תרופות סבתא

שמן שום טיניטוס

ההמלצה העממית לטפטף מספר טיפות שמן שום לאוזניים כואבות של ילדים-  מאומצת גם על יד חלק מן הסובלים מטיניטוס. חלק מהם- מדווחים על שיפור ולעיתים על העלמות של הרשרושים באוזן- האם שום באמת יעיל לריפוי טינטון?

שמן שום יעיל לטיפול בטיניטוס

"אחרי עשור של חריקות, רוחות נושבות, רשרושים ושריקות באוזניים " מספרת שרה בת 55, "ניסיתי את תרופת הסבתא שניתנת לילדים עם כאבי אוזניים: טפטפתי מספר טיפות שמן שום (אחרי שדקרתי קפסולה של כמוסת שום בסיכה סטרילית) – לתוך האוזן, הלכתי לישון והתעוררתי אדם חדש: באוזן שמאל הטנטון נעלם לגמרי, באוזן ימין הוא הופחת באופן משמעותי."

שום,שמן שום וטיניטוס: מתי זה עובד?

על פי הידוע, שמן שום לא יטפל בכל סוגי הטנטון. לשום יש אכן תכונות אנטי בקטריאליות, אנטי ויראליות ואנטי פטרייתיות ויתכן כי במקרים שבהם הטיניטוס נובע מזיהום חיידקי או זיהום ויראלי השום, יחסל את מקור הבעיה (החיידק) והסימפטום (הטנטון) ייעלם. כך קרה גם כאשר טיפול שיניים אשר מנקה זיהומים חיידקיים בשיניים טוחנות עליונות- העלים אצל הלוקים בטינטון את צפצופים באוזניים שנמשכו שנים.

שום בתזונה לטיפול בצפצופים באוזניים

בכל מקרה אם אתם סובלים מטנטון מתמשך שווה להכניס לתזונה שום טרי אורגני כיוון שבכוחו להוריד לחץ ולשפר את זרימת הדם בעיות המייוחסות להווצרות הטנטון מלכתחילה.

פטנטים בייתים נוספים לטיפול בטיניטוס:

חלב אם

האם טפטוף חלב אם לתוך האוזניים מרפא טינטון?- נשמע הזוי אבל לפני הופעת האנטיביוטיקה, אנשים שסבלו מדלקות באוזניים, כאבי אוזניים או צפצופים באוזניים- טפטפו מספר טיפות של חלב אם מניקה - ובמקרים מסוימים הבעיה נעלמה!

פסיליום, פשתן וחלב עיזים

לוקחים זרעי פסיליום עם זרעי פשתה טחונים ומערבבים בתוך חלב עיזים חם. שתייה של התערובת הזו לפני השינה מפחיתה אצל אנשים מסוימים את עוצמת הטנטון ביום שלמחרת.

מזונות אנטי דלקתים:אננס, כורכום וזנגביל:

אננס מכיל ברומלין- רכיב אנטי דלקתי שניתן גם לדלקות גידים או דלקות אחרות שנוצרות בשלד. כורכום וזגביל הם שורשים בעלי אנטי תכונות אנטי-דלקתיות מובהקות. אם אתם סובלים מטינטון באוזניים - הקפידו לצרוך את המזונות הללו מדי יום.

מים ומלח מרפאים טינטון?

הכינו תמיסה של מלח בתוך מים חמימים: והשפריצו כמה טיפות מן התמיסה המלחית הזו לתוך הנחיריים עד שתרגישו שהתמיסה שוקעת באזור הגרון.

טיפות ג'ינקו-בילובה לריפו טינטון.

בליעת תוסף תזונה של ג'ינקו בילובה היא אחת הטקטיקות המומלצות לאנשים שסובלים מהפרעה בזקימת הדם לאיזור הראש. יש מי שסבור כי כדי להשתמש גם במיצוי מן העץ הזה ולטפטף כ20 מיליגרם טיפות מעץ הג'ינקובה בילובה לתוך האוזניים כדי לרפא טינטון או להקל עליו.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היכולת לדמיין היא הדבר שמבדיל בין בני האדם ובין בעלי החיים - גם ביצירת מחלות וגם בתהליך ההחלמה ממחלות. ב90 אחוז מן המקים, מחצית מן ההחלמה היא ברובד המנטלי !

    ד"ר מרטין רוסמן, רופא מומחה לחרדות, דאגון ודמיון מודרך