תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תזונה לדיברטיקוליטיס

מה לאכול אחרי התקף דיברטיקוליס?

אם אתם סובלים מדיברטיקוליטיס, אתם יודעים שההתקפים יכולים להפתיע אתכם באופן בלתי צפוי, לכאוב מאד, ואפילו להוביל אתכם לחדר המיון בבית חולים. הסימפטום השכיח ביותר של התקף דיברטיקוליטיס מופיע באזור השמאלי התחתון של הבטן והוא עשוי לכלול התכווצויות בטן קשות, שלשולים, צואה דמית, חום או עצירות.

מה לאכול אחרי התקף דיברטיקוליס?

כלל הברזל הוא להקשיב לגוף – לא 'להוראות מהספר' ! והמשמעות היא שתצטרכו לעבור שלב של ניסוי וטעיה, לבדוק אלו מזונות מיטיבים אתכם – אלו מזונות מרעים את המצב – ולבחור במזונות הנכונים עבורכם!. עם זאת ישנם כמה קוים מנחים בתזונה לאחר התקף דיברטיקוליס: לתת למערכת העיכול לנוח, לשלב דיאטה עתירת סיבים, ולשלב דיאטת נוזלים. קוי התזונה הזו ירגיעו את המעיים ואת כאבי ההתקף.

מאלו מזונות להימנע כשיש לכם דיברטיקוליס?

סובלים מדיברטיקולטיס? הימנעו ממוצרי חלב

חלב, גבינות, יוגורט חמאה עלולים להחמיר את המצב במיוחד אם הדיברטיקוליטיס מלווה בשלשול. גם במצב בריאותי נורמלי חלב הוא מזון כבד לעיכול וקשה לפירוק כיון שהוא מכיל חלבונים וחומצות אמינו ולמרבית האנשים חסר אנזים שמסוגל לפרק את סוכר החלב לקטוז. בתזונה לדיברטיקוליטיס כלל המפתח הוא "לפשט!" ללכת על המזונות הביסיסים והקלים ביותר לעיכול. התזנרו לפיכך מכל מוצרי החלב.

הימנעו מקליפות של ירקות פירות וזרעים

הימנעו מקימל וכן מקליפות של שקדים (הקרום החום). שקדים הוא אמנם מוצר מאד בריא שעתיר במגנזיום אבל אפשר להשרותם במים ולקלף את הקליפה. הימנען גם מקליפות של גרעיני דלעת, שומשום, או קליפות של גרעיני חמניות. קליפות של גרעינים קשות למערכת עיכול ועלולות להחריף את הדלקת בכיסי המעי.

הוסיפו לתזונה מיני שעועית

שעועית ירוקה טובה מאד למעיים ואף יש מחקרים שקושרים צריכת שעועית 3 פעמים בשבוע עם מניעה של סרטן המעי הגס במיוחד אצל אנשים שכבר גידלו פוליפים טרום סרטניים במעיים. במקרה של דיברטיקוליטיס אכלו שעועית פינטו, שעועית רגילה או לוביה.

סיבים בתזונה לדיברטיקוליטיס

גורם מספר אחד של דיברטיקוליטיס היא עלייה של לחץ במעי הגס שלך אשר נובע מתזונה דלת סיבים בדיאטה ועצירות. מסיבה זו סיבים תזונתיים יהיו גם גורם מונע וגם גורם טיפולי. הוספת סיבים לתזונה צריכה להיות איטית ומדורגת כיון שהעלאה דרסטית של כמות הסיבים באוכל תייצר גזים נפיחות והרבה יותר כאבים. מתינות והדרגתיות הם שם המשחק בטיפול תזונתי לדיברטיקוליטיס

האם ליטול תוסף סיבים לדיברטיקוליטיס?

תוסף תזונה כשמו כן הוא: תוספת – לא משהו שמחליף תזונה ממזון עתיר סיבים. מעבר למיני השעועית שהוזכרו לעיל (שעועית איא מזון עתיר סיבים) אכלו פירות וירקות בצורתם הגולמית לא מבושלים כיון שהבישול מפחית את תכולת הסיבים שבהם.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאות טובה היא הנכס הכי גדול שלך. פושט יד תפרן עדיף על מלך חולה

    אייזק ביקרסטף, מחזאי אירי