תרופות סבתא

אשכוליות אדומות ואוסטאופורוזיס

סובלת מאוסטאופורוזיס: אכלי פירות וירקות אדומים וכתומים

סובלת מאוסטאופורוזיס: אכלי פירות וירקות אדומים וכתומים

החוקרים גילו כי בירקות ובפירות אדומים כתומים כמו עגבניות ואשכולית אדומה יש קרטינואיד בשם ליקופן שמאד מועיל לעצמות של נשים בגיל המעבר. ליקופן הוא גם קרטינטואיד שמונע התפתחות של סרטן הקיבה

אשכולית אדומה: מכילה כמעט כל מה שצריך לספיגת סידן

מעבר לליקופן שכשלעצמו מחזק את צפיפות העצם אשכולית אדומה היא פרי אולטימטיבי שמעודד ספיגת סידן כיון שהיא מכילה גם אשלגן וויטמין סי הנחוצים לספיגת הסידן מן המעי לזרם הדם. ויטמין סי מעורב גם בבנית קולגן, רקמת החיבור של הגידים הרצועות והעצמות. ההמלצה היא לשתות לפחות 2 כוסות של אשכולית אדומה מדי יום- אבל אל תוותרו על הסיבים שלה שנותרים במסחטה- צרכו גם אותם!

לא רק לאוסטאופורוזיס: יתרונות נוספים של אשכולית אדומה

הוכח כי אשכולית אדומה מנקה את מערכות הגוף, תורמת להפחתת משקל, היא גם מייצבת לחץ ם גבוהה, ויפה גם לאנשים הסובלים מאבנים בכליות. אם אתם עוברים למשטר דיאטה שכולל שתיה מרובה של מיץ אשכוליות- היזהרו עם מינוני תרופות שאתם לוקחים כיון שלמיץ הזה יש נטיה להגביר את ספיגתם במעיים.

השילוב המנצח לבניית עצם: אשכולית אדומה בתוספת שזיפים מיובשים

מחקר אחר מצא כי צריכה יומית של שזיפים מיובשים שיפרה משמעותית את צפיפות העצם של נשים שלקו באוסטאופניה אחרי גיל המעבר. המחקר שנערך באוניברסיטת פלורידה מצא כי עצם הזרוע של נשים בגיל המנופאוזה שסובלות מאוסטאופורוזיס ואכלו מנה של שזיפים שחורים מיובשים מדי יום – השתקמה והפכה צפופה יותר אחרי חצי שנה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אדם זקוק לקשיים בחייו. אלו הם אבני הבנין של בריאות טובה"

    קרל גוסטב יונג