תרופות סבתא

אלו פירות ייחודיים משחררים את העצירות העקשנית ביותר?

תעשיית החומרים המשלשלים עושה חייל לאור העובדה ש 20 אחוז מן האוכלוסייה סובלת מעצירות כרונית:  צואה יבשה וקשה, חוסר תנועתיות של המעיים, יציאות בתדירות נמוכה מ-1 ליום או פעולות מעיים שמשאירות חוויה של "לא הכל יצא". אלו פירות ייחודיים משחררים את העצירות העקשנית ביותר?

אילו פירות וירקות כדאי לצרוך במקום משלשלים לטיפול בעצירות כרונית?

ההמלצה הראשונית שלוקים בעצירות מקבלים היא להגביר את צריכת הירקות והפירות ואכן בשל היותם עתירי סיבים - פירות מהווים אכן טיפול יעיל ושימושי לבעיה של עצירות אבל ישנם גם פירות ייחודיים שעושים את העבודה אפילו טוב יותר מפירות רגילים - במיוחד כשמדובר בעצירות קשה.

חבוש בנגלי (פרי הבייל) לטיפול טבעי בעצירות

הפרי הזה - חבוש בנגלי (בייל) שנאכל כמו אשכולית חצויה לשתיים מנקה את המעיים ומחזק אותם. כדי לראות תוצאות בפועל יש לצרוך אותו במשך שלושה חודשים ורק אז יש בכוחו לסלק אפילו את חומרים עיקשים שנדבקו למעיים ונתקעו בהם במשך חודשים ושנים. יש לאכול את החבוש הבנגלי בצורתו הטריה לפני ארוחת הערב ולצרוך ממנו לפחות כמות של כ50 גרם.

פפאיה ותאנים לטיפול בעצירות

פפאיה מכילה את האנזים פפאין שמאיץ את פירוק החלבונים והופך את תהליך העיכול קצר יותר. מומלץ לאכול את הפפאיה כאשר היא נוטה להיות במצב קרוב לבוסר כלומר לא לגמרי בשלה (כיוון שאז אנזים הפפאין נמצא בפפאיה ברמותיו הגבוהות ביותר). אכלו אותה לפני ארוחת הבוקר כדי שהיא תפעל כמו משלשל. בנוסף לכך גם מספר תאנים יבשות או טריות שהושרו במשך הלילה מצליחות לשחרר צואה שנתקעה ומסרבת לצאת.

תרד לטיפול בעצירות

– תרד הוא ירק מלא חיים שמועיל מאוד למערכת העיכול. תרד ידוע מקדמא דנא ביכולותיו לנקות ולחדש את הדפנות הפנימיים של המעיים ולכן מומלץ לשתות חצי כוס של מיץ תרד פעמיים ביום כדי לטפל בעצירות הקשה ביותר. יש אנשים שנקטו מהלך זה וראו הקלה תוך ימים ספורים.

ענבים לטיפול בעצירות

החומרים הפעילים בענבים הופכים אותם למשלשל עוצמתי שיכול לטפל בעצירות העקשנית ביותר ולהפיק תוצאות. צרכו לפחות 400 גרם של ענבים או מיץ ענבים מדי יום בקיץ. בחורף אכלו צימוקים שהושרו במים לפחות 24 שעות. התהליך הזה מנפח אותם ובמצב הזה יש לאכול אותם ולשתות גם את המים שבתוכם הם הושרו.

פשתה / זרעי פשתן לטיפול בעצירות

– לא רק שזרעי הפשתה מכילים חומצת אומגה 3 ממקור צמחי (ALA), לזרעים האלו יש יכולת יוצאת מן הכלל לטפל בעצירות כרונית קשה או בצואה יבשה ותקועה שמסרבת לצאת. קחו כל בוקר כפית של זרעי פשתה עם מים לפני הארוחה. זרעי הפשתן גם מספקים למעיים גם את הסיבים התזונתיים, וגם פועלים כחומר שימון רירי לדפנות המעיים. כך הם מסייעים בהחלקת הצואה החוצה ובמניעת עצירות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "ששת הרופאים הטובים בעולם הם שמש , מים , אויר, שינה, התעמלות ותזונה. הם גם לא יגבו ממך אף פרוטה."

    ויין פילדס