תרופות סבתא

תרופות סבתא לדיכוי תיאבון

תשכחו לרגע מספירת קלוריות ותחשבו על המאבק בעודף משקל  מכיוון אחר: לדכא את התיאבון המוגזם לאוכל בעיקר את אותו תיאבון על רקע של סטרס נפשי. למעשה, דיכוי תיאבון  יכול להיות טקטיקה יעילה לסובלים מעודף משקל ומבקשים להרזות בלי להרגיש "מקופחים". 

חלק מכדורי ההרזיה מדכאים את התיאבון אבל הם במקביל מכילים מרכיבים כימיים שעלולים לגרום נזק ללב או לסיבוכי בריאות קשים אחרים. מסקנה? אל תתקרבו לכדורי הרזיה לא משנה כמה אתם רוצים לרזות וחפשו חלופות טבעיות. האם יש תרופות סבתא לדיכוי תיאבון ללא נזקים ? בהחלט.

חלבון ואגוזים מדכאים תיאבון ומאיצים הרזיה

בחרו מזונות שמכילים תכולה גבוהה של חלבון כמו ביצים ומוצרי חלב וזאת כיון כיון שחלבון איטי יותר לעיכול. במילים אחרות חלבון מן התזונה מתרוקן הרבה יותר לאט מן המעיים ושומר על תחושת שובע ומלאות. החלבון הרצוי בהקשר זה הוא חלבון מן הצומח וכאן מומלץ ללכת על אגוזים. כל סוגי האגוזים כמו פקאן, בונדוק, אגוזי ברזיל וגם שקדים יכולים לסייע בדיכוי התיאבון כי הם עשירים בחלבון שומן וסיבים. הם גם משביעים, גם מורידים את החשק לאכול, וגם מונעים את תחושת ההשתוקקות למתוק (כפי שקורה לאחר אכילת פחמימות או סוכרים).

קפה כמשקה מדכא תיאבון

קפאין על כל נזקיו מסייע לדכא את התיאבון ומצמצם את הרצון לבלוס בטווח הקצר. בנוסף לקפה יש גם השפעה משתנת והוא מעלה את חום הגוף ואת שריפת הקלוריות. מסיבה זו יש הממליצים עליו כעל תכשיר הרזיה בתוכניות דיאטה. עם זאת זכרו כי קפה (ומשקאות קפאיניים אחרים כמו תה וקולה) מעלה את רמת החרדה בגוף, את תחושת העצבנות וחוסר השקט ועל כן יש לקחת בחשבון שבסופו של יום הוא עלול להוביל אתכם לאכילה רגשית (אכילה מתוך רצון להרגיע מתח נפשי).

הרחה במקום ארוחה? - ארומתרפיה לדיכוי לתיאבון

ריחות יכולים לדכא את התיאבון באופן טבעי על ידי הטעיית המוח שהקיבה מלאה.נסו לשאוף ריחות של מנטה, תפוח, בננה או וניל בכל פעם שאתם מרגישים רעבים בין הארוחות או בכל פעם שמתעורר אצלכם חשק רגשי לבלוס או לנשנש. אחד הפטנטים ברפואה העממית הטבעית הוא להחזיק הנחיר השמאלי סגור ולהסניף את הריחות דרך הנחיר הימני. הפעולה הזו עוזרת להפעיל את האיזור במח האחראי על עיבוד רגשות וכך להפחית את התיאבון לאוכל שמגיע ממקום רגשי (התייחסות לאוכל כאל גורם מנחם).

שומנים בריאים בתזונה כאמצעי לדיכוי תיאבון

האם יש דבר כזה שנקרא "שומנים להרזיה?" - על פניו זה נשמע הזוי- אבל במחשבה שניה? דווקא כן! הוסיפו שומנים טובים לתזונה כמו אבוקדו, אגוזים ושמן זית כאמצעי לדיכוי תיאבון. שומן שולח אותות של מלאות ושובע למוח- ואותות אלו באופן טבעי מדכאים את התיאבון ומונעים בליסות, אכילת יתר, אכילה רגשית והשמנה.

מזונות עשירים בסיבים מדכאים תיאבון

מזונות עשירים בסיבים יכולים לדכא את התיאבון כי הם מקנים תחושה של שובע.הסיבה לכך היא שמזונות עשירים בסיבים מתעכלים לאט לאט על ידי הגוף, מייצבים את רמות הגלוקוז בדם ועשויים לייצר תחושה של שובע שנמשכת שעות.נסו להוסיף לתזונה דגנים מלאים, קטניות, ירקות, ופירות שאותם תצרכו כחטיף בין הארוחות.

שמן דגים, פסיליום וטריפטופן מדכאים תיאבון וראויים להשתלב בדיאטת הרזיה

שמן דגים המכיל חומצות שומן אומגה -3 עשוי להפחית את התיאבון ולתרום להרזיה אצל הסובלים מעודף משקל והשמנה. גם קליפות פסיליום תורמים לתחושת שובע והורדת משקל מוגברת. מחקר אחר בדק ומצא שתוסף התזונה טריפטופן, חומר המוצא של הורמון השלווה (סרוטונין) מייצר תחושה של נינוחות שמקהה את הצורך באכילה מנחמת (אכילה רגשית) שלא לצורך. ואלו מזונות מכילים טריפטופן בכמויות גדולות? - קקאו גולמי טבעי (ללא שוקלד), מוצרי חלב, בננה וחומוס.

האם מגנזיום מדכא תיאבון?

באופן עקיף גם מגנזיום יכול להיחשב למינרל מדכא תיאבון שכן הוא מינרל הכרחי לייצור הורמוני האושר סרוטונין ודופמין במח. למרבה הצער מרבית האנשים באוכלוסיה המערבית סובלים ממחסור חמור במגנזיום, בעיה שממנה נגזרות הרבה מחלות קשות כמו סוכרת, דיכאון, חרדה ופרקינסון. כאשר מגנזיום נמצא אצלנו בחסר גם רמת הסרוטונין עלולה להיות נמוכה מה שיוביל את האדם ללכת ולצרוך פחמימות ביתר (פחמימות דרושיות לייצור סרוטונין) ולהעלות במשקל. לפיכך, כדי לדכא את הצורך הפתולוגי בריבוי פחמימות וןדאו שיש לכם מספיק מגנזיום ברמה התאית (רמת המגנזיום בדם לא מעידה על רמת המגנזיום בתאים). מזוות שמכילים מגנזיום הם שקדים ואגוזים, קקאו ושוב : בננות. למעשה שתי בננות ליום מספקות את רמת המגנזיום היומית שנחוצה לגוף.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בכל יום אתה עושה אחת משני דברים: בונה בריאות בגופך או לחילופין- יוצר בו מחלות

    אדל דייויס