תרופות סבתא

כמון, תה כמון

זרעי כמון משמשים זה אלפי שנים את האדם כתכשיר לחליטת בריאות רבת עוצמה לחיזוק מערכת החיסון ולטיוב פעעילות מערכת העיכול. מהם היתרונות הבריאותיים של זרעי כמון בחליטה - (  תה כמון)  ואיך מכינים אותו?

מקורו של הכמון במצרים והיום הוא אחד התבלינים הפופולריים בהודו, במדינות המזרח התיכון ובמקסיקו. בנוסף לשימוש הקולינרי של זרעי הכמון יש לו שפע של תועלות לבריאות הגוף. להלן כמה מיתרונותיו:

תה כמון מכייח ומחטא

תה כמון מקדם את תהליך השיעול ומזרז הוצאת ליחה תקועה מן הגרון והריאות. בשל תכונות החיטוי של זרעי הכמון- שתית חליטה מהם מסייעת לריפוי הפרעות שונות במערכת הנשימה כמו, סינוסיטיס דלקת ריאות, ברונכיטיס אבל גם חיטוי יסודי של דרכי השתן והכליות. לנשים שסובלות מדלקות בדרכי השתן ממש מומלץ להרבות בשתית תה כמון

תה כמון מזרז לידה

מיילדות בתרבויות דרום אמריקה מרבות להשתמש בתה כמון כדי לזרז לידה. לדבריהן די בשתית כוס תה כמון אחת ביום כדי לזרז לידה ולהקל עליה.

תה כמון לאנמיה ולעייפות כרונית

תה כמון עשיר בברזל על כן הוא מסייע מאד לסובלים מאנמיה בעיקר לנשים עם מחזורים כבדים. בנוסף, תה כומין מומלץ מאד לאנשים הסובלים מפיברומיאלגיה (מקל על דלקות פרקים) ובעיקר מקל על מצב של עייפות ותשישות כרונית.

תה כמון להפרעות עיכול

זה מספק לך הקלה גזים, שיהוקים, בחילות, שלשולים, בחילות בוקר, בעיות עיכול וחסר הבעה הפרעות בעיכול. מסיבה זו תה כמון מעולה גם לגזים וכאבי בטן במיוחד אצל תינוקות.

תה כמון לנדודי שינה

אחד היתרונות הבריאותיים הגדולים של תה כמון הוא הטיפול של נדודי שינה והפרעות שינה אחרות.

תה כמון הוא אנטי סרטני

צריכת תה קבועה של זרעי כמון מטהרת רעלים מהגוף ומחזקת את המערכת החיסונית שלך. בנוסף זרעי כמון ניחנו בתכונות אנטי סרטניות והוא ידוע כמסייע במניעת סוגים שונים של סרטן. חוקרים רבים מעריכים כי מסיבה זו רמות מחלת הסרטן אצל ההודים מאד נמוכות יחסית לשאר חלקי העולם.

תה כמון טוב להרזיה

מלבד טיפול במחלות, תה כמון מיטבי עם הגוף בדרכים אחרות: הוא מסוגל להגדיל את חום הגוף ולהגביא את קצב חילוף החומרים. והמשמעות? ירידה במשקל ועיכול טוב יותר. לאנשים שסובלים מעצירות כדאי לדעת שתה כמון מגביר את הפרשת פסולת מהגוף והוא מעולה במיוחד לאנשים שחשים כי הם לא מצליחים להתפנות באופן מלא (תחושה שלא כל הפסולת יצאה ויש עדיין קקי תקוע במעיים).

איך מכינים תה כמון?

קחו כפית של זרעי בתוך שתי כוסות מים והכניסו לסיר. חממו את התערובת עד שהמים רותחים מעט. הרתיחו על אש קטנה במשך כ 2-3 דקות. כסו את הסיר במשך עשר דקות ושתו. ניתן להוסיף קורט מלח או כמה עלי כוסברה כדי לשפר את הטעם. יש כאלו המוסיפים פרוסת תפוח אדמה חי שסופחת אליה את המרירות של התבלין. יש לשתות תה כמון כמה פעמים ביום כדי לקבל הקלה בתסמינים שבעטים הגעתם אליו מלכתחילה.
אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • דעת קנית- מה חסרת? דעת חסרת- מה קנית?

    שלמה המלך