תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

טונגקט אלי

שורש העץ טונגקט אלי (טונגקט  אלי  - טונגקט עלי -  Tongakt Ali ) הגדל במלזיה, תיאלנד, סינגפור ואינדונזיה ידוע כמעורר, מחזק , מעלה אנרגיה  מחזק ומעורר תשוקה מינית (אפרודיזיאק). האם באמת בכוחו לשפר אין אונות ולחזק את כח הגברא?

ללא ספק אבקה המופקת משורשי העץ הטרופי טונגקט עלי עשתה שינוי בהקשר של עוררות מינית: בחולדות מעבדה שקיבלו טונגקט אלי הובחנה פעילות מינית מרובה: בילוי משותף של הזכרים והנקבות לאורך זמן. ובקיצור תחת ההשפעה של טונגקט אלי נראה שהחולדות 'עושות חיים' בכלוב. גם אצל בני אדם שלוקחים מאבקת שורש הטוגקט אלי נצפתה עליה באנרגיה המינית ובאנרגיה בכלל גם אצל גברים וגם אצל נשים.

טונגקט-עלי : מהו המינון המומלץ לחיזוק כח גברא?

טונגקט אלי הוא תכשיר מאד פוטנטי שמגיע במספר מגוון של פורמולות ומינונים. כששורש העץ מגיע באבקה- מומלץ לקחת ממנו 200-400 מ"ג ליום, ובמיצוי השורש: לא יותר מ25 מ"ג ליום. יש לקחת את התכשיר בבוקר על קיבה ריקה, וכיון שהשפעת הצמח הינה לאורך זמן, מומלץ שלא לקחת אותו יותר מיומיים רצופים.

מהן תופעות הלוואי של טונגקט אלי?

מדובר בשורש עץ שמכיל אלקלואידים אשר מגבירים את יצור הטסטוסטרון באשכים, ואת רמתו בדם ובמוח. במינונים גבוהים הוא עלול לייצר אמנם הרבה אנרגיה וחשק מיני אבל גם תופעות כמו עליה בטמפרטורת הגוף, עליה בלחץ הדם, אגרסיביות , עצבנות, חוסר מנוחה, נטיה לכעסנות, חוסר סבלנות, ונדודי שינה.

האם טונגקט אלי מומלץ לספורטאים?

טונגקט אלי נמכר בחנויות ספורט ובחדרי כושר רבים כתוסף תזונה לספורטאים שרוצים לשפר את ביצועיהם, ואכן יש בו חומרים המעלים את יצור 'מולקולת האנרגיה' בגוף- מולקולת ה ATP . כאמור, במינון יתר הוא כאמור מעלה את חום הגוף ולכן אינו מומלץ למי שמתעמל בימים חמים מאוד. הרבה יותר נבון יהיה לתת אותו לשחיינים שמתעמלים בסביבת מים המקררת את הגוף, או לספורטאים בימים קרים בלבד. לספורטאים שבוחרים לשפר את ביצועיהם האתלטיים באמצעות טונגקט אלי כדאי להפנים: במינון מוגזם הוא יוביל לתופעה ההפוכה: הפרעות שינה, עייפות והתשת הגוף .

טונגקט עלי: לא רק אפרודיזיאק אלא גם לפריון

במזרח טונגקט אלי ניתן גם לגברים הסובלים מבעיות פריון. הוכח כי האבקה משפרת את איכות הזרע את התנועתיות של תאי הזרע וגם את כמותם. לא בכדי העץ הזה נמצא היום בסכנת הכחדה כיון שהמקומיים עוקרים אותו בכמויות ומפיקים ממנו אבקות ושיקויים לצרכי מסחר.

שימושים רפואים נוספים של טונגקט אלי

בתרבית תאים, הוכח כי אבקת הצמח הזה מחסלת תאים סרטנים בעיקר תאי סרטן הריאות ותאי סרטן השד. בנוסף טונגקט אלי נמצא עד היום בשימוש במזרח כחומר חיטוי וכתכשיר רפואי נגד מלריה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • במאה ה19 איבד האדם את יראתו מאלהים והתחיל לטפח את הפחד מחיידקים

    אנונימי