תרופות סבתא

למה באוקינאוויה אין אלצהיימר?

תשכחו ממעיינות הנעורים בפלורידה או משנגרי-לה המקום שבו אנשים חופשיים מפגעי הגיל לרבות מנציה אלצהיימר וצרות אחרות. המקום המציאותי הקרוב ביותר למיתוסים הללו נמצא ממש בפלנטה הזו היום - באי אוקינאוואה  היפני, שם תוחלת החיים ואיכות החיים הינה הגבוהה בעולם.

נעורי נצח באוקינאוואה: למה באוקינאוויה אין אלצהיימר?

אוקינאוואה מתהדרת בשיעור גבוה של בני 100 בריאים ברוחם ובגופם וחופשיים ממחלות זקנה כמו פרקינסון, אלצהיימר, מחלות לב וסוכרת. קרייג וילקוקס, אנתרופולוג אמריקני שיצא לחקור את סודותיהם של 'בני המאה' באוקינאווה [מחקר שנמשך 25 שנה] גילה מספר מאפיינים שיכולים להצביע על הסיבות:

בגלל התזונה

הדיאטה האוקינאווית עשירה בדגנים, ידגים ירקות סויה ומוצריה כאשר תושבי האי מגדלים את מזונותיהם בעצמם.

בגלל המרקם החברתי

סגנון החיים באוקינאווה מבוססת על רשת חברתית ומשפחתית הדוקה. Maoi הוא המונח היפני למפגשים קבוצתיים שוטפים כדי לשוחח על יעד מסוים, סתם לרכל או כדי לספק תמיכה אמוציונלית זה לזה.

בגלל שבאוקינאוויה מקפידים על חיים רוחניים

הפילוסופיה של בני אוקינאווה מושתתת תחושת מטרה ויעד לקיום, על הערצה לטבע, על אמונה שיצר לב האדם טוב מנעוריו ועל ההכרח להתפלל מדי יום לשלום ולבריאות. בנוסף, איזון ומתינות הם ערכי מפתח בתרבות המקומית

פעילות פיזית

בני אוקינאווה לא מתעמלים כדי לשרוף קלוריות כמו במערב. הפעילות הגופנית שלהם, מתונה, אורגנית וקשורה קשר הדוק לאדמה ולטבע. אלו עוסקים בטאי צ'י, נשימות, הליכה, וגינון.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • עליצות הא הרכיב המרכזי של כל בריאות טובה

    ארתור מרפי