תרופות סבתא

דפלון (דיומסין)

דפלון תרופה הידועה גם בשם דיומסין היא תרופה פחות ידועה ועדיין אפקטיבית לטיפול בטחורים ובורידים נפוחים בכלל. מה צריך לדעת עליה?  מתי וכמה ליטול ?  ומי צריך להיזהר עם נטילת דפלון לטיפול בטחורים?

דיומסין (דפלון) לטיפול בטחורים

אם אתם סובלים מטחורים באופן כרוני או באופן מזדמן כדאי שתתוודעו לטיפול קצת אחר שהוכיח את עצמו כיעיל לבעיות ורידים: דפלון . זהו תכשיר צמחי שמכיל את הפלבונואידים דיוסמין והספרידין אשר מחזקים את דפנות הורידים הדקים והופכים אותם עמידים יותר ללחצים מן הדם שזורם בהם.

דפלון (דיומסין): משפר בעיות של כיבים בורידים, בצקות, וטחורים

מחקר משנת 2006 שנערך על חולים עם בעיות ורידים ברגליים הראה כי ניתן לשפר את קצב ההחלמה של הסובלים מהתרחבות הורידים ואי ספיקת הורידים – ע"י מתן תוסף צמחי בשם דפלון. קבוצת הסובלים מבעיות ורידים שקיבלה 1000 מ"ג דפלון ביום (500 מג" פעמיים ביום) קיצרה באופן משמעותי את ההחלמה שלהם- יחסית לאלו שקיבלו רק את הטיפול המסורתי (משחות מקומיות וחבישת לחץ על הורידים ברגליים.

דפלון (דיומסין) לטחורים ולטחורים מדממים

מחקר אחר שנערך על קבוצה של אנשים הסובלים מטחורים ומטחורים מדממים הראה גם כן שיפור משמעותי כבר אחרי שבועיים גם בנפיחות, גם בגודש, גם ברמת הכאב , וגם ברמת הדימומים של הטחורים בפי הטבעת ובחלחולת.

כמה דפלון לקחת כדי לטפל בורידים נפוחים ובטחורים?

למקרה של כיבים בורידים ברגליים, עוויתות ברגל או בצקות יש לקחת 1000 מ"ג של דיומסין (דפלון) ביום כאמור לעיל. במקרים של התקפת טחורים אקוטית, ההמלצה הרשומה היא ליטול 6 כדורי דפלון במשך שלושת הימים הראשונים, וארבעה נוספים במהלך ארבעת הימים העוקבים. דפלון מצוין גם כתכשיר 'תחזוקה' יעיל - למי שסובל מטחורים באופן כרוני.

דפלון (דיומסין): תופעות לוואי והתוויות נגד

נשים מניקות ונשים בהריון צריכות להימנע מדפלון ולשמור ממנו מרחק. תופעות הלוואי שנרשמו לתכשיר הזה מאד מינוריות וכוללות בעיקר בעיות קלות במערכת העיכול כמו בחילה ונפיחויות.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • על ידי תרופות תוכל אולי להאריך את חייך, אבל המוות ישיג גם את הרופא

    וויליאם שייקספיר