תרופות סבתא

סרטן הריאות ריפוי טבעי

סרטן הריאות שונה במידה מסויימת מסוגי סרטן אחרים: אם כי קל להרוג את תאי הסרטן בריאות הרי שקשה להרוג אותם בצורה בטוחה לפציינט.

איפה הבעיה המרכזית? קשה להסיר את השאריות של תאי הסרטן המתים מהריאות כיוון שאלו נותרים בריאות ומייצרים דלקת, נפיחות וגודש. בעצם מערכת החיסון תוקפת את התאים הסרטניים גם כשהם מתים ומייצרת דלקת. בעקרון זהו תהליך טבעי נורמלי של מערכת החיסון שהיינו רוצים שיקרה ואולם הוא מאד בעייתי כאשר הוא מתרחש בתוך הריאות.

האם יש שיטות אלטרנטיביות לטיפול בסרטן הראות?

במילים אחרות מאוד מסובך לטפל בסרטן הריאות במיוחד בשלבים המתקדמים שלו אבל עדיין קיימות שיטות טיפול אלטרנטיביות שמעניקות תקווה לחולי סרטן ריאות אפילו לאלו שחיים כבר על חמצן.

פרוטוקול סלקט באדוויג לחולי סרטן ריאות

פרוטוקול סלקט באדוויג הוכח כאפקטיבי לחולי סרטן ריאות, חולי אמפיזמה וחולי אסטמה. יחד עם זאת לפני שמתחילים ליישם את פרוטוקול באדוויג, כדאי להתייעץ עם מישהו שמומחה לשיטה בהקשר של סרטן הריאות.

תזונה ותוספי תזונה לחולי סרטן הריאות

התזונה של חולי סרטן הריאות חייבת להיות מבוססת על ירקות ופירות אורגניים, הרבה מיצי ירקות עם תבלינים כמו זנגביל, בצל ושום. כמו כן כדאי להרבות בירקות ממשפחת המצליבים כמו ברוקולי, כרובית, כרוב ניצנים הכל ממקור אורגני וכן לשתות תה ירוק איכותי שידוע כשמעודד התאבדות של תאי סרטן- גם בריאות.

צמחים הודים לטיפול בסרטן הריאות

ברפואה האיורבדית (הרפואה ההודית) משתמשים בצמח הארג'ונה לטיפול אלטרנטיבי בסרטן הריאות כמו כן מרבים גם להשתמש בכורכום שנחשב לחומר אנטי דלקתי מובהק לחולי סרטן וההמלצה היא ליטול מינון של 500 מיליגרם כורכומין ביום. אמנם אין מחקרים קליניים המוכיחים את היכולת של כורכום להילחם ישירות בתאי סרטן אולם בתנאי מעבדה הוכח כי רכיב הכורכומין שמופק מתבלין הכורכום- מעכב חלוקה של תאי סרטן ריאות מה שהוביל את החוקרים להסיק שאולי יש לו תפקיד משמעותי בטיפול בסרטן ריאות אצל בני אדם.

קוורצטין לטיפול בחולי סרטן הריאות

קוורצטין מראה הבטחה אפשרית לטיפול ולמניעה של סרטן ריאות כנראה בשל היותו אנטי אוקסידנט חזק. מחקר שהתפרסם ב2005 מגלה כי קוורצטין המגיע מן התזונה עוצר גדילה של תאים סרטניים ומעודד אפופטוזה (התאבדות תאים סרטניים) בתאי סרטן ריאות בתנאי מעבדה . יש להדגיש כי קוורצטין לבדו לא יכול להלחם בתאי סרטן הריאות אבל הוא עשוי לעבוד בסינרגיה עם פלבונואידים אנטי אוקסידנטים וויטמינים אחרים כדי לעכב את המחלה.

באלו מזונות יש קוורצטין?

מבין הפירות, העשירים ביותר בקוורצטין הם תפוחים, ענבים אדומים או שחורים, אוכמניות כחולות, אוכמניות שחורות ודובדבנים. מבין הירקות העשירים יותר בקוורצטין הם בצל, כרוב קייל וברוקולי. כמו כן הוא נמצא בשפע בתה ירוק, בטימין, בפטרוזיליה, בכרישה (ממשפחת הבצלים) ובעגבניות.

הקשר בין סרטן הריאות ומחסור בויטמין D

חולי סרטן ריאות שנותחו בקיץ האריכו מספר שנים ארוכות יותר לעומת חולי סרטן ריאות שנותחו בחורף. החוקרים משערים כי שפע של שמש או במילים אחרות אספקה של ויטמין D עוזרת מאוד לסובלים מן המחלה במיוחד כשהיא בתחילתה. מסיבה זאת ההמלצה היא לשהות בשמש ישירה למשך 20 דקות לפחות כל יום רצוי בשעות הצהריים כדי לספוג כמויות נאות של ויטמין D. למרבית חולי סרטן הריאות יש מחסור גבוה בויטמין D ועל פי מחקר שנערך באוניברסיטת מישיגן תוספת של ויטמין D לא רק לוחמת בסרטן אלא אף עשויה למנוע הישנות של סרטן ריאות לאחר החלמה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אתה מתפלל לבריאות טובה ולגוף חזק בזקנתך- אבל המזון שאתה מכניס לפה קושרים את הידיים של אלהים מלהיעתר לך

    פרסיוס משורר רומי