תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך למנוע טחורים?

טחורים היא בעיה שמאפינת ארבעים עד חמישים אחוז מן האוכלוסיה הבוגרת וכן נשים בהריון, כאשר הטחורים  קשורים בעיקר לסגנון חיים קלוקל שניתן לשינוי.  איך משנים את סגנון החיים כדי למנוע טחורים וכדי להיפטר מטחורים קיימים?

ורידים בולטים או מדממים באזור פי הטבעת, גירוד, ועקצוצים סביב החלחולת או כאבים בישיבה הם רק חלק מן הסמפטומים של טחורים. אבל במקום לרוץ לרופאים, לניתוחים ולתרופות בעלות תופעות לוואי כדאי להכיר מספר גורמים מרכזיים בסגנון החיים שמשפיעים על היווצרות טחורים או החמרתם. שינוי סגנון החיים עשוי להיות המפתח לפתרון הבעיה.

שגיאות בסגנון החיים שמחוללות טחורים

no ישיבה ממושכת בשרותים:

לא להאמין אבל המנהג הזה של הפיכת השירותים לספריה וקריאה ממושכת בזמן הישיבה על האסלה היא הרגל חיים שתורם להתפתחות טחורים. אל תשבו מעל 5 דקות בשרותים והקפידו להשתמש בהם רק כדי להתפנות.

no הרגלי נקיון פי הטבעת:

העדר נקיון מספיק באזור פי הטבעת או לחלופין נקיון יתר עם נייר טואלט קשה או עם סבונים חזקים עשוי לעודד זיהום והתפתחות טחורים. אם אתם כבר סובלים מטחורים עדיף לא לנקות את האזור עם נייר אלא לשטוף אותו באמצעות מים זורמים וסבון עדין ללא דטרגנטים, סבון על בסיס שמן זית.

no עבודה ממושכת בישיבה

העבודה המשרדית המודרנית כרוכה בישיבה ממושכת. זו כשלעצמה מייצרת לחץ על אזור האגן התחתון ומעודדת התפתחות טחורים במיוחד כאשר מדובר באשה הרה, אדם בעל עודף משקל, או אדם אדם שנוטה לעצירות. אם זהו אופן עבודתכם – הקפידו לקום מן הכסא כל שעה ולהסתובב למשך 5 דקות כדי למנוע סטגנציה של דם בורידי החלחולת.

no שתית משקאות עם קפאין או אלכוהול

סגנון חיים כזה שמבוסס על אלכוהול קפה וקולה גורם להשתנה ולהתייבשות יחסית של הגוף. כתוצאה מכך הצואה הופכת קשה יותר במרקמה ונוצרת עצירות- שהיא גורם מרכזי נוסף ליצירת טחורים. שתו לפחות 2 ליטר ליום והקפידו לפרוס את השתיה הזו לכל אורך שעות הערות. בנוסף נסו להתנזר ככל שניתן ממוצרים קפאיניים שאף גורמים לעצבנות וחרדה.

no היעדר פעולות גופניות:

חוסר פעילות גופנית מייצר סטגנציה בכלי הדם ומחליש את דפנות הורידים גם באיזור פי הטבעת. פעולה גופנית צריכה לכלול גם ספורט אירובי וגם מתיחות שרירים. מתיחות שרירים מגמישות את הורידים שמתחת לשרירים ומחזקות את דפנותיהם.

no הרמת משקלות:

מאמץ גופני ללא נשיפה, בזמן פעילות כח (הרמת משקולות ) מייצרת מאמץ כבד בכלי הדם בחלחולת. אלו מתרחבים , הופכים מגורים, וכך נוצרים שם טחורים. תמיד הקפידו לנשוף בעת הרמת משאות או משקולות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "אנחנו יוצרים את עצמנו כל הזמן. אף פעם לא מאוחר ליצור את הגוף שאתה רוצה- במקום לחשוב שאתה תקוע עם מה שיש"

    דיפאק צ'ופרה