תרופות סבתא

טאורין – חומצת אמינו להפגת חרדה

כשמדברים על טיפול טבעי בחרדה מוזכרים תוספי תזונה כמו מגנזיום, גאבא, ניאצין, וויטמין בי 12. היום מצטברות עדויות כי חומצת האמינו  טאורין היא אחד הרכיבים המרכזיים שחסרים לכם אם אתם סובלים מחרדה. אלו מחסורים נוספים מייצרים חרדה ודיכאון?

חרדה היא מצב ביוכימי של המוח

כאשר אתה בריא ומאוזן מבחינה ביוכימית לא צריכים להיות לך סימפטומים של חרדה. חרדה נתפסת אצלנו בעיקר כהפרעה פסיכולוגית אבל בבסיסה היא בעצם חוויה פיזיולוגית, עובדה שחרדה מאופיינת בתסמינים פיזיים כגון קצב לב דוהר, זיעה בכפות הידיים, רעד, בטן עצבנית, חוסר שקט, מתח, וקשיי ריכוז.

יש מי שסבור כי הבעיה של אנשים חרדתיים נובעת מהיבטים פיזיולוגיים לא מאוזנים כמו חוסר היציבות של רמות הסוכר בדם, רגישות לגלוטן, אלרגיות אל מוצרי חלב, רמת קפאין גבוהה, צריכת אלכוהול, או צריכת תזונה חומצית וג'אנק פוד.

למה טאורין יעיל נגד חרדה?

טאורין היא חומצת אמינו אשר ממלאת תפקיד מרכזי במוח ומסייעת להרגיע או לייצב את המוח הנרגש. טאורין מדכא שימוש מוגזם של תאים במוח, מווסת ריכוזי נתרן ואשלגן בתאי העצב ושומר על רמת מגנזיום נאותה בין תאי העצב מה שהכרחי לנפש בריאה שלווה ונינוחה. מסיבות אלו לטאורין יש פעילות נוגדת חרדה ויש אנשים חרדתיים שמספרים כי מכל תוספי התזונה – הוא זה שעשה להם את השינוי המיוחל ובאמת הרגיע את נפשם. בנוסף הוא יעיל במקרים מסוימים של מיגרנה, נדודי שינה, אי שקט, חוסר מנוחה, עצבנות, אלכוהוליזם, אובססיות דיכאון ומאניה-דפרסיה.

מינונים מומלצים של טאורין לחרדה

המינון היומי המומלץ הוא מ 500 מ"ג פעמיים ביום ויש הסבורים כי כדי להשקיט אלת הנפש ממש דרושים מינונים גבוהים יותר של 3000 מ"ג ליום. יחד עם זאת יש לדעת כי טאורין משפיע על ההיפותלמוס אשר מווסת את טמפרטורת הגוף, ולכן מינון גבוה יותר יכול להוריד את טמפרטורת הגוף וליצור תחושות של קור.

תזונה מומלצת נוספת להפגת חרדות

אלו חומרים נוספים חסרים במוח חרדתי?

מחסור של החומרים התזונתיים הבאים יכול לגרום לחרדה ולהתקפי פניקה

  • ויטמינים מקבוצת בי: B1, B3, B6, B12
  • חומצה פולית,
  • סידן,
  • מגנזיום,
  • זרחן,
  • חומצות שומן אומגה 3 (נמצאות בדגים או בזרעי פשתן)
  • חומצות אמינו : טריפטופן, טאורין, ו- GABA-

שימו לב: עודפי סידן בזרם הדם (היפרקלצמיה) יכולים גם כן לגרום לחרדה ולהתקפי פניקה


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם