תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

חומצה קפרילית

חומצה קפרילית (נקראת גם חומצה אוקטנואית) הינה  חומצת שומן רוויה הידועה ביכולותיה להשמיד חיידקים, וירוסים ופטריות. ברפואה העממית משתמשים בחומצה קפרילית כבר החל מאמצע המאה הקודמת כתכשיר טבעי  אפקטיבי נגד זיהומי קנדידה בבני אדם. מה צריך לדעת על חומצה קפרילית ועל תועךלותיה לבריאות?

חומצה קפרילית יעילה לטיהור קנדידה ממערכות הגוף

למעשה אחד השימושים הנפוצים ביותר ברפואה המודרנית האלטרנטיבית הוא השימוש בחומצה קפרילית לזיהומים פטרייתיים כמו קנדידה אלביקנס. אנשים נבונים לא ממהרים להשתמש בתרופות מרשם שלא לצורך ובהקשר זה כדאי להם להתוודע אל חומצה קפרילית שהורסת זיהומים פטרייתים עקשנים במעיים. זיהום פטרייתי כרוני (קנדידדיאזיס) עלול לגרום לנפיחות בבטן, הפרעות עיכול, עייפות כרונית קשה, דיכאון על רקע של קשיי ספיגה, ובעיות עיכול אחרות.

חומצה קפרילית יעילה לאנשים הסובלים מעודף משקל והורדת משקל

חומצה קפרילית מהווה תכשיר טבעי לדיכוי תיאבון ומסיבה זו היא יכולה להועיל מאוד לאנשים המנסים להרזות. איך זה בדיוק עובד? -חומצה קפרילית פועלת על הכבד וגורמת לו לשגר מסרים של "שובע" למח כך שהאדם לא מגיע למצב של בליסת יתר. השימוש בחומצה קפרילית יכול לפיכך להתאים גם לאנשים שסובלים מהפרעות אכילה ורצים להתנחם באוכל במצבים רגשיים של מתח נפשי או שמחה (אכילה רגשית).

חומצה קפרילית: מהו המינון המומלץ?

לאנשים שסובלים מקנדידדיאזיס כרוני מומלץ לקחת בין חצי גרם לגרם אחד של חומצה קפרילית- שלוש פעמים ביום.

באילו מזונות ניתן למצוא חומצה קפרילית?

חומצה קפרילית נמצאת באופן טבעי בחלב עיזים, חלב פרה, חמאה, וגם ... בחלב אם כתכשיר הגמן על הרך הנולד מפני פגיעותו למזהמים (מערכת חיסונית חלשה יחסית בתינוקות). בנוסף ניתן למצוא חומצה קפרילית בשפע בשמן קוקוס וכן בתוך שמן דקלים.

איך לקבל חומצה קפרילית לא מתוסף תזונה?

הפתרון הוא להקפיד לשלב בתזונה שמן קוקוס המכיל גם חומצה קפרילית וגם חומצה לאורית. חומצות השומן הללו כל כך עוצמתיות כיון שהן חודרות היטב את הממברנה של חיידקים פטריות ווירוסים עמידים במיוחד והורגות את הפרזיט שתופס עלינו טרמפ. על פי מחקרים אחרים התברר כי שמן קוקוס יעיל יותר נגד קנדידה אפילו יותר מתרופות המרשם לקנדידה כמו פלוקונזול. לפיכך ההמלצה היא לקחת שלוש כפיות שמן קוקוס ליום. בהדרגה סימני קנדידיאזיס כמו שלשול, כאבי ראש, בחילות, ועייפות כרונית קשה- נעלמים.

תופעות לוואי של חומצה קפרילית

בכמויות גדולות חומצה קפרילית עלולה לגרום לבעיות עיכול אבל בסה"כ מדובר בתוסף תזונה בטוח לשימוש אם כי אין עדיין מספיק מידע מחקרי על תופעות לוואי של התוסף. הבעיות שכן מתרחשות לעיתים על רקע של נטילת חומצה קפרילית הן נפיחות, עצירות, הקאות, בחילה, שלשול, כאבי בטן. בנוסף ישנה השערה לפיה חומצה קפרילית עלולה ללגרום לשינויים במאזן הסידן בדם לפיכך מוטב לחולים הסובלים מבעיות כליות- להימנע ממנה. גם לנשים בהריון ולנשים מניקות מוטב להימנע מחומצה קפרילית כדי ללכת על הצד הבטוח.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הרופא הנעלה ביותר מונע את המחלה, הרופא הבינוני- מטפל במחלה ממשמשת ובאה, והרופא הנחות - מטפל במחלה קיימת

    אימרה סינית