תרופות סבתא

ויטמין b17

מכל שיטות הטיפול האלטרנטיביות לסרטן,  דומה שיש שיטת טיפול אחת שיש עליה הסכמה הרחבה כאפקטיבית במיוחד: נטילת תוסף התזונה ויטמין בי 17 (לטריל / אמיגדלין ) המופק מחרצנים של משמש- או אכילת הליבה הרכה של גרעיני המשמש

אמיגדלין: כמה עובדות על ויטמין b17 שתעשיית התרופות מבקשת להצניע

על פי אחת ההשערות, סרטן היא מחלה הנובעת ממחסור בויטמין בי 17 שכן אצל חולי סרטן ויטמין זה נמצא בחסר.

מזונות המכילים אמיגדלין

אמיגדלין נמצא בעיקר בגרעיני משמש אבל גם בחרצני תפוח, גרעיני אגס, בקליפת התפוח (ובלבד שהוא תפוח אורגני - כיון שחומרי הריסוס הורסים אותו) וכן בשקדים, ובאגוזי מקדמיה. המינונים הגבוהים ביותר של אמיגדלין מצויים בחרצני המשמש.

למה לאנשי ההונזה אין סרטן?

אנשי עמק ההונזה בפקיסטן מעולם לא חלו בשום צורה מסוימת של סרטן והם גם נקיים ממחלות קשות אחרות כמו סוכרת, פרקינסון, אלצהיימר, אוסאופורוזיס, מחלות כבד, אלרגיות וכיו"ב. האם מדובר בגנים טובים גרידא? לא בהכרח. את הסיבה יש לתלות דווקא בסגנון חיים: אנשי ההונזה ניזונים בעיקר ממזון נא לא מבושל (תזונה בסיסית בהגדרה, סביבה שבה תאי סרטן לא יכולים לחיות), ואוכלים מדי יום מספר גרעיני משמש (החלק הרך שמצוי בליבת הגרעין) כדבר שבשגרה.

אמיגדלין פועל באופן סלקטיבי על תאי סרטן

בדומה למנגנון הסלקטיבי שמופעל בכמותרפיה – גם אמיגדלין קטלני עבור תאים סרטניים, כאשר הוא לא משפיע לרעה על התאים הבריאים. יחד עם זאת במינונים מאד גבוהים שהם גם האפקטיביים יותר להכחדת תאי הסרטן - התכשיר עלול לייצר בחילות ואף רעילות. אז כמה ויטמין בי 17 מותר לקחת ומהם המינונים המומלצים?

מהם המינונים מומלצים של אמיגדלין לטיפול בסרטן ולמניעתו?

שאלה טריקית. מדובר בתכשיר שאינו מוכר ואף אסור לשימוש ע"י מנהל המזון והתרופות האמריקני- ועל כן אין מינון 'מדעי' מומלץ של אמיגדלין 'על פי הספר'. מה שכן מתועד הוא המינון שחולי סרטן לקחו וניצלו. גם בהקשר זה יש לציין את המובן מאליו שהביוכימיה של כל אדם שונה וכל מקרה לגופו ועל כן כדי לקבוע מינוי אמיגדלין אופטימליים עבור כל אדם - יש כנראה לעבור תהליך של ניסוי וטעיה פרטי עד שמגיעים למינון היעיל שאינו רעיל. ככלל אצבע יש ליטול כ50 גרעיני משמש במצבים של סרטן פעיל - כדי שהחומר הפעיל לטריל אכן יהיה אפקטיבי. למטרות של מניעת סרטן יש ליטול כ13 גרעיני משמש לסירוגין: יום כן ויום לא.

תאי סרטן עלולים לפתח עמידות לאמיגדלין

מסיבה זו יש לשלב את הטיפול עם פרוטוקולים אחרים לריפוי סרטן למשל תרפית חמצן, פרוטוקול צזיום כלוריד, תזונה בסיסית, טיפול הוקסי, תה אסיאק או מגה-דוזות של ויטמין סי. גם חסידי האמיגדלין הנלהבים ביותר מסכימים שהטיפול באמיגדלין לבדו- ללא שיטות משלימות אחרות לא בהכרח יספיק.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם