תרופות סבתא

טריבולוס טרסטריס

טריבולוס טרסטריס הוא עשב שגדל בכל העולם וניתן במדינות שונות למגוון רחב של מדווים ומחלות. במערב -בעיקר באירופה ובארה'ב הוא מוכר כצמח שמעורר את הדחף המיני, מפחית משקל, בונה מסת שריר ומגביר את ייצור הטסטוסטרון. האמנם?

טריבולוס: אפרודיזיאק טבעי

אין ספק שהצמח טריבולוס טסטריס עובד כאפרודיזיאק רב עוצמה. אחרי מספר ימים של נטילת התכשיר אנשים דיווחו על ליבידו גבוה יותר, דחף מיני מוגבר, כושר מיני משופר כמו גם ריבוי אורגזמות. הנתונים הללו הוכחו גם במחקרים על עכברים וגם במחקרים על בני אדם!

האם טריבולוס משפר גם ביצועים אתלטיים ובונה מסת שריר?

אם כי זוהי טענה שכיחה שתמצאו אותה אצל יצרני הקפסולות, כאי לדעת שטריבולוס לא הוכח כמפחית משקל וגם לא כמסייע לספורטאים לרוץ 'מהר יותר גבוה יותר חזק יותר'. גם לא הוכח בוודאות שהצמח טריבולוס אכן מגביר את ייצור הטסטוסטרון.

אלו מינונים של טריבולוס מומלץ לקחת?

תמצית הצמח מגיעה בקפסולות של 500 מ"ג וההמלצה היא ליטול את התכשיר במינונים שלא עוברים את הרמה הזו ליום. בנוסף יש לערוך הפסקות זמן עם נטילתו ולעיתים לדלג על התכשיר (למשל יום כן- יום לא) ולא לקחת אותו ברציפות. יש לדעת כי במינונים קטנים הוא יעבוד טוב יותר מאשר במינונים מוגזמים שיכולים להוביל להתשת הגוף.

אלו תופעות לוואי יש לטריבולוס טסטריס?

לא נרשמו תופעות לוואי מיוחדות לצמח הזה אלא אם כן הנוטלים אותו הגזימו במינונים. במקרים כאלו הם עלולים לחוות עליה בחום גוף, עליה בקצב הלב, חרדה, חוסר מנוחה, חוסר יכולת לשבת במקום אחד, היפראקטיביות ולפעמים גם עייפות קשה. אצל כבשים שלחכו את העשב טריבולוס לאורך זמן אובחנו בעיות בכבד ובכליות.

שימושים נוספים לטריבולוס: הורדת כולסטרול והורדת לחץ דם גבוה

הצמח הזה עתיר בספונינים -חומרים שהוכחו כמסייעים להפחתת רמת השומנים הכוללת בדם לרבות כולסטרול וטריגליצרידים ועל כן יש מדינות בעיקר בטורקיה שבהן זהו התכשיר הטבעי שניתן להורדת כולסטרול גבוה. בכל מקרה הוא כנראה עדיף על סטטינים שגורמים לעיתים לנזק בלתי הפיך בגוף.

טריבולוס כתרופה בסין ובהודו

בסין ובהודו טריבולוס ניתן בעיקר לטיפול באנגינה פקטוריס, לבעיות עצבים, להפרעות בתפקודי כבד, לבעיות בכליות ובדרכי השתן וכן לכאבי ראש.
אולי יעניין אותך גם