תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

האם יש משמעות למושג 'קלוריות שליליות'?

enlightened האם קלוריות שליליות זה מיתוס שקרי?

enlightened האם קלוריות שליליות זה מיתוס שקרי?

כל המזונות מלבד מים מכילים קלוריות, והמונח "קלוריות שליליות במזון" הוא קצת מטעה.יחד עם זאת אם מתייחסים ל'קלוריות נטו' כלומר לקלוריות הנותרות אחרי שמפחיתים מן ערך הקלורי של המזון את האנרגיה שמושקעת בהכנה, אכילה, לעיסה ועיכול אפשר להגיע למצב שבו מזון מסוים שצרכתם - יבזבז יותר קלוריות מהגוף מאשר הערך הקלורי המקורי שהוא מקפל בתוכו ומספק לגוף. מהם המזונות הללו?

enlightened סלרי: מזון מרזה

מנת סלרי (כוס עלי סלרי) מכילה רק 19 קלוריות.אבל לגוף לוקח הרבה יותר מאשר 19 קלוריות ללעוס ולעכל כוס אחת של סלרי. לכן הירק הזה הינו בעל ערך קלורי שלילי: אתה יכול לאכול סלרי כמה שאתה רוצה, ולא תצבור שומן בגוף. בנוסף כדאי לדעת שמיץ סלרי וזרעי סלרי מהווים תרופה אנטי דלקתית חזקה במיוחד לכאבים בפרקים, לשחיקת סחוס ולאוסטאוארתריטיס

enlightened חסה , בצל ירוק , ושאר ירקות יכולים להיות בעלי קלוריות שליליות

חסה מורכבת בעיקר ממים וסיבים כאשר כוס אחת של חסה מכילה 8 קלוריות בלבד. כלומר, אתה יכול ללעוס חסה כאוות נפשך- כל יום כל היום ולא תצבור גרם אחד של שומן בגוף.אותו דבר נכון גם לגבי בצל ירוק ובכלל כמעט כל סלט ירקות נכנס לקטיגוריה של "קלוריות שליליות" כל עוד לא יוצקים עליו שמנים ורטבים.

enlightened אצת קלפ להרזיה היא מזון מעולה להרזיה

אצת ים קלפ בעיקר גדושה במים ומכילה 6 קלוריות למנה. ובכל זאת היא תופסת הרבה מקום בקיבה ותורמת לתחושת מלאות מה שמוריד את החשק לבלוס. יש גם מי שמכין את האצות בתוך מרק חם כטקטיקה להורדת תיאבון מוגזם שכן מזון חם תמיד עוזר להרגש מלאים יותר בקיבה.

enlightened קימצ'י, כרוב כבוש מלפפון חמוץ

בכוס מלפפון יש 17 קלוריות – וכשמדובר במלפפונים חמוצים ומזונות מותססים הרי שאלו דורשים אפילו יותר אנרגיה לצרכי עיכול ולכן הם נכנסים לקטגוריה של מזונות עם ערך קלורי שלילי. בנוסף כבושים אלו טובים עבור מערכת העיכול שלכם בגלל שהם מכילים פרוביוטיקה אשר מעודדת את תנועת המעיים ומסייעת להוצאת פסולת שהצטברה. כשלעצמה פסולת ישנה שתקועה במעיים עשויה לשקול משהו כמו 2 קילו.

enlightened אשכוליות מכילות נריגנין - נוגד חימצון עוצמתי להרזיה

אשכוליות כשלעצמן מכילות כ75 קלוריות לכל מנה אבל בנוסף לקלוריות הן מכילות נרינגנין ( naringenin ) נוגד חמצון שמעניק לאשכולית את הטעם המר שלהן ודוחף את הכבד לפרק שומנים. למעשה בהשראת החומר הזה (נרינגנין) מן האשכולית הכבד מתנהג כאילו הוא בצום ועובר לפירוק חומצות שומן במקום פחמימות. הטיפ הטוב בהקשר זה הוא לדעת שכדי שהאשכולית תהיה אפקטיבית בדיאטת הרזיה יש לאכול גם את הקליפה הלבנה המרה שלה. לעולם אל תסתפקו רק במיץ המתוק.

enlightened למה מלח ים אמיתי מרזה והאם ישלו ערך קלורי שלילי?

אם אתם משתוקקים למזון מלוח זה אומר לרוב שחסרים לכם מינרלים חיוניים מסוימים בגוף שנמצאים באופן טבעי במלח ים אמיתי לא מעובד בעל הגוון האפרפר (כמו למשל מלח מהרי ההימלאיה או מלח קלטי). התשוקה הזו למינרלים גורמת לנו בטעות לבלוס יותר חטיפים מלוחים או מוצרי זבל מלוחים ולהשמין. תוסיפו תמיד בבישול ובסלט מלח ים אמיתי כאמור לעיל (אגב לא מלח ים לבן ללא התגיישות שקונים במרכולים הרגילים) ותגלו שהתשוקה לבליסות ולבולמוסים בלתי נשלטים צונחת כיון שהגוף כבר מסופק במינרלים הטובים שהוא קיבל ממלח הים.

enlightened ולסיום: שתיית כוס מים קרים מוציאה אנרגיה מהגוף

מים קרים הם דוגמא למזון עם ערך קלורי שלילי. למעשה מים הם נטולי קלוריות לחלוטין אבל כאשר שותים אותם קרים הגוף נדרש להשקיע אנרגיה ב'לחמם אותם' ולהתאימם לטמפרטורת הגוף. – מכאן ששתית מים קרים גוזלת מהגוף קלוריות ועשויה במצטבר לגרום להרזיה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "טפל היטב בגופך. זהו המקום היחידי שבו אתה מוכרח לגור"

    ג'ים רוהן