תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

סטטינים ואשכוליות

התרופות הקלאסיות להורדת כולסטרול גבוה (סטטינים) כמו למשל ליפיטור מציינות הערת אזהרה שאסור לצרוך אותן יחד עם אשכוליות או מיץ אשכוליות. מדוע התכשירים הללו מתנגשים  עם אשכוליות? מה ניתן לעשות כדי לא להתנזר מאשכוליות? והאם מותר לקחת אותם בחלקים אחרים של היממה?

אשכוליות, פרי בעל ערכים תזונתיים חשובים שלוקחים חלק בריפוי בעיות כמו אוסטאופורוזיס ועודף משקל (השמנה) אסורות לצריכה כאשר אתם נוטלים סטטינים להורדת כולסטרול גבוה. הסיבה לכך היא שהאשכולית מכילה חומרים המעכבים את פירוק התרופה, ולכן זו האחרונה נכנסת בבת אחת לדם ונמצאת שם במינונים מוגזמים וברמות גבוהות מדי שמסכנות את הבריאות. למעשה נוצרת בתנאים כאלו הרעלה של סטטינים, ורמות גבוהות של סטטינים בדם גורמות נזק בלתי הפיך לשרירים ולכבד.

לא רק סטטינים מתנגשים עם מיץ אשכוליות

תרופות לדיכאון, תרופות לחרדה, תרופות לשיעול, לאלרגיות לאפילפסיה, תרופות לסרטן, תרופות ללחץ דם גבוה ותרופות לאיידס – כולן מתנגשות עם מיץ אשכוליות וחל איסור על הנוטל אותן לשתות או לאכול אשכוליות כדי למנוע הרעלה של מנת יתר.

אלו סטטינים מכריחים אתכם להתנזר מאשכוליות?

ליפיטור, מבקור וזוקור בקטיגורית התרופות (סטטינים) שמתנגשות מתנגשים עם אשכוליות וגורמים לתופעות לוואי קשות. ישנם סטטינים אחרים כמו קרסטור לסקול או פרוקול שאינם מתנגשים עם אשכוליות.

האם ניתן לקחת מיץ אשכוליות במרחק של זמן מנטילת התרופות?

חד משמעית לא. עד שהסטטינים יוצאים מן הגוף עוברים לפחות 3 ימים. רק אם תחדלו לחלוטין מליטול אותם – ניתן לחזור ולשתות מיץ אשכוליות.

אבל לאשכוליות יש יתרונות בריאות רבים, למה לוותר עליהם?

אשכוליות במיוחד אשכוליות אדומות הוכחו כמפחיתות משקל, ממיסות אבני מרה, משקמות כבד פגום, מחטאות, מונעות סרטן (בגלל הליקופן) , מחזקות עצמות ומונעות דלקות פרקים. בנוסף הן מכילות פלבונואיד עוצמתי בשם נרינגנין שמסייע לשריפת שומן, הרזיה, מניעת סרטן וחיסול קנדידה. תהיה זו איוולת לקחת סטטין ולהתנזר מפרי שכל כך חשוב לבריאות.

אשכוליות או לא להיות?

ראשית כדאי לדעת שעל נטילת סטטינים יש מחלוקת קשה בעולם הרפואי. לא כולם מחזיקים בדעה שנטילת סטטינים הכרחית לאנשים עם כולסטרול גבוה ויש גם וויכוח נוקב על "מהו הסף שמעליו חובה לקחת סטטינים. הסטנדרט של הרף המקסימלי המקובל היום (200) נחשב כמוגזם ויש רופאים הסבורים שרק מעל רמה של 330 כולסטרול בדם יש ליטול אמצעים להורדת הכולסטרול. אם אשכוליות חשובות לכם אם מפאת טעמן ואם מפאת הערכים הבריאותיים שלהן: שקלו לחדול עם נטילת הסטטינים ועברו לצריכה של אשכוליות כיון שאשכוליות עצמן הוכחו כמפחיתות רמות כולסטרול וטריגליצרידים בדם.

אלו עוד אלטרנטיבות יש להפחתת כולסטרול גבוה בדם?

אפשרויות אחרות הן להשתמש בתוספי תזונה שהוכחו כמפחיתים רמות כולסטרול בדם כמו למשל ניאצין (ויטמין בי 3), זרעי פסיליום, פקטין (בעיקר מסוג mcp ) אינולין ובטא גלוקן. אפשרות אחרת היא לצרוך אנטי אוקסידנטים חזקים כמו פיקנוגנול, או תה ירוק שימנעו את התחמצנות הכולסטרול הרע ואת הידבקותו לדפנות העורקים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים מוכנים לאבד  את בריאותם כדי לצבור עוד כסף. מאוחר יותר הם נאלצים להשתמש בכסף זה כדי להציל את בריאותם. בשל מחשבותיהם על העתיד הם שוכחים את ההווה ובאופן הזה הם מחמיצים את ההווה וגם את העתיד. והכי גרוע?- בשעה שהם חיים באשליה כאילו הם לא ימותו לעולם, הם מתים כאילו מעולם לא חיו.

    קונפוציוס