תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהם המזונות שגורמים לעצירות?

מהם המזונות שגורמים לעצירות?

עצירות היא לא רק מטרד זמני , שכרוך באי נוחות כבדה אלא גם בסכנה להתפתחות עצירות כרונית ומגוון בעיות בריאות. ישנם מספר גורמים שמעודדים עצירות - לרבות מתח נפשי, היעדר פעילות גופנית, מתח נפשי, שינוי גדול בחיים כמו נסיעה או מעבר דירה שמשבשים את סדר היום- אבל מעל הכל הגורמים המרכזיים הם העדר שתייה לא מספקת ובחירה שגויה של המזון. מהם המזונות שגורמים לעצירות או מחמירים אותה?

בשר גורם לעצירות

במיוחד בשר אדום או סטייקים גובים מהגוף אנרגיה גדולה על העיכול שנמשך משהו כמו 4 וחצי ימים ! ! ! וגם אז, שאריות ממזונות בשריים לא מתעכלים תמיד עד הסוף ונתקעים במעיים לפעמים למשך חודשים ושנים. במקום בשר אדום מוטב לצרוך חלבון ממקורות אחרים כמו למשל קטניות בשילוב עם דגן (אורז) או קינואה.

מוצרי חלב גורמים עצירות

מוצרי חלב כמו גבינה , גבינה קשה וחלב יכולים לגרום לעצירות בגלל כמות הסידן הגדולה שהם מכילים. בנוסף אין בהם סיבים תזונתיים וכדי להוסיף חטא על פשע , גם החלבון קזאין שנמצא בחלב נוטה להאט את התנועתיות של המעיים. המסקנה היא שאם יש לכם נטייה לעצירות היזהרו מלצרוך כמויות גדולות של מוצרי חלב. במקום מוצרי חלב רגילים שתו מוצרי חלב פרויביוטיים כמו למשל יוגורט או קפיר הידוע ביכולתו לסייע לעיכול ולהקל על עצירות.

ברזל גורם עצירות

טבליות ברזל כהשלמה תזונתית גורמות לעצירות. את זה תספר לכם כל אשה בהריון שנאלצת לקבל את התוסף במצבים של אנמיה וחולשה. נסו להשיג את הברזל שחסר לכם בגוף ממזונות ולא מטבליות שנמכרות על המדפים ברשתות הפארם או בחנויות טבע. מזונות עתירי ברזל עשויים להיות זרעי דלעת, מיץ רימונים, תמרים, קקאו, וקטניות

קפה, תה, קקאו, קולה גורמים עצירות

מוצרים שיש בהם קפאין נוטים לייבש את הגוף וכתוצאה מכך להפוך את מרקם הצואה לקשה ומאתגר לפעולת מעיים תקינה. אם יש לכם כבר ממילא נטייה לעצירות- מומלץ להימנע מן המשקאות הללו ולהחליף אותם בתה צמחים (לואיזה, לימונית, קמומיל, מליסה, טיליה) שמרגיע את המעיים ומלחלח את תכולתם.

מזון מעובד גורם עצירות

מזון מעובד או מזון מהיר כמו למשל פיצה, המבורגרים וכיוצא באלו גדושים בשומן מחומצן רווי שתהליך הפירוק שלו במעי יכול לארוך ימים ספורים. כיון שתהליך העיכול מתמשך יתר על המדה - נגרמת עצירות. לפיכך הטקטיקה הטובה ביותר שלכם תהיה לברוח מכל צורה של מזון מעובד במיוחד אם יש לכם כבר היום נטיה לעצירות.

עצירות נגרמת ממוצרי מאפה עם גלוטן

גלוטן אחראי לשורה ארוכה של בעיות במערכת העיכול גם נפיחות, גם צרבת, גם ריפלוקס וגם עצירות. במקרים רבים לאבחון ל חולי צליאק - קדמה עצירות קשה. כלומר הם הגיעו לרופא בגלל עצירות ואז התברר בבדיקות שהם לוקחים בצליאק. העצירות של אלו נעלמה כאשר הם עברו לדיאטה נטולת גלוטן. אם אתם סובלים מעצירות נסו להימנע ממוצרים שמכילים גלוטן כמו חיטה ושיפון - גם אם הם עשויים מקמח מלא. את הרכיב הפחמימתי בתזונה ניתן לקבל מאורז מלא או קינואה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • שקט אמיתי- הוא המנוחה של המח. עבור הנשמה - שקט עושה את מה שעושה שינה טובה לגוף: מעניקה לה הזנה ורעננות

    וויליאם פן, פילוסוף בריטי