תרופות סבתא

ג'ימנמה סילבסטר (גורמר)

צמח המרפא הקלאסי לסוכרת- Gymnema sylvestre – שמכונה גם  Gymnema מגיע מהודו ושם הוא נקרא גורמר (הורג סוכר) הוא צמח שנמצא בשימוש ברפואה האיורוודית המסורתית במטרה לווסת את רמות הסוכר בדם אצל חולי סוכרת.

צמח המרפא הקלאסי לסוכרת- Gymnema sylvestre – שמכונה גם Gymnema מגיע מהודו ושם הוא נקרא גורמר (הורג סוכר) הוא צמח שנמצא בשימוש ברפואה האיורוודית המסורתית במטרה לווסת את רמות הסוכר בדם אצל חולי סוכרת.

מהן תופעות הלוואי של ג'ימנמה סילבסטר?

בדרך כלל תכשירי הגימנמה אינם גורמים לתופעות לוואי כל עוד הם נלקחים לא יותר מ20 חודשים ברצף. במינונים מוגזמים או לאורך זמן תוסף זה עלול לגרום להיפוגליקמיה – קרי ירידה חדה ומסוכנת של גלוקוז בדם שתסמיניה הם רעב, טשטוש ראיה, בלבול, חרדה, דפיקות לב הזעה קשה, רעד התעלפות ואובדן הכרה.

Gymnema sylvestre. והיפוגליקמיה

היפוגליקמיה מצמח ג'ימנמה תיווצר במיוחד אם אתם כבר לוקחים אינסולין או תרופות אחרות להורדת סוכר. תופעת לוואי אפשרית אחרת כתוצאה מג'ימנמה היא שלשולים.

למי אסור לקחת ג'ימנמה ?

לנשים בהריון או נשים מיניקות אסור ליטול Gymnema sylvestre גם אם המצב הוא סכרת הריון. גם לאנשים שעומדים לעבור ניתוח אסור לקחת ג'ימנמה שבועיים לפני הפרוצדורה

מהו המינון המומלץ של גימנמה לסוכרת?

מקובל לקחת כ 3 גרם של אבקת ג'ימנמה ליום במצב של סוכרת טייפ 1 או טייפ 2. מומלץ לעשות תמיד הפסקות ולא לקחת לאורך זמן יותר משנה וחצי רצוף

לאלו בעיות בריאות אחרות יעיל הצמח ג'ימנמה סילסבטר?

ברפואה איורוודית מסורתית משתמשים בג'ימנמה גם לטיפול בהשמנת יתר (קשור עם סוכרת), גם לטיפול במצבי דלקת וכן להורדת רמות כולסטרול גבוהות. עלי הג'ימנמה הוכיחו על פי מספםר מחקרים יעילות בהורדת רמות השומנים בדם – גם כולסטרול וגם טריגליצרידים (בעיה הנגרמת מצריכת יתר של פחמימות!)


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • תן לאדם בריאות טובה ומטרה לרוץ אחריה - והוא לעולם לא יעצור להרהר בשאלה האם הוא מאושר או לא.

    ג'ורש ברנרד שו, מחזאי בריטי