תרופות סבתא

תוספי תזונה לעצירת גרורות סרטן

הדבר הקטלני במחלת הסרטן הוא יצירת הגרורות שמאפשרות את התפשטות המחלה לאיברים ולרקמות בריאים. תאים סרטניים קיימים כל הזמן אבל כל עוד הם לא יוצרים גרורות, ניתן להכחיד אותם יחסית בקלות.

היום אחת האסטרטגיות למאבק במחלת הסרטן מתמקדת בשבירת התהליך של יצירת הגרורות. החדשות הטובות הן שישנם תוספי תזונה ואמצעים טבעיים אחרים לשלוט ע התהליך. מהן הדרכים הטבעיות לעצור גרורות סרטניות?

פקטין מהדרים MCP

תוסף התזונה modified citrus pectin צריך להיות הבחירה הראשונה שלכם בהדיפת התהליך של יצירת גרורות. פקטין המופק מהדרים הוא חומר ג'לטיני דביק שנקשר אל התא הסרטני, מצפה אותו ולא מאפשר לו להיצמד לכלי הדם ולשלוח גרורות. על המינון המומלץ של פקטין למניעת גרורות יש וויכוח. ההנחה המקובלת היום היא שיש לצרוך 15 גרם של mcp ליום.

תה ירוק

תה ירוק קשור עם הפחתת משקל, הרגעה אבל גם עם עצירת התהליך של גרורות סרטניות. הפוליפנולים בתב הירוק במיוחד ה egcg עושה שני דברים בהקשר הזה: הוא מדכא את יצירת כלי הדם המתרבים סביב הגידול הסרטני (מדכא אנגיו ג'נסיס) וכך למעשה לא מאפשר את התפשטותו. שנית הפוליפנולים של התאה הירוק מפחיתים את היכולת של התא הסרטני להפריש קולגנז, - אנזים שמכרסם ברקמות החיבור ומאפשר את חדירה התאים הסרטניים לרקמות סמוכות. בהקשר של עצירת גרורות סרטן מומלץ להקפיד על שתיית 3 כוסות של תה ירוק ליום.

אינוזיטול – 6 פוספט

אינוזיטול תוסף התזונה שקשור עם ייצוב רמות גלוקוז בדם ועם הפחתת חרדה הוא אחד התכשירים הטבעיים לטיפול בסרטן. הוכח כי הוא לא רק מפחית את חלוקת התאים הסרטניים ומעודד את התאבדותם אלא גם מסוגל לעצור התפשטות גרורות סרטניות. המינון היומי המקובל עומד על 1200 מג

ויטמין בי 17

לאטריל, אמיגדלין או בי 17 הוא ויטמין המופק מחרצני משמש ונקרא גם ויטמין האנטי-סרטן. הוא מסוגל להקטין את הגידולים הסרטניים ויש עדויות על כך שיש בכוחו גם לעצור יצירת גרורות סרטניות לרקמות בריאות בגוף

מגנזיום כלוריד

ברפואה המשלימה מגנזיום כלוריד נחשב לאחד התוספים יקרי הערך לשמירה על בריאות אופטימלית. ברור היום שמחסור במגנזיום היווצרות יבלות ועלול אף ךלתרום ליצירת אבנים בכליות. בספרו המדיניות למניעת סרטן מזכיר אותו פייר דלבט – כבעל יכולת לךהאט את תהליך יצירת הגרורות הסרטניות אםן כי לא לעצור את התהליך לחלוטין


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לעולם את תקח את גופך למרפאה כאילו היתה זו 'חנות לתיקונים'. כדי להבריא את גופו - חולה חייב להפנים שרק לו יש אחריות על חייו, גופו ובריאותו .

    קוונטין רגסטיין, פסיכיאטר מאוני' הרווארד