תרופות סבתא

חומץ תפוחים לפטריה בנרתיק

האם חומץ תפוחים מסוגל להכחיד את הפטריה אחת ולתמיד?

שמרים עובשים או פטריות משגשגים במקומות לחים ללא נגישות לאויר וחמצן. מסיבה זו זיהומי קנדידה נוטים להצטבר במעיים, בקפלי העור וגם בנרתיק. מן הבעיה האחרונה של פטריה בפות קשה מאד להיפטר: גם כאשר הפטריה בנרתיק נכחדת לכאורה - היא "חזורת עם ריבית" לאחר מספר שבועות.

האם חומץ תפוחים מסוגל להכחיד פטריה בנרתיק אחת ולתמיד?

התשובה היא כן: חומץ תפוחים יכול לרפא זיהום פטרייתי בגוף לרבות פטריות בעור, פטרת ציפורניים או פטריות בנרתיק אם יודעים איך להשתמש בו נכון.

שתי חומץ תפוחים והכחידי את הפטריה הוגינלית לתמיד

אם את סובלת מפטריה וגינלית (פטריה בנרתיק), הוסיפי 2-3 כפות של חומץ תפוחים אורגני ללא חומר משמר לכוס גדולה של מים ושתי. הטעם בלתי נסבל אבל שווה לך לסתום את האף ולשתות את התרופה הביתית הזו "כגלולה מרה שעושה את העבודה היטב". למה? כיון שחומץ תפוחים הורג את החיידקים הרעים בגוף, מסלק עייפות כרונית, ובעיקר מפחית משמעותית זיהומי קנדידה- בין אם הם התנחלו בעור בציפורניים במעיים או בנרתיק.

טבליות חומץ תפוחים לפטריה בנרתיק

חומץ תפוחים מגיע גם בטבליות ואז הטעם הבלתי נסבל של הנוזל המותסס נחסך מכם- אבל תמיד עדיף ללכת על החלופה הנוזלית. למרות הטעם החמוץ / מר / מגעיל של החומץ הנוזלי אין להוסיף סוכר או דבש לנוזל שהכנתן כאשר מטרתו היא הכחדת פטריה שכן קנדידה משגשת על מצע של סוכרים. אם אתן מוכרחות להמתיק את המשקה ניתן להוסיף לו עלי סטיביה או תמצית סטיביה שכן הצמח הזה מתוק מבלי שיכיל ולו מולקולה אחת של גלוקוז.

שטיפות נרתיק עם חומץ תפוחים

על ידי שטיפת הנרתיק עם חומץ תפוחים, ניתן להפחית משמעותית את כמות הקנדידה ששוהה באיזור.כל שעליך לעשות הוא להוסיף עד 3 כפות של חומץ תפוחים ל 2 ליטר של מים חמים ולשטוף את האיזור המגורה בנרתיק.ניתן לחזור על שטיפות חומץ בנרתיק פעמיים ביום - בבוקר ובלילה – עד שהסימפטומים כמו גירוד וצריבה נעלמים. נכון אמנם שהחומץ עצמו יכול לגרום לצריבה קלה בעור לכן הקפידי על היחס הנ"ל בין המים לחומץ. אם עדיין התערובת חריפה מדי לטעמך - דללי את החומץ במים נוספים.

אמבטיות עם חומץ תפוחים לריפוי טבעי של פטריה בנרתיק

הוסיפי 2 כוסות חומץ תפוחים אורגני לאמבטיה חמה ושהי בתוכה לפחות חמש עשרה דקות.תהליך זה מסייע מאד ומקל על הסימפטומים החיצוניים של זיהום קנדידה בנרתיק כמו צריבה, אדמומיות, דלקת וגרד גרוני בנרתיק שיכול לשבש את דעתך.ניתן לעשות את האמבט הזה עד פעמיים ביום בהתאם לצורך שלך בהקלה על הגרד. מנסיון של נשים רבות - חומץ תפוחים אכן מקל על גרד בנרתיק ועל הדלקת בנרתיק מבלי לגרום לתופעות לוואי כפי שעושים תכשירים רפואיים המבוססים על כימיקלים.

פטריה בנרתיק: שיטות טיפול ומניעה נוספות

מעבר לחומץ תפוחים הרבי להוסיף בתזונה שום טרי, יוגורט עם חיידקי אצידופילוס וקחי תוסף תזונה בשם חומצה קפרילית. הכי חשוב שמרי על משטר תזונה חופשי מסוכרים וכן מפירות למעט פירות יער תפוחים ירוקים ואשכוליות.

חומץ תפוחים לקנדידה : איך זה עובד?

חומץ תפוחים מעלה את רמת הבסיסיות ברקמות הגוף – ובתנאים כאלו של ph גבוה - יצורי הקנדידה (זכרו שמדובר בפטריה, יצור חי) נחלשים ומתקשים לגדול לחיות ולשגשג. שתיית כוס מים עם 2 כפות חומץ תפוחי מעכבת את צמיחת הקנדידה במעיים ומשמידה שם חיידקים רעים. בסופו של יום : חומץ תפוחים אורגני וקנדידה אלביקנס לא מסתדרים ביחד- ולכן הטקטיקה הטובה ביותר שלכם תהיה "למרר לקנדידה את החיים" ולהפגיש את את הפטריה עם חומץ תפוחים טבעי - בכל דרך אפשרית: סיסטמית או טופיקלית.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • כל תרגיל הוא טוב אם עושים אותו היטב. ממש כשם שכל מלה היא טובה אם משתמשים בה במקומה. העיקר אם כן הוא ללמוד את ה"איך" ולא את ה"מה" לעשות

    משה פלדנקרייז, מייסד שיטת פלדנקרייז