תרופות סבתא

איך להפוך שיער שיבה לשחור?

שיער מאפיר הוא תהליך טבעי, ושום דבר שתעשו לא יפסיק  את תהליך הלבנת השיער לחלוטין – למרות זאת, ישנן מספר דרכים שאתם יכולים לעשות כדי להאט את שינויי הצבע ולשפר את ייצור המלנין בקרקפת.

אגוזי קשאיו, שקדים, וחמניות: הגדילו את כמות הנחושת בתזונה

הוסיפו לתזונה גרעיני חמניות, אגוזי קשיו ושקדים כדי להגדיל את כמות הנחושת שהגוף מקבל. הגדילו גם את כמות היוד והברזל מן התזונה ובהקשר זה אכלו יותר אצות, גזר ובננות. גם מולסה שחורה באיכות טובה מכילה כמויות נאות של נחושת ותורמת לפחות על פי הרפואה העממית לנסיגת התהליך של שיער שיבה ואפילו הופכת שיער מאפיר לשחור!

ויטמין B להפיכת שיער מלבין לשחור

שיער אפור מתחיל כאשר תאים מיוחדים בעור הקרקפת המכונים מלנוציטים, מפסיקים לייצר מלנין. ויטמינים מקבוצת B עשויים לעזור עם ייצור המלנין, אותו פיגמנט שאחראי על הצבע השחור של השיער. כאמור, כאשר מלנין חסר - השיער הופך לשיער שיבה ולכן צריכה של ויטמינים מקבוצת בי תורמת למניעת שיער לבן.

Paba - ( פאבא ) חומצה פרה-אמינו-בנזואית לשיער מאפיר

חומצת para-aminobenzoic ובעברית - פאבא מהווה מרכיב חשוב ביצירת חומצה פולית, שמשחקת תפקיד בהתפתחות בריאה של העור, הציפורניים והשיער. paba גם משחקת תפקיד קריטי במניעת נשירת שיער על ידי הגנה על זקיקי השיער, ומסייעת להחזיר את צבע השיער שמתחיל להאפיר - בחזרה לצבעו המקורי הכהה.

חומצה פוליתמעכבת שיער שיבה

חומצה פולית, לעתים מכונה ויטמין B-9, עובדת בשיתוף עם ויטמין B-12 וויטמין C כדי לייצר חלבונים בגוף. שיער אפור יכול להיות אחד התסמינים אפשריים של מחסור בחומצה פולית, ולכן חומצה פולית מומלצת לעיתים קרובות כתוסף תזונה מונע לשיער מלבין. יחד עם זאת תוכלו לקבל שפע של חומצה פולית מתרד, ירקות עלים ירוקים וכן מתפוזים או מיץ תפוזים טבעי.

ויטמין B-12 נגד שיער מאפיר

ויטמין B-12 הכרחי ליצירת כדוריות הדם האדומות וכן אחראי על תפקוד נוירולוגי בריא של מערכת העצבים. מחסור בויטמין בי עלול להתבטא באובדן זיכרון וקשיי ריכוז אבל גם בהלבנת שיער בטרם עת. אם יש לכם ילדים או בני נוער ששערם מתחיל להלבין החשד הראשון צריך ליפול על מחסור בויטמין B-12 . היום ישנה השערה כי תהליך זה עשוי להתרחש גם אצל מבוגרים ולכן במקרה שבו אתם מבקשים לעצור את תהליך הלבנת השיער - הקפידו לקחת תוסף של ויטמין בי 12 ( B-12 ) במיוחד אם אתם טבעונים או צמחונים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • תעשיית התרופות ובתי החולים גדלים או מתכווצים ביחס הפוך לגודל הצואה שלנו. ככל שהיציאות שלנו גדולות יותר - כך יש פחות מקום בעולם לבתי חולים ולחברות התרופות

    בן פוקס, מומחה לרוקחות טבעית