תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

סרטן אספרגוס

סרטן הריאות, אשר שכיח בקרב מעשנים או אנשים שנחשפים לאורך זמן לסביבה רעילה (סיבי אסבסט, קדמיום, פיח) מטופלים היום בעיקר באמצעות כימותרפיה והקרנות.

מחקרים חדשים מעלים השערות כי אספרגוס, ירק קולינרי שכיח במטבח הסיני וההודי- יעיל לריפוי חולי סרטן הריאות. האם מדובר בסברה על בסיס מוצק או במיתוס?

אספרגוס לטיפול בסרטן הריאות

אספרגוס מכיל כמויות עצומות של גלותטיון, המאסטר של כל נוגדי החימצון. בנוסף לכך לאספרגוס יש תכונות אנטי-וירליות ואנטי פטריתיות המקשות על התפתחות תאי סרטן. כל זה הופך את האספרגוס לירק קלאסי למניעת סרטן ואולם הרבה מעבר לכך, באספרגוס יש גם שפע של פנולים המחזקים את מערכת החיסון, לוחמים ברדיקלים חופשיים ומתקנים תאים שניזוקו.

כיצד מרפאים סרטן ריאות ברפואה הסינית? עם אספרגוס

ברפואה הסינית משתמשים בתכשיר צמחי המכיל 15 גרם משורש האספרגוס לטיפול בחולי סרטן הריאות. מחקר שנעשה בתחום הראה שיעורי הצלחה של 80 אחוז וישנם גם מספר סיפורים על חולי סרטן שניצלו בזכות הירק הזה. ברשת מתוארת דוגמא לאיש עסקים שחלה בסרטן ריאות מתקדם, הלך לניתוח והרופא שראה עד כמה המצב בפנים קשה- תפר את החולה מיד ושלח אותו הביתה למות באמירה ש"אין כבר מה לעשות". מתוך אותו מקום של 'אין לי כבר מה להפסיד' החולה התחיל לצרוך כמויות אדירות של אספרגוס, הבריא וחזר לשגרת חיים רגילה.

אספרגוס לסרטן : מהם המינונים המומלצים?

הטקטיקה הכי נכונה היא לצרוך אספרגוס כחלק מהתזונה היומית למטרות של מניעת סרטן. כאשר המטרה הינה ריפוי סרטן שכבר קיים, הרי שאין המלצות למינונים מדויקים 'על פי הספר'. בניסויים קליניים שבהם בדקו את האפקטיביות של אספרגוס על ריפוי סרטן השתמשו כאמור ב15 גרם של שורש אספרגוס לטיפול בחולים.

תופעות לוואי של אספרגוס

בעבר חשבו כי כמויות גדולות של אספרגוס עלולות לגרום לשיגדון (פודגרה או גאוט) היום יודעים שהקביעה הזו לא נכונה. יחד עם זאת אספרגוס בכמויות גדולות מדי עלול לגרום לאלרגיה אצל אנשים שרגישים אליו ובמקרים אלו תועדו תסמינים כמו נזלת, קוצר נשימה ואפילו שוק אנפילקטי כתגובה אלרגית.

אספרגוס לטיפול בסרטן המעי הגס וסרטן הכבד

אספרגוס יעיל בתהליכי קלציה, קרי קשירת מתכות כבדות ששקעו ברקמות בגוף והפרשתן החוצה. מעבר ליעילותו בסרטן הריאות, אספרגוס נמצא גם יעיל לטיפול בסרטן המעי הגס מסוג קרצינומה: מחקר משנת 2010 הראה כי שני רכיבים שמוצאו מאספרגוס סרספוגנין ודיוסגנין הראו יכולת להכחיד תאי סרטן במעי הגס. בנוסף, מחקר משנת 2009 שנערך בסין בודד מן האספרגוס חומר פעיל בשם אספרגין A שהצליח לעצור גדילה של תאי סרטן כבד בתנאי מעבדה.

תועלות רפואיות נוספות של אספרגוס

  • משתן קל ויעיל להורדת לחץ דם
  • מונע היווצרות אבנים אבנים בכליות
  • יעיל לטיפול בעייפות כרונית
  • בעל תכונות אנטי דכאוניות
  • מעורר תשוקה מינית
אולי יעניין אותך גם