תהיה הפיכה ולא תידרדר למצב של עצם מחוררת או שברים. כדי לבצע את השינויים הללו אתם חייבים להבין מה גורם לאוסטאופניה.

התייבשות כרונית

נכון, קשה להאמין שבעולם המערבי אנשים סובלים מהתייבשות כיוון שהם צורכים נוזלים אבל מה שהם צריכים זה מים ולא משקאות כמו קפה, קולה, קקאו או תה שרק מחמירים את אובדן הנוזלים. לא מעט אנשים מאבדים עם הגיל את תחושת הצמא וכשהם צמאים הם רצים לאכול. כיצד קשור היעדר נוזלים עם אוסטאופניה ואוסטאופטרוזיס? פשוט מאוד התייבשות כרונית משבשבת את הביוכימיה של הגוף וגורמת לכרסום בעצם והפרשת סידן מן השלד כתגובה להתייבשות. המסקנה? שתו הרבה מים נקיים בלבד והימנעו ממשקאות קפאיניים. אם אתם כבר שותים קפה או תה - קחו על כל כוס כזאת- שתי כוסות מים נקיים כפיצוי.

דיאטת הרזייה

אם איבדתם 5 קילו ויותר בתקופה האחרונה אתם מגבירים את הסיכון שלכם לדלדול העצם. דיאטה הפכה להיות מנטרה בעולם המערבי כאשר כל שני וחמישי יוצאת לשוק דיאטה אחרת שמבטיחה להשיל קילוגרמים עודפים במהירות. יחד עם זאת אף אחד לא טורח לספר לנו שהורדת 5 קילוגרם ויותר כרוכה לא רק באובדן מסת שומן אלא גם באובדן שרירים, נוזלים ומסת עצם . למעשה יש מחקר שמראה כי בכל פעם שאדם מפחית 5 קילוגרם ממשקלו הוא מאבד אחוז אחד (!!!) ממסת העצם. מה עושים כדי למנוע את הבעיה? מקפידים לפני התחלה של דיאטה לא רק על ספורט אירובי אלא גם על תרגילים לחיזוק מסת שריר ועצם כיוון שאימוני כח מגרים את האוסטאובלסטים (תאים לבניית עצם) לבנות עצם חדשה. זכרו: דיאטה להרזיה שמבוססת על ספורט אירובי ללא כוח עלולה לגרום לאוסטאופניה.

ישיבה ממושכת לאורך היום

אנשים שעושים עבודות פיזיות קשות סובלים הרבה פחות מאוסטאופניה יחסית לאנשים שסגנון החיים שלהם מאופיין בישיבה. העצמות שלנו צריכות הפעלת כח כבידה (משקל) בכיוון הורקטיקלי כדי להתחזק ולהיבנות. זוהי הסיבה מדוע אסטרונאוטים מאבדים מצפיפות העצם כשהם נמצאים בחלל.

צריכת קפאין

קפאין הוא חומר מעורר אך יחד עם זאת משתן ובדרך זו הוא גורם לבריחת סידן בשתן. בנוסף לכך קפאין מפריע לספיגת ויטמין D, ויטמין שנחוץ לספיגת הסידן מן המעיים לזרם הדם. אם יש לכם נטייה לאוסטאופניה או לאוסטאופטרוזיס רצוי להימנע ממנו לחלוטין או להגביל אותו עד לצריכה של 300 מיליגרם ביום. קפאין נמצא בקפה , תה, תה ירוק קקאו וקולה. באופן מפתיע יש עדויות כי ווקא צריכת תה ירוק לא מפריעה ואף עוזרת לספיגת סידן

חשיפה לקדמיום

קדמיום עלול לגרום לאוסטאופניה ובריחת סידן. כך על פי מחקר שמצא כי אפילו רמות נמוכות של המתכת הזאת באוויר עלולה לגרום לבעיה. זיהום אויר ועישון הוא המקור העיקרי לקדמיום (או עישון מיד שניה). קדמיום נמצא באוויר, באדמה ובמים ושכיחותו באוויר עולה לאחר שריפה של עצים, ולאחר חשיפת האדמה לחומרי דישון. (עוד סיבה טובה לעבור לירקות אורגנים). הרעלן הזה גם יכול להגיע דרך דגים ששחו במים מזוהמים בקדמיום. איך תגנו על עצמכם מקדמיום? הפסיקו לעשן לחלוטין, הימנעו מפיח של תחבורה ציבורית ורכשו מזון אורגני/ביודינמי שלא טופל בפוספטים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מאמין גדול בכך שעלינו להשליך את כל תרופות המרשם- לים. זה יהיה מהלך שייטיב משמעותית עם האנושות אם כי הוא ירע את מצבם של הדגים.

    אוליבר וונדל הולמס, רופא