תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה גורם לטיניטוס (טינטון או צלילת אזניים)?

טינטון כשלעצמו אינו מחלה אלא סימפטום שמאחוריו עומד מצב בריאותי לא תקין במח, במערכת השמיעה או במערכות אחרות בגוף. מהן הסיבות והגורמים המרכזיים  לטיניטוס?

טינטון כתוצאה מאובדן שמיעה

- הסיבה השכיחה ביותר לטיניטוס היא פגיעה בחוש השמיעה בגלל הזדקנות או בגלל טראומה אחרת (תרופות חזקות או חשיפה לרעש). לפי אחת התיאוריות, ירידה באותות השמיעה המועברים מהאוזן למח גורמת למח "להשלים" את מה שחסר . והשלמה זו מתבטאת בצורה מעוותת כצפצופים באוזניים.

טנטון על רקע תרופות

–ישנן מספר תרופות שנטילתן לאורך זמן מייצרת טנטון או מחריפה טיניטוס קיים, כינין (תרופה למלריה), אספירין קומדין ומדללי דם אחרים, אנטיביוטיקה חזקה, תרופות משתנות להורדת לחץ דם, ותרופות לסרטן עלולים כולם לייצר צפצופים וצלצולים באוזניים

טנטון כתוצאה ממתח נפשי, חרדה ודיכאון

חרדה ומתח נפשי לאורך זמן קשורים עם הופעת טינטון באוזניים במיוחד כאשר ההפרעה הנפשית היא בעוצמה חזקה ולאורך זמן. אנשים שכבר סובלים מצפצופים באוזניים מעידים גם שמתח, דיכאון ודאגת יתר גורמים להחרפתם.

טיניטוס נגרם גם בגלל מחלת מנייר

מחלה זו כוללת לא רק טנטון אלא גם סחרחורת, תחושת מלאות באוזן, ואובדן שמיעה זמני שבא והולך לסירוגין.

טנטון כתוצאה מאוטוסקלרוזה

לרוב זוהי בעיה תורשתית שביסודה חלה התקשחות פנימית של עצמות האוזן התיכונה וצמיחה לא נורמלית שלהן- אשר גורמת לצפצופים באוזניים.

טנטון נגרם כתוצאה ממזון או אלרגיה למזון

מונו סודיום גלוטמט, יין אדום, מזונות עם עובש או שמרים (גבינות, דברי מאפה), שוקולד, המלחה או תבלון מוגזם של המזון- כל אלו גורמים להחרפה של צלצולים באוזניים.

טנטון כתוצאה מהפרעות בזרימת הדם

לחץ דם גבוה קשור ישירות עם אפשרות להופעת צפצופים באוזניים אבל גם מצבים רפואיים אחרים שיש להם קשר לזרימת דם כמו למשל הריון, אנמיה, גידולים על כלי הדם באזור האוזן, או פעילות יתר של בלוטת התריס עלולים לייצר צפצופים באוזניים.

טנטון כתוצאה ממחלת אקוסטיק נוירומה

אקוסטיק נוירומה הוא גידול שפיר על עצב השמיעה שנוכחותו גורמת להופעת צפצופים באוזניים. כאשר אקוסטיק נוירומה היא היא המקור – האדם ישמע את הטינטון רק באוזן אחת.

טנטון כתוצאה מחסימת שעווה באוזן

– השעווה שאמורה להגן על האוזן וללכוד חיידקים עלולה לפעמים לגדול לכדי הצטברות יתר המקשה על האדם לנקות אותה לבד. מצב כזה עלול לגרום גם הוא לאובדן שמיעה ולצפצופים באוזניים.

טינטון בגלל חשיפה לרעשים גבוהים

בילוי בחדרי כושר ובמועדונים עם עוצמות דציבלים בלתי נסבלות, נוכחות בפיגוע או פיצוץ חזק, או עבודה בתנאי זיהום רעש גבוה (איזורים סמוכים למטווחים, רעשי מטוסים וכו) כל אלו עלולים לגרום עם הזמן גם לאובדן שמיעה וגם לצפצופים באוזניים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • השקעה בידע- תמיד נותנת את הריבית הטובה ביותר שניתן להשיג , בנג'מין פרנקלין