תרופות סבתא

שמן אמו

אנשים שסובלים מנשירת שיער מוגזמת מחפשים פתרונות טבעיים אבל לא כולם עובדים בצורה יעילה. האם שמן אמו יעשה את השינוי ויעצור את ההתקרחות?

הנה סיפור שקיבלה מערכת אתר טיפול טבעי: "אני בת 55 . לפני כארבעה חודשים השיער שלי התחיל לנשור בצורה מוגזמת, הקרקפת שלי גירדה וחשפה קרחות פזורות באיזורים מסוימים. התביישתי לצאת לרחוב בלי כובע. ניסיתי להחליף שמפואים, חיפשתי מוצרי קוסמטיקה עדינים יותר בלעתי תוספי תזונה אבל שום דבר לא עזר. איבדתי כמחצית מהשיער שלי ואני לא מגזימה. הדבר ביחידי שעזר לי היה שמן אמו. התחלתי להשתמש בו על עור הקרקפת שלי וקיבלתי תוצאות מיידיות. הצריבה והגרד נעלמו בתוך ימים ספורים והשיער הפסיק לנשור".

האוסטרלים למדו בשלב מוקדם מן האבוריג'ינים את הסגולות הרפואיות של שמן האמו והיום בארצות הברית יש רשת הולכת וגדלה של מעבדות ומכוני מחקר המקדישות את עיתותיהן לבדיקת שמן האמו, רכיביו הפעילים ותכונותיו הרפואיות.

למה שמן אמו פועל ביעילות על הקרקפת ועוצר נשירת שיער?

שמן אמו מופק משומן המצוי בחלק האחורי של ציפור האמו, שומן שמטרתו בטבע היתה להגן על בעל החיים מפני טמפרטורות קיצוניות. דרושים כ100 ק"ג של שומן לייצר כ 50 קילו שמן אמו מזוקק לשימוש רפואי. המרכיב העיקרי של השמן הוא חומצה אולאית חומצת שומן בלתי רוויה שחודרת היטב לעור ומגרה אותו להצמיח שיער.

המאפיינים של שמן אמו והשפעתו על מניעת התקרחות


שמן אמו מעכב את האנזים 5 אלפא רדוקטאז שמעודד את הפיכת הטסטוסטרון לדיהידרוקסי טסטוסטרון – ההורמון שגורם להתקרחות גברית והתקרחות נשית בגיל המעבר.

· יכולת החדירה של שמן האמו לעור הקרקפת מאד גבוהה ועל כן הוא משפר את פעילותם של תכשירי הצמחת שיער אחרים. בנוכחות שמן אמו פעילותם על העור נמשכת לאורך זמן.

  • זיהומים חיידקיים בקרקפת שכיחים והם יכולים לייצר דלקת ונשירת שיער. לשמן אמו יש תכונות אנטי דלקתיות ואנטי חיידקיות מה שמסביר מדוע הוא מעורר צמיחת השיער.

שמן אמו לא סותם את נקבוביות העור בקרקפת ולכן אינו גורם פצעונים בשונה משמנים אחרים בתחומי הקוסמטיקה הטבעית

תכונות נוספות של שמן אמו על בריאות הגוף:

· שמן אמו מפחית כאב, נפיחות ונוקשות במפרקים,

  • שמן אמו מרפא במהירות חבורות יבשות, כאבי שרירים, ופציעות ספורט קלות

· שמן אמו הוא קרם לחות אידאלי שמעכב את הזדקנות העור ושומר על מראה צעיר ורענן.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אני מחזיקה ברעיון שעלי להיות אותנטית. הפנים שלי צריכות להיראות בדיוק כמו שאני מרגישה !

    דיאן קיטון, שחקנית, מתנגדת לניתוחים פלסטיים ומוחה נגדם