תרופות סבתא

צמחי מרפא לסוכרת

איך לרפא סוכרת  מבוגרים באמצעות צמחים?

סוכרת מבוגרים (סוכרת טייפ 2) הפכה למגיפה ממש בעולם המערבי, הודות לרמות המתח הנפשי שעולות בהתמדה (מהר יותר, גבוה יותר חזק יותר) וכמובן גם בעטיה של התזונה הקלוקלת: מזון המהיר, ממתקים, משקאות ממותקים, פחמימות ריקות.

סוכרת הפכה להיות מחלה של גילאי הארבעים

אם פעם רק "זקנים" בני 60 לקו בהפרעות מטבוליות כמו סוכרת, הרי שהיום גיל המחלה הממוצע צנח לכיוון גיל 40. הרפואה המערבית מתמודדת עם המחלה בכלים אלופטיים: קרי תרופות להורדת רמות הגלוקוז בדם או באמצעות זריקות אינסולין. עם זאת הטבע גדוש בצמחים ותכשירים אחרים שעושים עבודה מצוינת בלי תופעות לוואי לטווח הארוך.
מהם הצמחים היעילים ביותר להתמודדות עם סוכרת (רמות גבוהות של סוכר בדם)?

מומורדיקה - מלון מר

פירות צמח המומורדיקה (דומים למלפפון) ממשפחת הדלועים גדלים באזורים הטרופים בעולם. הפיליפינים משתמשים במומורדיקה כבר מאות שנים כמזון אולטימטיבי לטיפול בסוכרתיים. הם חותכים את הפרי לפרוסות, מטגנים אותן, ומציעים את המאכל הזה כתרופה לחולי סוכרת. מחקרים אכן הראו כי פרי המומורדיקה אכן מכיל פוליפפטיד שמחקה את פעולת האינסולין, מגביר ייצור אינסולין בלבלב, ומעלה את סבילות הדם לגלוקוז.

צמח ה-Banaba

תה מעלי צמח הבאנאבה נחשב לאינסולין הצמחי של הטבע. צמח הבאנאבה מכיל חומצה מיוחדת (corosolic acid) אשר דומה בפעילותה לאינסולין ומעודדת ספיגת גלוקוז בתאים. מחקרים שנעשו ביפן בשנות ה90 המאוחרות הראו כי הצמח מוריד רמות סוכר בדם ביעילות ובלי תופעות לוואי.

ג'ימנמה סילבסטר

צמח מרפא הודי שבהינדית נקרא Gurmar ( ופירושו בתרגום לעברית הוא: 'הורג סוכר'). הג'ימנמה התפרסם כצמח שמאד מסייע בהורדת משקל, אבל מעבר לכך הוא מגביר ייצור האינסולין בלבלב וגם מדרבן את ספיגת הגלוקוז מן המעיים אל מחזור הדם.

קינמון

מספר מחקרים מראים כי קינמון באבקה או במקלות מעולה למלחמה בסוכרת דרך מספר מנגנונים ביולוגים: הוא מחקה את פעילות האינסולין , מעודד ייצור אינסולין מתאי בטא בלבלב, אבל גם מדכא את התשוקה למתוק, כיון שהוא מאט את התרוקנות הקיבה לאחר הארוחה. עוד כשאי לדעת כי מעבר לסגולות של קינמון כנגד מחלת הסוכרת- קינמון הוא גם אפרודיזיאק (מעורר תשוקה מינית) בעיקר אצל גברים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "בריאות היא הרכוש הטוב ביותר שלך, שביעות רצון הוא האוצר הגדול ביותר שלך, בטחון עצמי הוא החבר הכי טוב שלך"

    לאו צו