תרופות סבתא

צזיום, צזיום כלוריד

טיפול אלטרנטיבי לסרטן עם צזיום כלוריד היה טיפול ידוע בשנות השלושים של המאה הקודמת. האם מדובר בהבטחה ישנה-חדשה לחולי סרטן במצב קשה או במקסם שווא?

מהו טיפול בצזיום כלוריד (תרפיית ph )?

תאים סרטניים לא יכולים לחיות עם רמת בסיסיות גבוהה למעלה מ7.5. בתנאים של סביבה בסיסית הם לא יכולים לקבל גלוקוז (ותאים סרטניים זוללים הרבה גלוקוז) , לא יכולים להתרבות– והם נחלשים ומתים מה שמאפשר למערכת החיסון להשמיד אותם ביתר קלות. צזיום, מינרל שמצוי באדמות געשיות ידוע ביכולתו למנוע סרטן כיון שהוא הופך את הדם של התושבים המקומיים לבסיסי מאד. למעשה צזיום כלוריד לא משמיד את התאים הסרטניים באופן ישיר אלא באופן עקיף: הוא מעקר את יכולת תאי הסרטן להתרבות ומאפשר למנגנון ההגנה של הגוף, קרי למערכת החיסונית להשלים את המלאכה ולחסל את הסרטן

צזיום כלוריד מעלה את רמת ה ph בתאי הסרטן

ידוע לכל שתאים סרטניים לא יכולים לשגשג ולהתפתח בסביבת דם אלקלית (בסיסית) ומן ההבנה הזו נולדו שיטות טיפול טבעיות למיגור סרטן כמו למשל דיאטת שלטון (מזון נא שמייצר גוף בסיסי), או שיטת הטיפול בסודה לשתייה, או שיטת הטיפול בשתיית מיצים שגם הם הופכים את הדם בסיסי ומקשות על חיי התא הסרטני לשגשג.

צזיום, תרפיית ph וסרטן

צזיום כלוריד הולך כברת דרך נוספת הוא הופך את הסביבה הפנימית של התא הסרטני לבסיסי וכך מקל על השמדתו כאמור לעיל. תרפיה זו מכונה גם בשם תרפיית ph לטיפול בסרטן. יש גם טענה שעדיין לא הוכחה כי צזיום כלוריד מסוגל להפוך תאים סרטניים בחזרה לתאים נורמליים.

צזיום כלוריד לריפוי סרטן: האם מומלץ ?

אנשים שנטלו צזיום כלוריד באבקה או בנוזל אכן דיווחו אחרי מספר ימים על ירידה בכאבים שנגרמים מן הגידול הסרטני שכן כנראה שהגידול הפסיק להתפתח והתכווץ. ישנן אכן עדויות על ירידה בגידולים ואף ריפוי מוחלט מסרטן לאחר נטילת צזיום אבל הבעיה המרכזית של צזיום כלוריד מונחת בתופעות הלוואי שלו: גם התהליך הדלקתי שמתלווה לנטילתו גורם לנפיחויות ולכאבים אבל הרבה מעבר לכך, יש לצזיום השפעה גם על פעילות הלב כיון שהוא משבש את מאזן האלקטרוליטים בדם (מוריד את רמת האשלגן בדם).

מה תומך בתיאוריה שמלחי צזיום אפקטיבים לטיפול בסרטן?

ישנם מקומות על פני כדור הארץ שהם עשירים במינרלים בסיסיים כמו רובידיום, מגנזיום אשלגן וצזיום. שבט ההופי האינדיאני שגר על אדמה עתירה ברובידיום לא מכיר כמעט את התופעה של גידולים סרטניים וכך גם שבטים בפקיסטן כמו בני עמק ההונזה שגרים על אדמה עשירה בצזיום. צזיום הוא מינרל כל כך פוטנטי למיגור סרטן כיון שהוא חודר לתא הסרטני מעלה את רמת הבסיסיות של התא הסרטני ל 8 !!!!! וכך מעודד את השמדתו תוך ימים ספורים בלבד.

צזיום לחולי סרטן מהי השורה התחתונה ?

לצערנו אין הנחיה אחת חותכת כיון שיש גם אנשים בקהילה הרפואית שמתנגדים לשיטת הטיפול בצזיום כלוריד. הטיפול בצזיום אפקטיבי לפחות על פי מספר מקרי ריפוי סרטן ואולם תופעות הלוואי והאפשרות לרעילות מצזיום כלוריד עומדים גם הם מנגד. בכל מקרה שווה לחקור את הטיפול קצת יותר לעומק לפני קבלת החלטה, ללמוד על תרפיית ph יותר, להתייעץ עם בר סמכא בתחום, או מוטב מכך להתייעץ עם חולה סרטן אחר שעבר את הטיפול ויכול לחלוק מרשמיו.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם