תרופות סבתא

שילג'יט (מומיו)

שילג'יט הוא תכשיר טבעי אדפטוגני המאפשר לגוף להגיב בצורה טובה יותר למצבי מתח ולחץ וברפואה ההודית הוא נחשב למרפא כל: מחזק כח גברא, תוסף תזונה טבעי שמתאים לסכרת, ללחץ דם גבוה ולבעיות שלד ומפרקים.

שילג'יט (המכונה אצל הרוסים בשם הידוע יותר "מומיו") מופק משורשי צמחים, טחב שהסתיידו בפסגות הרים גבוהים כמו בהימלאיה. בחומר נמצאים כ 85 מינרלים לרבות שתי חומצות חשובות : חומצה הומית וחומצה פולבית

שימושים רפואיים של שילג'יט

מחקר קליני שנערך בכדי להבין את הפעילות הפרמקולוגית של Shilajit הניב ממצאים שתומכים בשימושים המסורתיים של החומר לטיפול באימפוטנציה, עקרות, מחלות נפשיות, וכן בשיפור זיכרון ולמידה.

יתרונות בריאותיים אחרים של שילג'יט

שילגיט הוא "ויאגרה טבעית" כאשר בכוחו לעורר תשוקה מינית אצל גברים. בהודו שילג'יט משמש זה מאות שנים כשיקוי אהבה הניתן לזוגות לפני שהם נכנסים למטה. לא בכדי שילג'יט זכה גם לכינוי העממי "הודו ויאגרה".

שילגי'ט יעיל לבריחת שתן

שילג'יט תומך בבריאות הכליות ומערכת השתן: הוא יעיל לטיפול בכאבים בעת הטלת שתן למשל עקב אבנים בשלפוחית או בכליות ובנוסף הוא מטפל ביעילות בדליפת שתן עקב ערמונית מוגדלת.

שילגיט כאנטיאוקסידנט

אנטיאוקסידנט: לשילג'יט יש פעילות אנטיאוקסידנטית נגד רדיקלים חופשיים, אבל יש לו אפילו ערך מוסף על פני נוגדי חימצון אחרים. מדוע? כיון ששילג'יט עובר את מחסום דם-מח פועל כנוגד חימצון לא רק בזרם בדם אלא גם במח. מסיבה זו הוא נקשר גם עם שיפור ביצועים מנטליים, זיכרון טוב, חדות מחשבה ומניעת אלצהיימר

שילג'יט יעיל לאנמיה

Shilajit הוא מקור טוב של מינרלים וברזל. יתר על כן החומצה הפולבית שלו משפרת את הזמינות של הברזלן לגוף ומגבירה את ספיגתו ממערכת העיכול לדם. לנשים שסובלות ממחזורים כבדים ומאנמיה מומלץ לשקול נטילת שילג'יט כתוסף תזונה טבעי ללא תופעות הלוואי שתוספי ברזל עושים כמו למשל עצירות.

שילג'יט כתכשיר אנטי דלקתי המאיץ איחוי שברים

בשל יכולתו להיות נוגד חמצון ואנטי דלקתי, שילג'יט עוזר להפחית ולהקל על דלקת וכאב במפרקים ובשלד. יתר על כן הוא מאיץ באופן מרשים איחוי של שברים, והרוסים לוקחים אותו ( שם התכשיר נקרא מומיו) כברירת המחדל הראשונית לאיחוי שברים

שילג'יט תורם להורדת רמות כולסטרול גבוהות

על פי מספםר מחקרים שנערכו על שילג'יט התברר כי בכוחו להוריד את רמות הכולסטרול בדם, להפחית את ייצור הכולסטרול בכבד, וכן להפחית את רמות הטריגליצרידים בדם.

שילג'יט לבעיות פריון

על פי האיורוודה מערכת הרפואה של ההודים - לקיחת שילג'יט מגבירה את ייצור הזרע אצל גברים הלוקים בבעיות פריון. מחקר שנערך בהודו הראה כי גברים שקיבלו 100 מ"ג שילגיט מדי יום הראו עליה של 60 אחוז בספירת הזרע ויותר מכך- באיכות הזרע.

שילג'יט כתחליף למורפין?

האם שילג'יט יעיל נגד כאבים? לא בדיוק אבל בשנת 2001 נערך מחקר בירדן שהראה כי אנשים הלוקחים מורפין מפאת כאבים ומתחילים להתמכר אליו ולצרוך יותר ממנו כדי להפסיק את הכאבים, נעזרו מאד בשילג'יט. לתוסף הזה בשילוב עם מורפין יש תכונה מעניינת: הוא מוריד את סף ההשפעה של מורפין ועל כן מאפשר לחולים לצרוך מנות קטנות יותר של מורפיום.

שילג'יט, דלקת פרקים ואולקוס

לשילגיט יש פעילות אנטי אלרגית ואנטי דלקתיות חזקה . במחקר על בעלי חיים, שילג'יט נמצא כבעל השפעה אנטי דלקתית משמעותית על דלקת פרקים וכן התברר כי הוא חומר יעיל לטיפול באולקוס ובכיבי קיבה.

האם יש לשילג'יט תופעות לוואי?

שילג'יט הוא תכשיר טבעי שנמצא מאות שנים בשימוש רפואי אצל ההודים ונחשב לבטוח . עם זאת, הוא עשוי להוריד את לחץ הדם ולכן אנשים עם מחלות לב צריכים לשוחח עם הרופא שלהם לגבי לקיחת shilajit כדי למנוע מצב של עילפון סחרחורות או נפילות, Shilajit עשוי גם להשפיע לרעה על חולי סוכרת מאותה סיבה: חולה סוכרת שכבר נוטל אינסולין עלול בהשראת שילג'יט לפחת היפוגליקמיה (רמות סוכר נמוכות בדם) ולהפר את האיזון של רמות הגלוקוז בדם.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • הגוף מכיל תבונה עמוקה שחסרה לבעליו. לפיכך, אנו נותנים לגופנו פקודות חסרות הגיון ושכל ישר

    הנרי מילר