תרופות סבתא

איך לרזות בלי להפסיק לאכול?

 האם יש דרך לאכול הרבה ועדיין לרזות?

לאנשים שסובלים מעודף משקל יש שתי דרכים מרכזיות להפחית במשקלם: האחת להקטין את צריכת הקלוריות מהמזון והשנייה היא להגדיל את צריכת האנרגיה של הגוף למשל על ידי פעילות גופנית נמרצת.

איך לרזות בלי להפסיק לאכול ?

למי שחסר כוח רצון לעשות את אחת משתי הפעולות הללו כדאי לדעת שיש מזונות וצמחי מרפא המסייעים להפחתה במשקל גם בלי להתענות עם דיאטות בלי לקפח את עצמכם ממנעמי החיך, בלי להרים משקולות ולנפח שרירים- ובלי 'לקרוע את התחת' בחדר הכושר.

מהם צמחי המרפא ותוספי תזונה להרזיה טבעית מהירה?

הטבע גדוש בצמחי מרפא ובחומרים טבעיים אחרים המסייעים להפחתת משקל. יש לדעת שישנן 8 אסטרטגיות שונות שעל פיהן צמחים וצמחי מרפא עובדים באופן אפקטיבי על ההיקפים בגוף ועל משקלו

yes צמחים מדכאי תאבון להפחתה במשקל

אלו הם צמחים שמפחיתים באופן משמעותי את תחושת הרעב על ידי התערבות ישירה במערכת העצבים. הדוגמא הקלאסית לצמח מרפא קטיגוריה הזו הוא הצמח "הודיה".

yes צמחים "מעוררים" להורדת משקל

אלו הם צמחים שמעלים את קצב חילוף החומרים בגוף - כדי לשרוף יותר קלוריות. לחילופין אלו הם גם צמחים שמעלים את חום הגוף. הדוגמאות הקלאסיות לכך הם צמח האפדרה (שרביטן מצוי) שמעלה גם את קצב החומרים וגם משפיע על העלאת לחץ הדם. צמחים מעוררים אחרים שמעלים את חום הגוף הם כל מוצרי הקפאין: תה ירוק, תה, קפה, וקקאו.

yes צמחים משתנים להרזיה

אלו הם צמחי מרפא שמסייעים לגוף להיפטר מנוזלים עודפים דרך הפרשתם בשתן. דוגמא קלאסית הוא לצמח בקטיגוריה הזו הוא שינן הנקרא גם שן הארי. צמח השינן מנקה את הכבד, את מערכת הכליות ואת דרכי השתן ונחשב למשתן מתון שלא גורם נזקים ותופעות לוואי.

yes צמחים להמרצת תנועתיות המעיים- כאסטרטגיה להורדת משקל

אלו הם חומרים משלשלים שמסייעים לפינוי תכולת המעיים ומפחיתים את כמות הקלוריות על ידי כך שהם מונעים ספיגה מלאה של המזון. הצמחים המובהקים בקטגוריה הזאת הם קסקרה, עלי סנה, תה טיבטי, אלוורה (או מיץ אלוורה) וכן התוספים מגנזיום ציטרט ומגנזיום הידרוקסיד

yes סיבים תזונתיים להפחתת משקל

הסיבים התזונתיים סופגים את המים בתזונה וגורמים לקיבה להרגיש יותר מלאה ופחות נזקקת למילוי מזון מבחוץ. כתוצאה מכך שהקיבה נסתמת אתם אוכלים פחות. הדוגמאות המובהקות לכך הם זרעי פסיליום (פסיליום האסק) וכן התכשיר הטבעי גוארגם (guar gam).

yes צמחים סופחי שומן להצרת היקפים והורדת משקל

צמחים ותכשירים טבעיים סופחי שומן קושרים את השומנים בקיבה ובמעיים, מפרישים אותם החוצה דרך החלחולת ולא מאפשרים להם להיספג ולהצטבר כשומנים ברקמות. התכשיר המובהק בקטיגוריה זו הוא ציטוזן.

yes צמחים המעכבים ספיגת פחמימות במעיים תורמים להפחתת משקל

ישנם צמחים כמו שעועית לבנה שיודעת לחסום את המטבוליזם של הפחמימות בגוף ולמנוע את הפיכתו לסוכרים. לפיכך שעועית היא אחת האסטרטגיות הטובות ביותר של אנשים המבקשים לרדת במשקלם ובהקשר זה אפשר לצרוך שעועית לבנה, לוביה, שעועית אזוקי, או שעועית פינטו שכן כל מיני השעועית תורמים להרזיה!

yes צמחים נוגדי חרדה ומשפרי מצב רוח- עוצרים אכילה רגשית והשמנת יתר

בקטגוריה הזו הצמח הבולט הוא צמח ההיפריקום פרופורטום (פרע ) - צמח משפר מצב רוח במצבי דכאון קל וכך להקטין באופן משמעותי את צריכת המזון המוגזמת בעיקר אצל אלו שנוטים לאכילה רגשית.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הטבע הוא זה שמרפא. לא הרופא !

    היפוקרטס (430 לפני הספירה)