תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך להמנע מטחורים?

טחורים היא אחת מבעיות הבריאות הקלות כביכול שהורסות את איכות החיים. מחצית מבני השלושים פלוס חוו לפחות פעם אחת בחייהם תופעה של טחורים וידוע כי היא גם עולה עם הגיל. איך מונעים טחורים?

אל תגיעו למצב של עצירות או שלשול

הוסיפו לתזונה מזונות עתירי סיבים (ירקות, דגנים, פירות, קטניות), שתו הרבה מים כדי להפוך את מרקם הצואה למימי יותר כדי שלא תצטרכו להפעיל לחץ שיפגע בורידים בפי הטבעת.

אל תתאפקו ואל תלחצו

"אל ישתהה אדם לצרכיו " אמר הרמב"ם והוא צדק. לכו לשירותים מיד עם הדחף הראשון ותנו לטבע לעשות את שלו . החזקת הצואה בחלחולת (התאפקות) גם מייצרת בעיה משנית של עצירות וגם מייצרת עומס באזור פי הטבעת. עומס מיותר זה מפעיל לחץ על הורידים מה שעלול להסתיים בטחורים. בנוסף לכך עם הטלת הצואה אל תחזיקו את הנשימה.

הרגלי חיים למניעת טחורים

אל תשבו או תעמדו לאורך זמן ממושך. אם אופי עבודתכם דורש ישיבה ממושכת ליד מחשב עשו הפסקה כל חצי שעה ופסעו כמה פסיעות בחדר כדי להזרים את הדם. אם אופי עבודתכם מחייב הרמת משאות כבדים/משקולות כבדים עשו זאת תמיד תוך נשיפה. נסו לישון על הצד במקום על הגב כדי להפחית מן הלחץ באזור האגן. גיוון בתנוחות השינה ימנע החרפת בעיה של טחורים קיימים.

תרגילי התעמלות למניעת טחורים

התעמלות אירובית ככלל שומרת על זרימת דם טובה, מה שעשוי למנוע דליפת 'דם עומד' דרך דופן הוריד. מעבר לכך אם אתם מודעים לכך שיש לכם נטייה לטחורים בצעו הרבה תרגילים לכיווץ הבטן, הישבן, הירכיים הפנימיות והרבה מאוד תרגילי סקוואטים. כל התרגילים האלו מחזקים את אזור הסוגרים ועשויים למנוע טחורים.

תרגיל דוגמא למניעת טחורים

לחצו את שני הישבנים זה לזה - החזיקו 10 שניות ושחררו. תרגיל זה יש לבצע 5-8 פעמים והוא מעולה לאנשים מבוגרים וכן לנשים בהריון.

הפחיתו במשקל

השמנה היא אחד הפקטורים המרכזיים להיווצרות טחורים. לאנשים ביתר משקל גם קשה לנקות את אזור פי הטבעת בגלל השומנים העודפים בישבן ובנוסף לכך הם נושאים "מטען חריג" המהווה לחץ נוסף על הורידים באזור פי הטבעת.

שמרו על היגיינה בפי הטבעת אבל אל תנגבו חזק

ניקיון הוא פקטור מאוד חשוב למניעת טחורים יחד עם זאת אל תנגבו חזק מדיי או עם נייר טואלט ריחני או צבעוני בוודאי שלא בחוזקה כדי לא לגרות את אזור פי הטבעת ולגרום להיווצרות טחורים.

הימנעו מאלכוהול וקפאין

משקאות מסוימים לא מטיבים עם הבריאות הכללית וגם עלולים לייצר טחורים. אל תגזימו במשקאות קפאינים, באלכוהול ובמשקאות מוגזים. מוצרי הדיאט עם אספרטם מרעים במיוחד את מצב הטחורים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • במאה ה19 איבד האדם את יראתו מאלהים והתחיל לטפח את הפחד מחיידקים

    אנונימי