תרופות סבתא

רודיולה

רודיולה הוא צמח קשוח שמקורו בצפון הפלניטה (סיביר) וחי שם בתנאים לא קלים. אולי בשל עמידותו הגבוהה הוא עוזר לבני אדם להתמודד עם  "מצבים קשים" כמו דיכאון מתח  נפשי וחרדה.

רוזיאה רודיולה הוא צמח בעל הסטוריה ארוכה בהקשר של טיפול טבעי בדכאון ובעייפות בעיקר כשמדובר בדיכאון קל עד בינוני. דכאון כזה עשוי להיות מאופין במצב רוח נמוך, קשיי ריכוז, חוסר אנרגיה, חרדה, הפרעות שינה ושינויים בתיאבון.תמצית רודיולה עשויה להקל על התסמינים לייצר שיפור ביציבות הרגשית ולמנוע נדודי שינה.

רודיולה מטפל בדכאון דרך מערכת העצבים

מחקרים הראו כי אנשים עם דכאון קל שנטלו במשך חודש rosea Rhodiola הראו ירידה בייצור הורמון הקורטיזול וזה סימן טוב כיון שייצור קורטיזול גבוה הוא אחד המופעים של דיכאון. השיפור במצב הבריאותי אחרי נטילת הרודיולה כלל גם ירידה בעייפות, ריכוז משופר ויכולות קוטגניטיביות גבוהות. הוא גם מקל על חרדה, מטפל באובדן זיכרון ומשפר מוטיבציה. איך הוא בדיוק עובד? ע"י עידוד ייצור הורמונים של מצב רוח במוח כמו דופאמין וסרוטונין, מוליכים עצביים המשפיעים על מצבי רוח חיוביים ונינוחים כמו כן הוא מעוןדד ייצור אדרנלין.

השיפור מדכאון ומחרדה באמצעות רודיולה לוקח מספר שבועות

ברוסיה ובסקנדינביה נעשה שימוש ברודיולה(Rhodiola rosea), בטוח במשך מאות שנים כדי לסייע בהתאוששות ממחלה מתישה וכן לנשים בגיל המעבר הסובלות מזיגזוגים במצב הרוח, דיכאונות קלים והפרעות שינה. יחד עם זאת כדי לראות תוצאות יש ליטול את צמח הרודיולה כמוסה של 340 מ"ג למשך שבועיים לפחות ברציפות

תופעות לוואי של רודיולה

הצמח לא מומלץ לנשים הרות, מניקות או לאנשים עם בעיות בתפקודי כבד או כליות. כמו כן יש אנשים שלקיחת רודיולה מחמירה אצלם כאבי מפרקים קיימים (חולי פיברומיאלגיה למשל). תופעות לוואי אחרות הן כאבי ראש, תיקים בעיניים, עצבנות וחשיבה מעורפלת.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם