תרופות סבתא

סטטינים כולסטרול גבוה

סטטינים הם המרשם הנפוץ ביותר שבתי מרקחת פוגשים היום. רופאים מחלקים אותם על ימין ועל שמאל לפציינטים עם כולסטרול של מעל 200 נקודות- כמעט בלי למצמץ למרות הנזק של התרופות הללו לטווח הארוך.

להלן כמה עובדות על כולסטרול גבוה, סטטינים ומחלות לב

אם אתם נבונים מספיק- לא תמהרו להכניס לגופכם כימיקלים מבלי לבדוק את הנושא באופן יסודי. מהן האמיתות על כולסטרול גבוה שיסייעו לכם לקבל החלטה נבונה?

כולסטרול נחוץ כדי לייצר הורמונים, מיץ מרה וויטמין D

אם הטבע/אלוהים העניק לנו את החומר הזה בכל תא ותא בגוף - כנראה שהייתה לו סיבה טובה. כולסטרול הוא חומר חיוני שהורדתו המלאכותית יכולה לייצר נזקים בלתי הפיכים. נזק אחד כזה הוא הורדה של רמת ויטמין D בדם, ויטמין מספר 1 שנאבק בסרטן ובמחלות עצבים כמו פרקינסון ואלצהיימר.

למה "דוחפים" לנו סטטינים בלי אבחנה?

כנראה שלמישהו יש אינטרס כלכלי. רשמו לפניכם שתעשיית התרופות מגלגלת מיליארדי דולרים כל שנה רק ממרשמים על סטטינים ותעשו את החשבון לבד.

כולסטרול גבוה לא גורם בהכרח למחלות לב

לפי מספר מחקרים שנעשו על כולסטרול ועל מחלות לב התגלה ממצא מדהים: יותר אנשים עם כולסטרול נורמלי מקבלים מחלות לב קטלניות יחסית לאנשים בעלי רמות כולסטרול גבוה בדם. סטטינים גורמים אמנם להורדת הכולסטרול בדם אבל לא מורידים את רמות התמותה ממחלות לב. בספרו של הרופא האוסטרלי ' קונספירציות הכולסטרול' מראה ד"ר מלקולם קנדריק כי כל הורדת נקודה בשיעור הכולסטרול בדם- מעלה את הסיכון למוות ממחלת לב בשלושים ושישה אחוז.

התקף לב לא נובע מכולסטרול אלא מתהליך דלקתי בעורקים

היווצרות דלקת ורקמה צלקתית על פני הדופן של העורק לא נוצרת סתם כך מנוכחות כולסטרול בעורקים - אלא מסיבות אחרות : התחמצנות של הכולסטרול הרע (ldl), מנוכחות מוגזמת של טריגליצרידים, מצריכה גבוהה מדי של מוצרים שהופכים את הם חומצי (בשר, גבינות, חיטה), ומרדיקלים חופשיים.

סטטינים (תרופות להורדת כולסטרול) הם 'הבחור הרע' של השכונה

ללא ספק סטטינים מורידים את רמת הכולסטרול אבל במקביל הם גם פוגעים בכבד ! אנשים שלוקחים סטטינים חייבים להיבדק כל שישה חודשים ולוודא שתפקודי הכבד לא נפגעו. סטטיניים גם גורמים לנוירופתיה (פגיעה בעצבים ההיקפיים), מגדילים את הסיכון להתקפי לב, גורמים למגוון בעיות אחרות כמו כאבי שרירים, חולשה, אובדן זיכרון, עייפות, נזק לכליות, ובעיות במערכת העיכול כמו עצירות, שלשול ונפיחות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם