תרופות סבתא

סרטן ותזונה

סרטן על צורותיו השונות הוא בעיקר מחלה של העולם המערבי המתועש. אחת הדרכים להבין את הסיבות למחלת הסרטן ואת דרכי הריפוי שלה היא לחקור מקומות בעולם שבהם אין למחלה דריסת רגל. מה הם עושים שם אחרת מאיתנו ?

בני השבט האינדיאני פואבלו באריזונה, אנשי עמק ההונזה בצפון פקיסטן, והאינדיאנים של פרו לא נתקלו מעולם במחלת הסרטן. גם אצל בני שבט ההופי סרטן היא מחלה נדירה מאד, פרומיל לעומת 4 אחוז באוכלוסיה המערבית.

בני שבט ההופי מעולם לא שמעו על סרטן: מדוע?

כאשר ניתחו את התזונה של האנשים החיים במקומות הללו ראו כי זו עשירה מאוד במינרלים כמו אשלגן ורובידיום ההופכים את הדם לבסיסי מאד. בנוסף לכך כיוון שהאדמה שהם חיים עליה היא אדמה של הרי געש, המזון הגדל בה עשיר מאוד בצזיום- יסוד נוסף שהופך את הדם לבסיסי וחסין מפני התפתחות תאי סרטן. בני שבט ההופי אוכלים בנוסף שפע של פירות, בעיקר משמשים יחד עם הגלעין של הפרי אשר עשיר באמיגדלין (ויטמין B17). בקיצור כל הנתונים הללו מלמדים כי בני שבט ההופי חיים על תזונה מאוד בסיסית שבסביבתה סרטן לא יכול להתקיים בוודאי שלא לשגשג.

למה בני ההונזה מגיעים לגיל 140 בבריאות טובה – ובלי סרטן ?

גם בני עמק ההונזה בפקיסטן צורכים מזונות בעלי PH בסיסי ביותר הם בעיקר צמחונים שניזונים מפירות וצורכים כ40 משמשים כל יום תמיד עם הגרעין. בני ההונזה שותים מדי יום כ4 ליטרים של מי מעיינות בסביבה וכאשר ניתחו את המים מצאו שהם עשירים מאוד בצזיום וברובידיום, שוב מינרלים שלא מאפשרים תנאי מחיה להתפתחות סרטן.

למה האינדיאנים של אמריקה המרכזית לא שמעו על מחלת הסרטן?

גם בפרו ובאקוודור האדמה שהאינדיאנים חיים עליה געשית וכאשר ניתחו את הצמחיה באזורים הללו בעולם ראו שהם עשירים מאוד ברובידיום ובצזיום ועל כן בני השבטים הללו מעולם לא נתקלו במחלת הסרטן.

הקשר ההדוק בין תזונה וסרטן

אגב, ישנן עדויות על חולי סרטן חשוכי מרפא שהרופא במערב אמר להם כי הם כבר בהגדרה של חולי סרטן סופניים ("לכו הביתה למות"). אלו הלכו לגור יחד עם השבטים האינדיאנים הנ"ל, חיקו את אורחות חייהם והסרטן שלהם נעלם תוך מספר חודשים!

לעומתם בני שבט הפואבלו באריזונה התחילו "להתקלקל": קרי לצרוך מזון ממה שקיים במערב (ללא רובידיום, צזיום או אשלגן) והסרטן (שעד לפני 20 שנה לא היה קיים אצלם) זינק ועלה אצלם לשיעורי האחוזים הנהוגים בארצות הברית!


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בלתי אפשרי הוא סתם ביטוי גדול של אנשים קטנים שקל להם לחיות בעולם שהם מכירים במקום לחפש את הכוח שיש להם לשנות אותו. בלתי אפשרי הוא לא עובדה, הוא דעה. הוא לא הכרזה, הוא קריאת תיגר. הבלתי אפשרי הוא בסך הכל פוטנציאל, הוא משהו זמני. הבלתי אפשרי הוא שום דבר!

    מוחמד עלי