תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

עצירות שנגרמת מדיברטיקוליטיס

עצירות כרונית קשה יכולה להיות סימפטום של בעיה חמורה יותר כמו דיברטיקוליטיס: דלקת בתוך הכיסים של המעי הגס. במקרה הזה מתרחשת  הצרות של המעי , כאבים, התכווצויות ולפעמים גם חסימת מעי שמצריכה אשפוז.

עצירות כרונית קשה יכולה להיות סימפטום של בעיה חמורה יותר כמו דיברטיקוליטיס: דלקת בתוך הכיסים של המעי הגס. במקרה הזה מתרחשת הצרות של המעי , כאבים, התכווצויות ולפעמים גם חסימת מעי שמצריכה אשפוז.

במצסי דיברטיקולוזיס אין כמעט סימפטומים אבל במצב החמור יותר של הזדהמות הכיסים (דיברטיקוליטיס) הסימפטומים השכיחים הם עצירות, שלשול, התכווצויות בבטן, הצרת מעיים, מורסות באזור האגן ודימומים. הבעיה נוטה להיות בשכיחות גבוהה יותר אצל אנשים שמנים מאד.

דיברטיקוליטיס ועצירות: מהי התזונה המומלצת לדיברטיקוליטיס?

העקרונות שמנחים תרפיה בתזונה לדיברטיקוליטיס הם הגדלת נפח הצואה, הפחתת הלחץ על הדפנות של המעיים ומניעת דלקות.

דיברטיקוליטיס: למנוע את הדלקת עם נבטי אלפלפה

השתמשו בנבטי אספסת אלפלפה : נבטים אלו מונעים את הדלקות בכיסי המעיים הם מכילים אנטי אוקסידנטים ויש בכוחם למנוע מחלות נוספות כמו אוסטיאופורוזיס מחלות לב וסרטן. יש להקפיד להשרות את נבטי האלפלפה במים רותחים כדי לסלק מהם את הטוקסינים שקיימים בהם כשהם טריים.

דיברטיקוליטיס: עם או בלי סיבים?

אם כבר קיימת דלקת חריפה במעי לכו על תזונה מימית בלבד ללא סיבים כדי לאפשר למעי לנוח. אפשר לשתות מיצי פירות או מרקים מימיים- ובהמשך, לאחר שהכאבים פוחתים לעבור לתזונה עתירת סיבים. בתקופה שהדלקת חריפה יש להמנע ממזונות שמגרים את המעי כמו גרעינים, זרעים, קוקוס, קטניות, תירס קליפות של ירקות, פירות, תה וקפה.

תזונה לדיברטיקוליטיס: אחרי שהדלקת החריפה עוברת נקו את הכבד ואת המעיים

הרבו לשתות מיצי לימון, כורכום, תה משורש שן הארי, תזונה גדושה בארטישוק וקחו תוסף תזונה שנקרא גדילן מצוי לשיקום הכבד. יש לשנות גם את סגנון החיים ולהימנע מתזונה דלקתית כמו לחם, פסטה, בשר, גבינות שמנות, מוצרים מטוגנים ותזונה עם שומן טרנס.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אם אתה מנסה להשיג מטרת בריאות  כלשהי קח בחשבון שתהיינה מהמורות בדרך. אבל, אלן תתן למכשולים הללו לעצור אותך. אם אתה מתנגש בקיר אל תפנה לאחור ותוותר. חפש כל דרך אפשרית לטפס עליו, לעקוף אותו או לחדור דרכו.

    מייקל ג'ורדן, שחקו כדורסל