תרופות סבתא

איך לבחור פרוביוטיקה איכותית לטיפול בעצירות?

מרגישים שתקוע לכם גוש עקשן קשה במעיים? קשה לכם להזדקף מרוב כאבי בטן ועצירות? יכול להיות שהטקטיקה הטובה יותר מבחינתכם היא לזרוק את המשלשלים הממכרים ולהצטייד בכדורי פרוביוטיקה שיעשו עבודה יעילה נטולת תופעות לוואי.  איך בוחרים תוספי פרוביוטיקה בצורה נבונה?

איך לבחור פרוביוטיקה לעצירות?

שני קילו חיידקים שוכנים במערכת העיכול שלנו. במצב של בריאות טובה 70% הם חיידקים טובים שנחוצים לגוף ולתפקודיו, ו30 אחוז הם חיידקים רעים. היום העולם הרפואי יודע שהמפתח לבריאות טובה פיזית ונפשית מתחיל בשמירה על האיזון ביחס הזה בין החיידקים הטובים והרעים. סוכרים פשוטים פחממות ומזון מעובד מפרים את האיזון הקדוש ואילו דיאטת raw המורכבת ממזון חי כמו פירות וירקות טריים משפרת את האיזון לטובת אוכלוסיית החיידקים (הפלורה) הידידותית במעי.

עצירות בגיל המבוגר: למה הזדקנות היא תהליך שמשבש את האיזון בפלורת החיידקים במעי?

עם הגיל רמת החיידקים הטובים במעי דועכת והגוף זקוק לתוספת פרוביוטית חיצונית כמו כדורי פרוביוטיקה או מזון פרוביוטי. חשוב לקחת יוזמה ולשפר את כמות החיידקים הידידותיים כיון ש:

  • פרוביוטיקה מחזקת את מערכת החיסון
  • פרוביוטיקה מסייעת בסילוק הצואה באופן שלם·
  • פרוביוטיקה מסייעת לעיכול טוב ולספיגת מינרלים חיוניים כמו ברזל סידן ומגנזיום

מה צריך לדעת כדי לקנות פרוביוטיקה איכותית?

חנויות הטבע מציעות על מדפיהן מגוון עצום של תוספי פרוביוטיקה. כשמדובר בבחירת מוצר למעי איבר מפתח כל כך חיוני בעל מעדלי השפעה רחבים על הרבה מערכות בגוף - לכו על איכות ולא על מחיר. להלן מספר כללי אצבע לבחירת מוצר פרוביוטי איכותי לטיפול בעצירות.

פרוביוטיקה בלי טיטניום אוקסיד

אל תקנו מוצר שרשום בתויות שלו 'טיטניום אוקסיד'. מדובר בצבע מאכל החשוד כמסרטן והינו אסור לשימוש במדינות מערביות מתקדמות.

פרוביוטיקה בלי הנדסה גנטית

ודאו שהמוצר הפרויביוטי שאתם רוכשים לא עבר הנדסה גנטית

פרוביוטיקה בלי מגנזיום סטיארט

זהו חומר שמצפה את דפנות המעיים במעין דוק עדין ועלול להפריע לספיגת הרכיבים התזונתיים מן המעי לזרם הדם

בדקו את עוצמת כדורי הפרוביוטיקה

כדור פרוביוטי איכותי מכיל לפחות 2 עד 3 זנים של חיידקים ידידותיים וכן לפחות 10 מיליארד חיידקים בכל מנה. אל תלכו על פחות מזה

פרוביוטיקה שמכילה אינולין

בחרו מוצר פרוביוטי שמכיל חומרים פארה-ביוטיים כמו אינולין, שוש קרח או עולש. אלו מהווים מקור הזנה לחיידקים ומאפשרים להם נחיתה רכה וקליטה טובה במעי. במילים אחרות מוצרי פארה-ביוטיים מאפשרים את התנחלות החיידקים הטובים ושגשוגם במעי.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם