תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך מטפלים בעצירות בשיטת האיורודה?

כיצד טיפלו ההודים הקדמונים בעצירות ואלו טיפים אנחנו יכולים לקחת מהם לטיפול בעצירות קשה?

ברפואה ההודית- עצירות- אינה עניין שניתן להקל בו ראש שכן במצב של עצירות כרונית עלולות לצוץ מספר מחלות רציניות כמו מחלות נוירולוגיות, בעיות התנהגות, כאבי פרקים, דלקות פרקים ועוד. כל זאת על רקע של חסימות וספיגה לקויה במעי.

איורוודה לעצירות

עצירות על פי האיורוודה הינה הפרעה במה שהם מכנים דושת הואטה [ אלמנט האויר בגוף]. דושת הואטה אחראית על התנועה וההנעה של הגוף וכאשר זו אינה מאוזנת, האדם חווה תקיעות כמו למשל עצירה בפעילות המעיים, מחשבות אובססיביות, קושי לסלוח וכו. בקיצור במסגרת התופעה של דברים נתקעים ולא זורמים – נוצרת גם עצירות כרונית. ברפואה ההודית מטפלים בעצירות ע"י מספר שיטות וכלים:

כמון: התבלין ההודי לריפוי עצירות קשה

זרעי כמון שבהם נעשה שימוש תדיר במטבח ההודי הם תרופה פלאית כמעט "נסית" – לאנשים שסובלים מעצירות קשה. ראשית הם עוזרים בפירוק המזון, מהווים כח עזר לאנזימי העיכול, ומזרזים את תהליכי העיכול- כך שהפסולת לא נשארת למשך זמן ממושך בגוף והיא יוצאת החוצה. שנית כמון הוא צמח קרמינטיבי המסייע בהפגת גזים ונפיחויות בבטן. ההודים ממליצים לחלוט תה מזרעי כמון- למשך 20 דקות, לסנן ולשתות על בטן ריקה כדי להקל על עצירות קשה, אבל מעבר לטיפול בעצירות תה כמון (ראו מאמר נפרד באתר) יעיל גם לנדודי שינה, לטיפול בבעיות פרוסטטה וכן לניקוי הכליות ודרכי השתן.

טריפלה: התערובת ההודית נגד עצירות

טריפלה היא תערבות הודית המורכבת מ3 עצי פרי אמאלקי, הריטקי ובהיביטקה. הטריפלה מגיעה היום גם בכמוסות, אבל במקור זוהי אבקה שהרופאים האיורוודים ממליצים להשרות בכוס מים למשך הלילה ולשתות עם הקימה בבוקר. פעולת מעיים אחרי שתית טריפלה מובטחת תוך שעתיים ואולם יש המתנגדים לשימוש בטריפלה בטענה שהיא מכילה אנטרקווינון, גליקוזיד רב עוצמה שמגרה את המעי ומגביר את הפריסטלטיקה שלו באופן מלאכותי, מה שעשוי לגרום להתמכרות ולנזקים בטווח הארוך.

תבלינים הודיים לתגבור מטבוליזם וטיפול בעצירות

מטבוליזם מהיר – לא הולך יד ביד עם עצירות ולהיפך: אנישם שסובלים מתת פעילות של בלוטת התריס נוטים לפתח עצירות. הרפואה האיורוודית גדושה בתבלינים לתגבור המטבוליזם והאצת קצב חילוף החומרים בינהם: פלפל אדום חריף, קינמון, זנגביל וכורכום. זנגביל (שורש ג'ינג'ר) גם מחזק את הקיבה ומונע בחילות ואולם אסור על אנשים שלוקחים מדללי דם כמו קומדין או אספירין.

איורודה לעצירות: אכילת גוייבא שלמה ועיסוי בשמן קיק

ברפואה האויורוודית ממליצים לאנשים שסובלים מעצירות לאכול גוייבא שלמה עם הגרעינים שלה כדי להחיש פעולת מעיים. בנוסף ההמלצה היא לעסות את הטבור לפני השינה עם שמן קיק כדי להבטיח התרוקנות על הבוקר.

יוגה: ההתעמלות של הרפואה האויורוודית לטיפול בעצירות

יוגה היא הפטנט של ההודים לאיזון מושלם של דושת הואטה. מעבר לכך שיוגה כתרפיה משלבת נשימות בטן עמוקות המפחיתות מתח נפשי (רשמו לפניכם שמתח נפשי קשור אחד לאחד עם עצירות כרונית קשה) יש בשיטת היוגה מספר תרגילים כמו אודיאנה בנדא – להנעה פיזית של איברים בחלל הבטן והאצת פעולת מעיים וכן תרגילי נשימה מיוחדים כמו נשימת מפוח (קפאלאבטי) שבין השאר מעלים את חום הגוף ועושים מסג' פנימי עדין למעיים. אנשים שמתרגלים יוגה בקביעות כמעט ולא סובלים מעצירות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אלהים מכניס אותנו לעיתים לתוך צרות, מחלות, ומים סוערים- לא כדי להטביע אותנו - אלא כדי לנקותנו

    אנונימי