תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

פורסקולין

פורסקולין הוא תכשיר טבעי שכיח ברפואה ההודית אשר מופק משורש ה COLEUS FORSKOHLII . באופן מסורתי הוא  ניתן לטיפול בנדודי שינה, בעוויתות, במחלות לב,  לברקית (גלאוקומה), לטיפול באסטמה וגם במקרה של  אנשים שמנים שחייבים לרזות. אבל  הצמח שגדל בנפאל, הודו ותאילנד הגיע למערב ונעשים בחומר המופק ממנו פורסקולין,  שימושים רפואיים למגוון רחב  של בעיות רפואיות ומצוקות גופניות

מהם השימושים הרפואיים של פורסקולין?

פורסקולין ניתן לחולי אסטמה, להפחתת משקל, למטרות של באדי בילדינג (הצמח שורף שומן), למניעת קרישי דם והיוצרות טרומבוזיס, להורדת לחץ דם גבוה, וכן לטיפול בברקית (גלאוקומה: לחץ תוך עיני). כמו כן הוא ניתן לאנשים הסובלים מאלרגיות שכן הוא מעכב היסטמינים (שחרור היסטמינים מתאי החיסון). פורסקולין מסוגל גם להרחיב את כלי הדם ולכן ניתן גם לבעיית אימפוטנציה בגברים וכן לחולי סרטן.

פורסקולין להורדת משקל /הרזייה

פורסקולין מפחית את תחושת העייפות והרעב וכן הוא מגביר את שריפת השומן. מחקר בן 12 שבועות שנערך ב2005 על גברים שמנים הראה כי נטילת פורסקולין מדי יום סייעה להם להפחית את מסת השומן באופן ניכר ולהעלות את מסת העצם והשריר. יש לציין כי ההצלחה הזאת של פורסקולין בהקשר של השמנה הוכחה רק על גברים, לא על נשים.

פורסקולין כטיפול אלטרנטיבי לסרטן העור, סרטן הריאות וסרטן המעי הגס

הוכח כי בתנאי מעבדה פורסקולין מעכב התפשטות גרורות סרטניות ואצל חולי סרטן המעי הגס הוא מונע את גדילת התאים הסרטניים. גם בהקשר של סרטן עור (מלנומה) יש לפורסקולין "אמירה": הוא נמצא בחלק מן המשחות לשיזוף מאלכותי כדי שאנשים בהירי-עור שלא יכולים להיחשף לשמש חזקה- לא יחטפו מלנומה (סרטן עור). עוד הוכח כי פורסקולין מזרז אפופטוזיס של תאי סרטן הקיבה (גורם להם לפצוח במנגנון התאבדות עצמית) וכן מפחית את הסיכון לגרורות של סרטן הריאות.

פורסקולין נגד חרדה, דיכאון, ומצבי רוח לא יציבים

אצל אנשים שסובלים מדיכאון יש מחסור חריף בשני נוירוטרסימיטורים במוח: סרוטונין ואדרנלין. פורסקולין יודע להגביר את הנוכחות של החומרים הללו במח וכך מקל באופן משמעותי על דיכאון וחרדה. עוד הוכח כי הוא עשוי להיות טיפול משלים לאנשים החולים במחלת הפרקינסון או לאנשים הסובלים ממחלות אחרות שבהם העצבים ניזוקים כיוון שיש לו יכולת לתקן נזקים של גליקציה והתחמצנות על תאי העצב.

פורסקולין: מהם המינונים המומלצים?

נהוג ליטול כדור פורסקולין אחד של 10 מיליגרם לפני ארוחת בוקר אבל בעיקרון מאוד תלוי לאיזה מחלה הוא ניתן: באסטמה למשל לוקחים עשרה מיליגרם למשך חודשיים עד שישה חודשים, להשמנה יש ליטול 250 מיליגרם מתמצית פורסקולין של 10 אחוז.

תופעות לוואי של פורסקולין

  • · הורדת לחץ דם חריפה שיכולה לגרום לערפול וסחרחורת.
  • · העלאת קצב הלב
  • · הגדלת רמת החומציות בקיבה
  • · בחילות, צרבת ובעיות עיכול

למי אסור לקחת פורסקולין?

אסור לקחת פורסקולין כאשר במקביל נוטלים מדללי דם או תרופות להורדת לחץ הדם (למשל אנשים שלוקחים תרופות מסוג חוסמי בטא). כמו כן פורסקולין אסור על נשים בהריון ונשים מניקות.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הליכה נמרצת של 8 ק"מ ביום תעשה לאדם מדוכא וחרד את כל מה שטובי הפסיכיאטרים והתרופות- לא יעשו

    פול וויט, רופא וקרדיולוג אמריקני