תרופות סבתא

נרינג'נין

נרינג'נין הינו נוגד חימצון ממשפחת הפלבונואידים בפרות הדר והוא הפלבונואיד השולט בקליפת האשכולית.

מחקר שנערך לפני כשנתיים באוניברסיטה העברית הראה כי הנרינג'נין שמצוי באשכוליות יודע בעצם לחקות פעולות של תרופות מרשם להורדת כולסטרול ולייצוב רמות גלוקוז בדם במצבי סכרת. עוד הוכח כי רכיב הנריגנ'נין באשכולית (הוא זה שמעניק לה את הטעם המר) הינו בעל מספר יתרונות בריאותיים. בכוחו לשלוט על:

לחץ דם גבוה

למנוע גדילת תאי סרטן בעיקר תאי סרטן המעי הגס

למנוע אלצהיימר

למנוע השמנה

למנוע מחלות לב

נרינג'נין מסוגל להפחית רמות של כולסטרול גבוה ביעילות!

נרינג'נין מפורסם בעיקר בזכות יכולתו להוריד כולסטרול גבוה באופן משמעותי. מחקר שנערך באוניברסיטה הלאומית של דרום קוריאה הראה כי כאשר הזינו בעלי החיים במעבדה בתזונה עתירה כולסטרול יחד עם naringenin הרי שלאחר מספר שבועות חלה ירידה של כ 20 אחוזים ברמות הכולסטרול בדם. מסתבר שנרינג'נין מדכא את הפעילות של HMG-CoA reductase האנזים שאחראי על ייצור כולסטרול. נרינג'נין פועל יחד עם הספריטין, פלבונואיד אחר בפירות הדר כדי להפחית את רמות הכולסטרול הרע ה LDL בדם.

כמה נרינג'נין צריכים לקבל ביום?

כ100 מ"ג של נרינג'נין נדרשים לאדם בוגר מדי יום. יש לציין כי כוס מיץ תפוזים או חצי אשכולית מספקים כבר 130 מ"ג של הספריטין ו 30 מג של נרינג'נין. היופי בסיפור הזה הוא כי נרינג'נין שמקורו בהדרים נספג טוב יותר מהתזונה מאשר מטבליות. הרבו לצרוך פירות הדר גם בגלל תועלות אחרות כפי שמפורט להלן:

פירות הדר כנוגדי חמצון

לפירות הדר כמון תפוזים, לימונים, אשכוליות ולימונים יש ORAC גבוה (מדד שבוחן את יכולת המזון ללכוד רדיקלים חופשיים ולהדוף את פעילותם השלילית על התאים) . ככל שכמות הרדיקלים החופשיים בגוף יורדת כך גם קטנים הסיכונים למחלות כגון מחלות לב, מחלת פרקינסון ומחלת אלצהיימר.

יתרונות נוספים של פירות הדר

  • מקור טוב של וויטמין C - נוגד חמצון חזק ומזרז ריפוי פצעים
  • פירות הדר מספקים סיבים תזונתיים שבכוחם להוריד כולסטרול ולמנוע עצירות
  • פרות הדר מספקים לגוף אשלגן והופכים אותו בסיסי
  • במיץ תפוזים יש שפע של חומצה פולית שהיא הכרחית למניעת מומים מולדים ולכן מומלצת מאד לנשים בהריון ולנשים המתעתדות להיכנס להריון


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • אנשים מוכנים לאבד  את בריאותם כדי לצבור עוד כסף. מאוחר יותר הם נאלצים להשתמש בכסף זה כדי להציל את בריאותם. בשל מחשבותיהם על העתיד הם שוכחים את ההווה ובאופן הזה הם מחמיצים את ההווה וגם את העתיד. והכי גרוע?- בשעה שהם חיים באשליה כאילו הם לא ימותו לעולם, הם מתים כאילו מעולם לא חיו.

    קונפוציוס