תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

צמחי מרפא לנשירת שיער אצל נשים

נשים בגיל המעבר שחוות איזורי קרחת קטנים בקרקפת חשות לעיתים קרובות בושה וחוסר נוחות עם המצב. אלו צמחי מרפא יעילים לשיקום הקרקפת והצמחת שיער במצבי התקרחות נשית?

נשירת שיער אצל נשים: צמחי מרפא

התופעה של התקרחות נשית בגיל המעבר או אחרי הפסקת הווסת מעצימה את אובדן הנשיות שממילא חווים עם הגיל (יובש בפה ובנרתיק, קול גברי יותר, שיעור יתר במקומות לא רצויים וגם- נשירת שיער). לתכשירים הכימיים כמו פרופסיה מינוקסידיל ועוד תרופות מבית המרקחת יש חסרונות רבים ותופעות לוואי קשות. מסיבה זו כדאי להתוודע לחלופות טובות שנותנות למענה של נשירת שיער אצל נשים. צמחי מרפא למשל עשויים לפתור בעיות של שיער דליל, שיער יבש או איזורי קרחת בקרקפת האשה.

נשירת שיער, נשים ומיצוי מאצות ים לטיפול טבעי

אצות ים או ירקות ים מכילים חומצות אמינו חיוניות, מינרלים וויטמינים. חלקן משמשות כתכשיר לצמיחת השיער, להצמחת השיער ולהפיכתו שיער ארוך ומלא גם יחד. מסתבר שלאצות ים יש אפקט אנטי חימצוני שמפחית את הנזקים החימצוניים בזקיק השערה וכך מסייע להצמחת שיער חדש, לטיפוח שיער ארוך ובכלל ולשיפור המרקם והסמיכות של השיער הקיים כבר בקרקפת האשה.

תרופה טבעית לנשירת שיער אצל נשים: ג'ל מצמח האלו ורה

ג'ל זה נלקח מצמח האלו ורה ידוע ביכולתו להרגיע כוויות או אבל עיסוייו על עור הקרקפת מרכך את השיער, מונע שיער יבש, ומעודד ייצור מחודש של שיער - וכך למעשה משמש כתרופה נגד התקרחות. אין צורך לקנות ג'ל אלוורה בקופסא כאשר הצמח מופיע בכל מקום כמעט גם בארץ. חצו את העלה, גרפו מתוכן את המיץ הג'לטיני ועסו את השיער כדי למנוע את נשירת השיער אצל נשים


תרופת סבתא לנשירת שיער אצל נשים: דונג קוואי (אנג'ליקה סינסיס)

דונג קוואי הוא צמח מרפא מקובל בסין להעלות את האלמנט הנשי הגוף (היין) וניתן לשימוש אצל נשים בגיל המעבר למיתון גלי חום לעצירת נשירת שיער מהראש, ולהצמחת שיער חדש. צמח המרפא אנג'ליקה מכיל אסטרוגנים צמחיים אשר מפחיתים את ייצור הדי הידרוקסי טסטוסטרון אשר גורם לנשירת שיער גם בנשים וגם בגברים.

תה ירוק (קמליה סינסיס) כתרופה טבעית לנשירת שיער אצל נשים וגברים

תה ירוק מועיל לקשת רחבה של בעיות בריאות: גם להשמנת יתר ושריפת שומנים, אבל גם לעיכוב האנזים שהופך את הטסטוסטרון לחומר שמחולל התקרחות נשית והתקרחות גברית. כדי שתה ירוק יפעל לעצירת נשירת שיער בנשים יש לשתות 3-4 כוסות תה ירוק מדי יום ולבחור תה באיכות טובה- רצוי אורגני וללא שאריות פלואוריד. יש להדגיש את הנושא האחרון כאמצעי מניעה להתקרחות שכן פלואוריד הוא חומר שהורס את בלוטת התריס ובעקיפין עלול לגרום להתקרחות נשית.

צמח הפוטי fo-ti הסיני מונע נשירת שיער אצל נשים

צמח סיני נוסף fo-ti או בשמו הסיני העממי (Polygonum Multiflorum) -שימש את הסינים זה מאות שנים לטיפול בנשירת שיער אצל נשים וכן נגד התקרחות גברית. יתר על כן, צמח הפוטי הופך שיער מאפיר (שיער שיבה לבן) לתבעו השחור. הצמח מגיע בכמוסות או כתה ושווה בדיקה למי שסובל מקרחות, שיער יבש או שיער דליל.

גינקו בילובה נגד התקרחות נשית או התקרחות גברית

גינקו בילובה הצמח הקלאסי שמזרים דם למוח ולעור הקרקפת – מספק תזונה רציפה של מינרלים חיוניים לבריאות זקיקי השיער. כך למעשה באמצעות צמח הג'ינקו מתחדשת צמיחת שיער שאבד בקרקפת. נשירת שיער אצל נשים או נשירת שיער אצל גברים הם שני מצבים רפואיים שמצדיקים נסיון ליטול ג'ינקו כתרופה טבעית לעצירת ההתקרחות. מומלץ לשלב את הג'ינקו בילובה יחד עם גינסנג (צמח אדפטוגן) שאף הוא מזרים דם וחומרי הזנה לקרקפת, מחזק את השיער ומונע נשירת שיער.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לעולם את תקח את גופך למרפאה כאילו היתה זו 'חנות לתיקונים'. כדי להבריא את גופו - חולה חייב להפנים שרק לו יש אחריות על חייו, גופו ובריאותו .

    קוונטין רגסטיין, פסיכיאטר מאוני' הרווארד