תרופות סבתא

רהמניה

רהמניה כטיפול טבעי לצפצופים באוזניים: טינטון באוזנים, תופעה מעצבנת – היא אחת הבעיות הרפואיות המורכבות יותר שאיתה מתמודדת הרפואה כיון שהגורמים לטיניטוס מגוונים ומגיעים ממקורות שונים. במקרים כאלו גם הטיפול צריך להיות מורכב ולכלול לעיתים מספר דרכי טיפול גם טיפול בדיקור ובצמחי מרפא סיניים.

רהמניה : צמח מרפא סיני לריפוי טיניטוס

ברפואה הסינית משתמשים בשורש הצמח רהמניה גלוטינוזה שנקרא בשפה העממית fox-glove לצרכי טיפול בבעיות של האוזן הפנימית כמו למשל טיניטוס או אובדן שמיעה. במחקר שנעשה ב2006 הוכח כי החומר הפעיל של שורש העץ רהמניה גלוטינוזה מגן על תאי השמיעה מהתחמצנות ומנזקים שנגרמים מרדיקלים חופשיים.

לאילו מצבים רפואיים נוספים מתאים הצמח רהמניה?

הסינים משתמשים בשורש צמח הרמהניה גם לייצוב רמות הגלוקוז בחולי סכרת, לטיפול במחלות כליות, למחלת מנייר שכוללת גם צפצופים באוזניים וגם סחרחורות, להגדלת הדחף המיני והביצועים המיניים, ולהגדלת רמות האנרגיה אנרגיה כטיפול לעייפות כרונית ולחולי פיברומיאלגיה.

פיקנוגנול לריפוי טינטון

תמצית מגזע עץ האורן –פיקנוגנול- נמצאת בשימוש עממי בכל העולם למגוון בעיות ריאות. תמצית זו ידועה ברכיבים האנטיאוקסידנטים שלה אשר מסייעים להרחבת כלי הדם. כיצד פיקנוגנול מסייע לסובלים מטינטון? היכולת שלו לסייע בהרחבת כלי הדם מפחיתה לחץ דם ועל כן עשוי לסייע לטיניטוס הנגרם מיתר לחץ דם.

קו-אנזים קיו 10 לריפוי טינטון

קו אנזים קיו 10 מיוצר בגוף באופן טבעי ואולם עם הגיל ועם לקיחת תרופות מסוימות כמו סטטינים להורדת כולסטרול- הרמות שלו בגוף יורדות ומתחילות מספר בעיות רפואיות על רקע ההמחסור היחסי שלו. אחת הבעיות היא הופעת טינטון. מתן של קואנזים קיו 10 למשך ארבעה חודשים הוכיח את עצמו בפציינטים עם טיניטוס כרוני. לאחר תקופה זו חל צמצום בתדירות והפחתה משמעותית בגובה הצלילים.

אבץ לריפוי טינטון

–אבץ הוכח במספר מחקרים כבעל חשיבות משמעותית לטיפול בטיניטוס: גם בהעלמת התופעה וגם בהפחתת גובה הצלילים ולכן שווה לנסות נטילת תוסף כזה ולבחון את ההשפעה. יש אנשים שמעבר למינון מסוים יחושו בחילה מנטילת אבץ (סוג של הרעלת אבץ) ולכן תמיד מומלץ לקבל את המינרל החשוב הזה באופן טבעי מגרעיני דלעת.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אתה מתפלל לבריאות טובה ולגוף חזק בזקנתך- אבל המזון שאתה מכניס לפה קושרים את הידיים של אלהים מלהיעתר לך

    פרסיוס משורר רומי