תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

תוספי תזונה שמזיקים לחולי סכרת

אלו תוספי מזון לא מתאימים לחולי סוכרת? לפניכם רשימה של 3  תוספי תזונה שאינם מומלצים לחולי סכרת (בניגוד למיתוסים המקובלים). מאלו תוספי מזון כדאי לחולי סוכרת להיזהר?

אלו תוספי מזון לא מתאימים לחולי סוכרת? לפניכם רשימה של 3 תוספי תזונה שאינם מומלצים לחולי סכרת (בניגוד למיתוסים המקובלים). מאלו תוספי מזון כדאי לחולי סוכרת להיזהר?

אלו תוספי תזונה לא מתאימים במקרה של סוכרת?

חולי סכרת מהווים קהל מטרה מצוין למשווקי תוספי התזונה. גם כמות החולים גדלה משנה לשנה וגם הגיל של התפרצות המחלה הולך ויורד. הוסיפו לכך את העובדה שחולים לא מאוזנים (חרף נטילת תרופות או אינסולין) זקוקים גם לתיקונים של נזקי ההיפרגליקמיה והנה לכם קהל לקוחות אידאלי לתוספי התזונה. בהקשר זה כדאי להתוודע למספר מיתוסים על תוספי תזונה שנחשבו מתאימים לסוכרתיים ואשר שעלולים להחמיר את חוסר האיזון ברמת הגלוקוז

ויטמין B3 (ניאצין)

ויטמין זה (בצורת ה non flush niacin ) באופן מסורתי הומלץ לחולי סוכרת כיון שיש לו תכונות של שימור בריאות מעולות: הוא מוריד את רמות הכולסטרול הרע בגוף, מוריד טריגליצרידים ומעלה במקביל את רמות הכולסטרול טוב. עם זאת, מחקרים הראו כי בפועל הוא תורם לעליית רמות הסוכר בדם! אם אתם סוכרתיים ואתם רוצים ליטול ויטמין בי 3 (ניאצין) כמשמר בריאות-השתמשו בו בזהירות.

סלניום

המינרל סלניום מעולה למניעת סוגי סרטנים שונים כמו סרטן הריאות וסרטן הערמונית, וגם חולי סוכרת מקבלים המחצה ליטול אותו כטיפול מונע. אבל נטילתו לאורך זמן, כך מתברר על פי מחקר מאוניברסיטת ליד בבריטניה, מעלה את סיכון לסוכרת מבוגרים.

ויטמין C במגה דוזות (במינונים גדולים מאד)

בשל יכולותיו האנטיאוקסידנטיות, ויטמין סי נחשב מעולה לנזקי סכרת ולמניעת סיבוכים. הוא גם מדלל את הדם שנוטה להיות צמיג עקב רמות סוכר גבוהות ומונע סטגנציה שלו. הגיעו הדברים עד כדי כך שחולי סוכרת מקבלים המלצה ליטול ויטמין סי במגה דוזות. שוכחים לספר להם שויטמין סי אינו אלא "אסקורביק אסיד", חומצה שבמינונים מוגזמים ולאורך זמן הופכת את השתן לחומצי ועלולה להזיק לכליות שגם כך רגישות לפגעי הסכרת. יותר מכך ויטמין סי משפיע על ספיגה חוזרת של תרופות באופן כזה שיכול לגרום לרעילותן בגוף.

מסקנה לגבי תוספי תזונה וחולי סכרת

אל תשלו את עצמכם. תוספים, ויטמינים, שייקים חלבוניים או אנזימים מתנהגים במדה מסוימת כמו תרופות: יש להם אינטרקציות עם תרופות, יש להם תופעות לוואי ובמינונים מוגזמים הם עלולים לאתגר את הגוף במקום לתרום לריפויו. טלו אותם בזהירות, רכשו מוצרים רק מחברה טובה ומוכרת, ותמיד ספרו לרופא הסכרת שלהם מה אתם נוטלים בנוסף לתרופה המסורתית.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • בריאות טובה היא הנכס הכי גדול שלך. פושט יד תפרן עדיף על מלך חולה

    אייזק ביקרסטף, מחזאי אירי