תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

ויטמינים ותוספי תזונה לשיער חזק בריא וזוהר

הרבה מדי אנשים משקיעים בקרמים ובמסיכות שיער חיצוניות כדי לשמר שיער סמיך חזק ובריא- אבל היופי כמו שאומר הפתגם העממי -תמיד מתחיל מבפנים- ובמקרה של מרקם בריא בשיער הראש - הרי שזה מתחיל מעור הקרקפת ומהחומרים התזונתיים שמגיעים אליה דרך זרם הדם. מחקרים רבים מראים היום כי כאשר הגוף לא מקבל את הרכיבים התזונתיים שדרושים לו באופן אופטימלי, זקיקי השיער הם הראשונים להיפגע והתוצאה היא נשירת שיער, שיער דליל, או שיער יבש וחסר חיות.  על מה אתם חייבים להקפיד בתזונה היומית כדי ליהנות משיער שופע בריא וסמיך?

חיזוק השיער עם חלבונים

חלבון דרוש לבניית השלד, מסת השריר והעצם אבל גם למען יצירת שיער בריא שכן שיער מורכב בעיקר מחלבונים.מחסור חלבונים בתזונה או חלבונים באיכות נמוכה הופכים את השיער חלש, פריך, יבש ומלבין לשיער שיבה בטרם עת.

  • מקורות טובים לחלבון: עוף, הודו, בשר בקר, ביצים, חלב ומוצריו (קוטג', חלב, יוגורט)

איך למנוע נשירת שיער? עם ברזל

רשמו לפניכם: רמות ברזל נמוכות יכולות לגרום לנשירת שיער ולהתקרחות. מחקרים מראים היום כי טיפול במחסור בברזל עשוי לעזור לצמיחה מחודשת של השיער ולמניעת התקרחות.

  • מקורות טובים לברזל במזון: בשר , ביצים, שעועית יבשה, פירות יבשים, דגנים מלאים, רימונים וקקאו

אבץ ונשירת שיער: מחסור באבץ גורם נשירת שיער

אם השיער שלכם נושר בתדירות גבוהה יותרייתכן שחסר לכם בגוף מינרל חיוני: אבץ.מחקרים מראים שהמינרל אבץ יכול להשפיע על רמות ההורמון הגברי שקשור עם התקרחות, שיער דליל ונשירת שיער.

  • מקורות טובים לאבץ בתזונה: צדפות, אגוזים (אגוזי מלך, קשיו, פקאן, שקדים), שעועית, בשר, בננות

חומצות שומןאומגה 3 מונעות נשירת שיער?

"חומצות שומן אומגה -3 ידועות כתכשיר טבעי שנחוץ לפעילות מוחית טובה, השקטת חרדה, דיכאון והשריית מצב רוח נינוח ויציב – אבל חומצות שומן אלו משחקות תפקיד קריטי גם כשמדובר בבריאות עור הקרקפת. כשהן חסרות בגוף השיער הופך דהוי דליל ויבש.

  • מקורות טובים לחומצות שומן אומגה 3: דגים מסוג סלמון, סרדינים, הרינג, ומקרל. זרעי מרווה, זרעי פשתן, שמן נר הלילה, רגלת הגינה, ואגוזי מלך. זרעי פשתן מומלצים במיוחד בהקשר של התקרחות כיון שהם מכילים בקליפתם לינגננים: חומרים שהוכיחו האטה מתונה בנשירת שיער על רקע של התקרחות גברית

ויטמין C לחיזוק השיער

ויטמין C מסייע לגוף לספוג ברזל, ולכן מחסור בויטמין הזה יכול לגרום לשיער יבש דליל וחלש כמו גם לעודד את קצב ייצור את שיער השיבה. למעשה מחסור בויטמין סי גורם להלבנת שיער בטרם עת

  • מקורות טובים לויטמין סי : ברוקולי, תרד וירקות בעלי עלים ירוקים אחרים, גמבה, פלפלים ירוקים, פירות הדר, תות שדה, וקיווי.

ביוטין לחיזוק שיער, למניעת שיער דליל ולמניעת שיער שיבה

מחסור בביוטין עלול לגרום לשיער שביר ומלבין בטרם עת. נטילת 5000 מיקרוגרם של ביוטין ביום משפרת את מראה השיער את חוזקו וסמיכותו. ביוטין אגב משפר גם חוזק הצפורניים ואת המרקם שלהן.
  • מקורות טובים לביוטין: אורז חום, קטניות, עדשים, ביצים, מנגולד, ואגוזים

תרופה טבעית לחיזוק השיער ולמניעת שיער יבש: מים

אם אתם מגידים את שיערכם כ"שיער קש" או כ"חציר יבש" שתו יותר מים. רבע מהרכב של השיער הוא נוזלים ולכן כדי לשמור על מבנה השיער וחוזקו יש לשתות לפחות כשני ליטר מים מדי יום.
אולי יעניין אותך גם