תרופות סבתא

סרפד

תה סרפד נחשב כבר מאות שנים ברפואה העממית כחליטה יעילה להורדת משקל. האם זה נכון ואיך בדיוק קשור סרפד להצרת היקפים?

חליטה מתה סרפד מכילה גם שפע של ויטמינים ומינרלים כמו ויטמין , C ויטמין ,A ויטמין B , ברזל גופרית ואשלגן ,אבל בנוסף לכך היא מספקת לגוף שני מוליכים עצביים חשובים: סרוטונין ואצטילכולין אשר מדכאים את התיאבון הטבעי ואת התשוקה הבלתי נשלטת לאכול. כך הגוף מתרגל לצרוך פחות מזון ועשוי לרזות באופן טבעי קל ובטוח. בנוסף הפחתת המשקל מתרחשת עקב נטייתו של הסרפד לסלק נוזלים מיותרים מרקמות השומן, לשתן ולהפחית את כמויות הנוזלים המיותרות בגוף.

סרפד מנקה חומרי פסולת מן הגוף ולכן נמצא בתוכניות דיאטה להרזיה

עלי הסרפד מטהרים את הגוף. יש להם אפקט מנקה שמסייע לשחרר חומרי פסולת מן המעיים (חומרים שבהמצטבר יכולים לשקול עד 2 קילו!). יתרונות אחרים של צמח הסרפד מלבד השלת משקל עודף, הם בהקלה על אסטמה, שיעול, דלקת פרקים, דלקת גידים, בעיות מפרקים, ערמונית מוגדלת, בעיות בעור ובעיות בשלפוחית ​​השתן.


איך להכין תה סרפד להרזיה?

לתוך סיר או קדרה עם מים רותחים צקו עלי סרפד מיובשים או טריים ממקור אורגני בלבד והמשיכו להרתיח במשך 5 עד 10 דקות. סננו הוסיפו מעט דבש או מייפל ושתו.

תופעות לוואי של תה סרפד

לרוב זהו תכשיר חופשי מתופעות לוואי מיוחדות אבל לעיתים יש אנשים שיגיבו אליו באלרגיה או בהפרעות עיכול.אם יש לך אי ספיקת לב או הפרעות בתפקוד הכליות, הימנעו מתה סרפד שכן הוא עלול להחמיר את המצב הרפואי. צמח הסרפד מכיל בנוסף גם כמויות נאות של ויטמין קיי, שמעלה את הסיכון לקרישת דם אצל אנשים הסובלים ממילא מדם סמיך.

תה סרפד לסוכרתיים?

כיון שלסרפד יש אפקט היפוגליקמי (עשוי להוריד את רמת הסוכר בדם) הוא עשוי להגדיל ההשפעות של תרופות לסוכרת ולגרום לירידה מהירה ומסוכנת של רמות הגלוקוז בדם לפיכך חולי סוכרת שנוטלים תרופות או מזריקים אינסולין צריכים להיזהר מאד עם המינונים של תה מצמח הסרפד, ולעקוב אחר רמות הגלוקוז כדי לא לאבד במהירות את ההכרה או להגיע להיפוגליקמיה.

לסיכום: האם סרפד יפה להרזיה?

חליטות תה צמחים הם דרך מצוינת לעזור לגופנו לרדת במשקל ולהשיל קילוגרמים עודפים באופן טבעי אבל הם לא יכולים לפעול אם אתם מאביסים את הגוף בלי סוף ורובצים בכורסא. הטקטיקה של שתיית תה סרפד כתכשיר מדכא תיאבון ומסלק נוזלים מיותרים מרקמות הגוף יכולה להיות משלימה לאכילה נכונה מבוקרת בכמויותיה בשילוב עם פעילות גופנית: ספורט אירובי וספורט כח (משקולות).


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אמנות הריפוי נובעת מהטבע ולא מהרופא, לכן רופא טוב יהיה רופא עם ענווה גדולה

    פרצאלוס