תרופות סבתא

סיפורי החלמה מכל העולם

אוסף של סיפורי החלמה מכל העולם של אנשים מעוררי השראה שריפאו את עצמם ממחלות כרוניות הנחשבות בלתי ניתנות לריפוי- תמצאו כאן

howtheyhealed.gufnaki.com

מהן הפטריות הרפואיות הטובות ביותר לטיפול בסרטן?

מהן הפטריות הטובות ביותר לטיפול בסרטן?

מזה אלפי שנים משתמשים בסינים במגוון פטריות לטיפול במצבי בריאות קשים והיום גם הרפואה המודרנית למדה משהו על צמחי המרפא הסיניים העתיקים בעיקר על פטריות ומיצוי מפטריות כדי להלחם בסרטן ולשפר את מערכת החיסון. לפטריות מסוימות יש פעילות אנטי סרטנית, אנטי דלקתית ויכולת להגן על הכבד. רוב הפטריות האנטיסרטניות מכילות פוליסכרידים וביטא גלוקנים – רכיבים שנחוצים לשפור את פעילות מערכת החיסון . להלן 6 פטריות מרכזיות נוגדות סרטן:
ריישי המוכרת גם בשם גנודרמה ( Ganoderma ):

פטריה זו נחשבת כמארכיה תוחלת חיים, משפרת חיוניות, כוח, וסיבולת של הגוף כנגד פתוגנים. מצוי מפטרית ריישי משפר את התגובה חיסונית, מקל על תופעות לוואי של כימותרפיה, כגון בחילות ונזק לכליות ומגן על ה-DNA ברמה התאית בשל יכולתו להיות נוגד חימצון חזק.

שיטאקי (Lentinula edodes)

זוהי פטרייה רכה וטעימה שנמצאה במאכלים רבים במזרח אסיה אבל יש לה גם שימוש רפואי כיון שהיא מכיחלה גלוקנים המשפרים את המערכת החיסונית. בפטריה זו יש חומר בשם Lentinan, המשמש כתרופה נוגדת סרטן. מחקרים קליניים הראו כי Lentinan קשור עם עם שיעור גבוה יותר הישרדות וסיכוי נמוך יותר להישנות של סרטן אחרי החלמה ממנו.

קוריולוס ורזיקולורCoriolus versicolor (Trametes versicolor)

פטריה זו נמצאת בשימוש ברפואה הסינית כשיקוי מרפא זה מאות שנים. מחקרים מראים כי מיצוי ממנה משפר את שיעורי ההישרדות של חולי סרטן , ממריץ את מערכת החיסון ומפחית את תופעות הלוואי של טיפול בהקרנות או בכימותרפיה.


פטריית קורדיספס סינסיס Cordyceps

Cordyceps פועלת כממריץ של המערכת החיסונית ע"י העלאת תאי בהדם הלבנים והארכת משך חייהם. הפטריה הזו הוכיחה תכונות אנטי סרטניות וגם הגנה על הכליות מתופעות לוואי של כימותרפיה.

מאיטקי או גריפולה פרונדוזה: Maitake Grifola frondosa
פטריה רפואית המוכרת גם בסין וגם ביפן. המחקרים הראו שמיצוי ממנה יכול לשפר את התגובה החיסונית המולדת להילחם בזיהומים. Maitake מכילה אנטיאוקסידנטים רבים שמגנים על התאים והיא מגנה על התאים מפני הגורם הדלקתי COX2 שנחוץ להאצת הגידול הסרטני . למאיטקי יש גם יכולת לעכב היווצרות גרורות סרטניות קרי יש לה כח בעיכוב ההפצה וההתפשטות של הסרטן.

פטריית צ'גה אינונוטוס אובליקוס

זוהי פטריה שמוכרת במזרח אסיה בעיקר ברוסיה ומוכרת ביכולותיה הרפואיות נגד גידולים סרטניים. יש בה ריכוזים גבוהים של חומצה בטולינית. חומצה בטולינית יעילה במיוחד נגד סרטן העור, סרטן המוח, וסרטן השחלות כיון שהיא מקדמת אפופטוזיס (התאבדות טבעית של תאים סרטניים)


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • לא ניתן לחזור על אותה טעות פעמיים משום שבפעם השניה-  זו לא כבר לא טעות אלא בחירה !

    אנונימי