תרופות סבתא

קינמון

קינמון הוא תבלין טעים עם יתרונות בריאותיים רבים, לרבות היתרון של הפחתת במשקל. מה אתם צריכים לדעת על שימוש קינמון לצרכים של הרזיה? ולמה קינמון עוזר באמת בדיאטה הרזיה טבעית?

קינמון והרזיה

לקינמון יש השפעה על רמות הסוכר בדם: התבלין מחקה את הפעילות הביולוגית של אינסולין ומגביר את חילוף החומרים של עיבוד הגלוקוז מהמזון.רמות סוכר גבוהות בדם גורמות לאחסון מוגבר של שומן על ידי הגוף ואת התהליך הזה ממש הקינמון מונע.

קינמון מעכב את העברת המזון מהקיבה אל המעי

לכן, אתם מרגישים שובע זמן רב יותר לאחר הארוחה ואוכלים פחות. מחקרים מראים כי שומן בטני (אותם צמיגים במתניים) רגיש יותר להשפעות של קינמון מאשר שומן מאזורים אחרים בגוף. בנוסף קינמון מעלה את חום הגוף ואת קצב חילוף החומרים, וכשזה קורה - אתם שורפים יותר קלוריות גם בזמן מנוחה.

איזה קינמון מומלץ לקנות?

הקפידו לרכוש קינמון מסוג ציילון.חנויות רבות מוכרות קינמון מסוג קסיה שמכיל קומארין, רכיב רעיל שעלול לגרום נזקים לכליות ולכבד בכמויות גדולות. עוד נקודה צרכנית חשובה: הקפידו על קינמון טרי בלבד. תבלין שעמד על המדף והתעפש גורם יותר נזקים לבריאות מאשר תועלות. מוטב לזרוק קינמון ישן אם יש ספיקות לגבי טריותו.

יתרונות בריאותיים אחרים של קינמון

  • הקינמון עשיר במינרלים: מגנזיום סידן, ברזל וסיבים תזונתיים
  • קינמון מרפא שלשולים, צרבות ונפיחות
  • קינמון מסייע במניעת התפשטות של תאים סרטניים
  • קינמון מונע היווצרות כיבים בקיבה
  • קינמון מסייע בריפוי זיהומים חיידקיים
  • קינמון מוריד את רמות הסוכר בדם
  • מוריד את רמות הכולסטרול הרע (LDL)

קינמון כנוגד חימצון

רוב האנשים לא יודעים את היתרונות האמיתיים של קינמון: תכונות אנטי פטרייתיות, אנטי בקטריאליות (מחסל חיידקים), והיותו נוגד חמצון חזק.קינמון הוא מקור מצוין של מנגן- מינרל המשחק תפקיד מרכזי בהפעלה של אנזימים הדרושים לעיכול יעיל של מזון.

כיצד להשתמש בקינמון להרזיה?

היו יצירתיים. פזרו אבקת קינמון בכל מקום אפשרי: על דגני הבוקר (החליפו אף אותם לפירות), על פירות, או ביוגורט (גם מוטב להמנע), והוסיפו אותו למשקאות חמים כמו קפה (להמנע!!!), תה וקקאו. בנוסף, כפית דבש עם חצי כפית אבקת קינמון בתוך כוס מים רותחים יכולה לעזור לרדת במשקל ולהפחית את הסיכון למחלות לב. הדרך הטובה ביותר ליהנות מיתרונות הקינמון היא לצרוך לפחות כפית אחת מהתבלין העוצמתי הזה כל יום.

	


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • למח שקט, כל  היקום נכנע

    לאו צו