תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מה מעכב הלבנת שיער בטרם עת?

שיער אפור נחשב למאפיר בטרם עת כאשר 50% משיער  הקרקפת הופך ללבן בגיל 40. והבעיה אינה רק קוסמטית. אנשים שמלבינים בטרם עת מגבירים את הסיכון לשלהם לאוסטאופורוזיס ולמחלות לב. שיער אפור מתרחש כאשר תאי המלנוציטים בעור  הקרקפת מפסיקים לייצר מלנין – אותו פיגמנט שנותן לשיער את צבעו הרגיל. מה מעכב הלבנת שיער בטרם עת?

אוקסינים והורמונים לעיכוב שיער לבן

ישנם הורמונים צמחיים שמחישים את ייצור המלנין אם כי הם עדיין לא בשימוש מסחרי. יש הטוענים כי הורמון הגדילה האנושי (HGH) מסוגל לא רק לעכב הלבנת שיער אלא גם להחזיר שיער שיבה לצבע השיער הרגיל ויחד עם זאת לנטילת הורמון גדילה עלולות להיות תופעות לוואי קשות.

מינרלים- סידן אבץ ונחושת- לעיכוב שיער שיבה

תוספת סידן יכולה לעכב שיער שיבה (כיון ששיער אפור יכול להתרחש כתוצאה ממחסור בסידן) אבל גם תוספת נחושת מעכבת הופעת שיער אפור בשל תפקיד המינרל בייצור של מלנין. יש מחקר שמראה כי גם מחסור באבץ עלול לגרום לשיער אפור מוקדם מן הרגיל.

ויטמינים

ביוטין וחוצה פולית מעכבים את הופעת שיער אפור או מקטינים את קצב הצמיחה של שיער השיבה. גם לאינוזיטול יש השפעה מגנה על זקיקי שיער וכך לפעמים תכשיר זה מונע או עוצר את ההתקדמות של שיער לבן. גם חומצה פארה אמינו בנזואית (Paba) מכהה את הצבע הלבן של השיער ומחזירה את השיער לצבעו הרגיל אבל כדי להשיג את האפקט הזה נדרשים מינונים גבוהים של 6-24 גרם ליום פאבה. קחו בנוסף בחשבון כי שיער אפור הוא סימפטום של חוסר בויטמין B5 ולכן יש הממליצים ליטול ויטמין בי 5 כדי לעכב את התהליך של שיער שיבה.

שמנים אתריים – שמן ציפורן לשיחזור שיער שיבה לשחור

שמן אוגנול, המרכיב הפעיל העיקרי בציפורן ובשמן ציפורן ניתן למריחה על עור הקרקפת כתכשיר שמשחזר את צבע שיער הלבן לצבעו הרגיל

צמחי מרפא נגד שיער שיבה

אשווגנדה- צמח המרפא ההודי (מוכר כויתניה משכרת במערב) מסייע במניעת שיער אפור על ידי הגדלת תוכן המלנין של השיער. לסינים לעומת זו יש את צמח המרפא פו-טי שעשוי להפוך שיער אפור לשחור וברפואת הצמחים המערבית משתמשים במרווה: חליטה חזקה של 100 גרם עלי מרווה ב500 מיליליטר מים היא תכשיר קוסמטי עוצמתי לשטיפת שיער לבן ולצביעתו מחדש בצבעו הטבעי

מה מגביר סיכון לשיער אפור בטרם עת?

סמים קלים (אם יש דבר כזה.... כי לדעתנו אין דבר כזה 'סמים קלים' )

סיגריות – למעשנים יש סבירות גדולה פי ארבעה לשיער אפור בהשוואה לאנשים שאינם מעשנים

מחסור בכלורופיל – כלורופיל מצוי בשפע בירקות עלים ירוקים – אבל בתזונה המערבית שמבוססת על ג'אנק פוד – הרבה אנשים לוקים במחסור חמור של כלורופיל, וכלורופיל הוא רכיב תזונתי שהופך שיער שיבה לשחור.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • היעד שלנו אף פעם אינו  "מקום חדש" אלא  דרך חדשה לראות את הדברים

    הנרי מילר