תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

איך לטפל בטיניטוס באופן טבעי?

אם טיניטוס (צלצול תמידי באוזן) היה פעם הפרעת בריאות  נדירה יחסית, הרי שהיום היום צלילת אוזניים (טנטון)  הופכת למגיפה !. הסובלים מטיניטוס שומעים מגוון רחב של רעשי רקע (רעמים, רוחות, דפיקות, קולות בסגנון מנוע מטרטר  וכו'). הם שומעים את רעשי הרקע הללו   באופן תמידי וחשים שאין להם לאן לברוח מהסבל הזה. מה  גורם לטיניטוס ומהן דרכי טיפול טבעי לטיניטוס?

מעבר לשהיה ממושכת במקומות רועשים או חלילה היקלעות לפיגוע עם רעשי הדף עצומים קיימת שורה שלמה של הפרעות בריאותיות כמו סכרת, היפר-תירואידיזם (פעילות של בלוטת התריס ביתר), לחץ דם גבוה מדי או לחילופין לחץ דם נמוך מדי, זיהום ויראלי, תכשירים רפואים ממשפחת NSAID (אספרין למשל) ומתח שרירי. חוקר גרמני שמתעסק בנושא של טינטון (צלילת אזניים) – טוען כי טיניטוס הינו תוצאה ישירה של מתח שרירים בצוואר אשר פוגע בזרימת דם תקינה אל איזור הראש ואל עצב השמיעה. השהיה הממושכת של האדם המערבי מול מחשב ועכבר עשויים לתמוך בתזה הזו כיון שאנשי המחשבים כמעט תמיד מפתחים בהדרגה גיבנת קטנה באיזור הכתף והצוואר.

באלו כלים טבעיים ניתן לטפל בטינטון אוזניים?

הסירו מהתפריט קפאין וניקוטין ואספרטם

יש אנשים שהטינטון באוזנים נוצר עקב שתיה מוגזמת של קופאין (סם ממריץ שנמצא בקקאו, תה הירוק, קפה ,תה וקולה) או מעישון. נסו להימנע למשך זמן מניקוטין ומוצרי קפאין לחלוטין - כלומר התנזרו מהם ממש ובדקו האם יש שיפור בתסמיני הטיניטוס. גורמים אחרים בתזונה שמעודדים טינטון הם מוצרים המכילים אספרטם (כל הממתיקים המלאכותיים כמו ציקלמט, נוטרה-סוויט, סוכרזית וכיו"ב), אלכוהול, או צריכת מלח מוגזמת.

האם ג'ינקו בילובה מקל על סובלים מטינטון?

צמח המרפא האולטימטיבי מזרים דם לאיזור הראש ויש דיווחים כי הוא מקל על הסובלים מטינטון. טלו טבליות של 40 מ"ג עם הארוחה 3 פעמים ביום. כדאי לדעת: טיפול זה דורש זמן מינימלי של חודשיים רצופים כדי להראות ן תוצאות. לא תמיד התכשיר הצמחי הזה עוזר לבעיה של טיניטוס – אבל כיון שאין כמעט לג'ינקו בילובה תופעות לואי – שווה לנסות אותו כאחת החלופות הראשונות.

שיטות להפגת מתחים מקלות על טיניטוס

יש סברה שטיניטוס נגרם על רקע של מתח נפשי ושרירי מתמשכים. לפיכך, תרגלו מספר שיטות הפגת מתחים דרך שיטות עבודה עם הגוף כמו שיטת אלכסנדר, פלדנקרייז, טאי צ'י ויוגה. תרגול של מיינדפולנס (אימון התודעה לנוכחות ברגע) הוכח כמפחית מתח נפשי וחרדה. אמנו את עצמכם להיות נוכחים ברגע במקום להיות "אבודים במחשבות". תגלו כי למרות שזה נשמע פשוט- זהו אחד האימונים הכי קשים לתודעה ואולם עדיין שווה להשקיע בנושא כדי לשפר את איכות החיים הנפשית והפיזית כאחד.

מניעה של טיניטוס

מניעה היא קו ההגנה הראשון: אם אתם עובדים או שוהים לעיתים תכופות במקומות בעלי רעש גבוה (דיסקוטקים, חדרי כושר וכו') היו מודעים לנזקים האפשריים על השמיעה, והגנו על האוזנים באמצעות אטמים טובים. התרחקו ככל שניתן מרמקולים ואם זה בלתי אפשרי החליפו עבודה. שום עבודה לא שווה התחרשות או אובדן שמיעה חלקי!

האם קוהוש שחור מונע טיניטוס?

ישנן עדויות שצמח זה אשר ניתן לנשים בגיל המעבר לאיזון הורמונלי- מקל על תסמינים של טיניטוס. הפיקו חליטה של תה מקוהוש שחור ושתו אותו בשילוב גם עלי הג'ינקו בילובה. קומבינציה של שני צמחי המרפא הללו מניבה תוצאות טובות לסובלים מטיניטוס.

תרופות עממיות אחרות לטיפול בטיניטוס:

שתית תה מזרעי חילבה, הנחת צמר גפן טבול בשמן קיק באוזן, ושתיית תה מקליפות של גרעיני חמניות (פטנט שלקוח מהרפואה הסינית)- הן שיטות טיפול ברפואה העממית. ברפואה האיורוודית מטפלים בטיניטוס ע"י צריכה מוגברת של זרעי שומשום, טחינה וחלווה. תוספי תזונה מומלצים לטיניטוס הם ביופלבונואידים, מגנזיום, מלטונין, ויטמין A ואבץ.

הימנעו מאספרין ומתרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות

יש עדויות כי רמות גבוהות של אספרין עלולות לגרום לצלצולים באוזנים או להחמיר צלצולים קיימים. גם אנטיביוטיקה וסמי הרגעה יכולים לגרום לכך. אם אתם נוטלים מאלו- נסו להימנע למספר שבועות ותראו כי חל שיפור עצום בתסמיני צלילת האזניים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • המרפא האולטימטיבי לכל דבר הוא מים עם מלח: דמעות, זיעה או הים

    איסק דינסן, סופרת דנית