תרופות סבתא

איך להתגבר על לב שבור עם תזונה נכונה?

אנשים שעוברים פרידה מבן זוג חווים לצד חרדה, התקפי פניקה ועצב ,סוג של שברון לב שיכול להתבטא בדיכאון קל

אנשים שעוברים פרידה מבן זוג חווים לצד חרדה, התקפי פניקה ועצב ,סוג של שברון לב שיכול להתבטא בדיכאון קל עד דיכאון כבד. יש כאלו פונים לאוכל כפרס ניחומים ויש כאלו שמתנזרים ממנו ומרגישים בו חוסר עניין מוחלט. יחד עם זאת אוכל, הוא דבר רב-עוצמה, שמסוגל להזין לא רק הגוף אלא גם את הנפש, הרוח ומצב הרוח ולתקן את שברון הלב יותר מהר.

מהם המזונות שיסעו לכם להתגבר על אכזבה רומנטית?

שוקולד מריר

שוקולד מריר (או פולי קקאו טבעיים – לא קלויים וללא סוכר) מחקה את התחושה של ההתאהבות במח, כיון שהוא מכיל פניל אתיל אמין חומר שדומה באופיו לאמפטמינים. כמו כן, שוקולד מריר מקטין את הסיכון לבעיות לב וכלי דם בשל הפלבנואידים שהוא מכיל באופן טבעי שלה. מומלץ להתפנק בקוביה או 2 של שוקולד מריר כדי להרים את מצב הרוח שלך לאחר אכזבה רומנטית.

תרנגול הודו

לאכילת תרנגול הודו יש השפעה מרגיעה על הגוף. הוא גם מספק את אבני הבניין להקניית תחושת נינוחות טובה בשל האחוז הגבוה של טריפטופן (חומר מוצא של הורמון השלווה סרוטונין). טריפטופן מצוי גם בחומוס, בננות, ביצים וחלב, כך ששווה לנסות בתקופת הפרידה לצרוך קצת יותר ממזונות אלו

מזונות עם ויטמין B


ויטמינים מקבוצת B מהווים שחקנים מרכזיים במערכת העצבים ובקביעת מצב הרוח . למרות שיש אנשים שבוחרים לקבל ויטמינים מקבוצת B דרך תוסף תזונה יומי מוטב לקבלם מן המזון דרך ירקות בעלי עלים ירוקים, דגנים, בננות, חלב, מיצי פירות ועוד. הכי חשוב זה להימנע ככל שניתן מרכיבים שנוטים להרוס את ויטמין B בגוף והם אלכוהול ניקוטין וסוכר.


התשובה האפריקנית ללב שבור מאהבה: תה רויבוס

רויבוס אפריקאנוס הוא שיח אדום שמפיקים ממנו תה טעים נטול קפאין. ידוע שלתה הזה יש יכולת להרגיע עצבים מרוטים ולהפחית נדודי שינה. מומלץ לחלוט את עלי התה ולהשרות למשל 7-10 דקות ואחר כך לשתות אותו לאט לאט עד להירגעות. גם בתה ירוק יש רכיב מסוים שמרגיע את מערכת העצבים אבל הוא מכיל גם קפאין שמעורר את המערכת, ממריץ אותה ועלול לתרום לחרדה. לפיכך, מוטב ללכת על הרויבוש- התשובה האפריקנית לתה שידוע כבר מאות שנים ככמוריד מתח, משכך חרדה, מוריד התכווצויות שרירים ומפחית דיכאון

לתקן לב שבור עם אגוזי מלך

אם תפתחו פעם אגוז מלך שלם ותתבוננו עליו בתשומת לב תגלו כי הוא דומה מאד לשתי האונות של המח האנושי. לא בכדי הוא גם אחד האגוזים המוצלחים יותר למח ובמשך אלפי שנים ראו אותו קודמינו כ"מזון למוח". מחקרים שנעשו לאחרונה הראו כי אגוזי מלך לא רק דומים במראה למח, אלא גם מזינים אותו . אגוז מלך מהווה מקור מצוין של חומצות שומן אומגה 3 אשר מגנים עלינו מפני דכאון, מצב רוח ירוד וחרדה. אם אתם לא ממש אוהבים אגוזי מלך וודאו שאתם מקבלים חומצות שומן אלו ממקורות מזון אחרים כמו צמח רגלת הגינה, זרעי פשתן, דגים, ראש חסה או עלי חסה וכן משמן נר הלילה.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם