תרופות סבתא

תרופות טבעיות להרגעה מהירה של גירוי צריבה או גרד בנרתיק

צריבה בנרתיק ותחושה של עקצוצים  הן סימפטום של דלקת בנרתיק (דלקת נרתיק) מצב שנישם רבות חוות לפחות פעם אחת בחיים. מהן התרופות הטבעיות להרגעה מהירה של גירוי או צריבה  בנרתיק ?

צמחי מרפא להרגעת גרד קשה בנרתיק

ערבבו מספר צמחי מרפא כמו קמומיל, חותם זהב, ציפורן חתול (קלנדולה) וקורנית (טימין). בשלו במים חמים וצקו את התערובת לאמבט. יש לשבת בתוך אמבט עם הצמחים החלוטים הללו למשך חצי שעה. אלו יעזרו להרגיע את הצריבה והגרד בנרתיק

שמן קוקוס מרגיע גרד מדלקת בנרתיק

תרופה טבעית נוספת להרגעת אי נוחות בנרתיק (או לעקצוצים בפי הטבעת) היא שמן קוקוס. שמן קוקוס הוא אנטי בקטריאלי , קוטל חיידקים וקוטל פטריות. יש למרוח כמות קטנה של שמן קוקוס באיזורה המגורה ואז תרגישי הקלה מן הגרד בנרתיק.

דבש להרגעת גרד בנרתיק

דבש מפוסטר טבעי קוטל חיידקים. טבלי טמפון בדבש איכותי כזה (לא דבש מסחרי זול) והכנסי אותו נרתיק או פשוט מרחי דבש באיזור המגרד. הדבש יסייע להרוג את החיידקים וירגיע את האזור. כדאי מאד לבחור דווקא בדבש מנוקה המופק מעץ התה בניוזילנד - בשל יכולתיו המובהקות לחסל חיידקים. זהו דבש מיוחד שגם יעיל מאד להכחדת חיידקים עמידים כמו הליקובקטר פילורי (חיידק שמאד קשה להיפטר ממנו כשהוא מכה שורשים בגוף).

פתרון לגירוד בנרתיק צריך להתחיל מן השורש

זיהומי שמרים בנרתיק נגרמים על ידי קנדידה אלביקנס שגורמת למצב של דלקת בנרתיק. מעבר לגרד הבלתי נסבל, האשה חווה גם יובש, אדמומיות ונפיחות לא נעימה באיזור. דלקת בנרתיק יכולה להיגרם גם על ידי חיידקים בעיקר ע"י vaginalis Gardnerella. שמועבר במגע מיני. במצב כזה האישה תגלה שהנרתיק פולט ריחות בלתי נסבלים בנוסף לדלקת ולאדמומיות.

דלקת בפות? התחילי כבר עכשיו לפעול:

  • להפסיק לצרוך סוכרים כדי להרעיב את הקנדידה והחיידקים
  • לשתות מיצי ירקות ירוקים במשך חודש
  • ליטול פרוביוטיקה
  • להימנע ממכנסוני ניילון, טמפונים, קרמים וג'לי קוטלי זרע, התקן תוך רחמי,סטרואידים
  • להימנע משטיפות עם חומרים כימיים מסחריים לצריבה וגרד בנרתיק.

תרופות טבעיות-צמחיות לטיפול בגרד בנרתיק

שום הוא צמח אנטי בקטריאלי ואנטי פטרייתי יעיל זול וזמין שיכול לעזור עם גרד כרוני בפות. לכו לישון עם שן שום בפתח הנרתיק. לחילופין אכלו הרבה שום או קבלו אותו בכמוסות ( 500-600 מ"ג ביום)

אכינצאה (Echinacea angustifoliaבמיחוד אכינצאה מן הזן ) מחזקת את המערכת החיסונית ועוזרת לה לגבור על החיידקים והפטריות. מינון מומלץ הוא 300- מיליגרם ביום – אבל בשל עוצמת הצמח הזנה והשפעתו הדרמטית על מערכת החיסון אסור לקחת אכינצאה למשך זמן ארוך מדי!

אורגו- צמח זה מכיל חומר פעיל בשם ברברין. זהו חומר טבעי חזקה שיודע להיאבק היטב בזיהומים לרבות זיהומי קנדידה און זיהומים חיידקיים בנרתיק

שיטיפות נרתיק עם חומץ תפוחים או יוגורט: תרון טבעי לגרד בנרתיק הוא שטיפה עם יוגורט שהוכנסו בו טבליות פרוביוטיקה (חיידקים ידידותיים) או שטיפת הנרתיק בכוס מים מהולה עם כף חומץ תפוחים.


כל המאמרים על:אולי יעניין אותך גם


חומר למחשבה

  • "כסף שהוא הדבר הכי פחות נהנים ממנו ועדיין הכי מעורר קנאה. בריאות היא הדבר שהכי נהנים ממנו והכי פחות מעורר קנאה"

    צ'רלס קולטון, סופר אנגלי